Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

56 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Dalarna.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
mån 6/1Träningsdag för Dalarnas Ungdomar 2007 och äldre ! Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
tor 9/1Dalaoffensivens nattrace nr 5 Domnarvets GOIFDalarna
närLNVisa rutter i Livelox
lör 11/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, sprint och publiktävlingIFK Mora OKDalarna
S
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, MEDEL och publiktävlingIFK Mora OKDalarna
S
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/1SkidO, SM/JSM, medel och publiktävlingSäterbygdens OKDalarna
S
mästMResultat
lör 18/1FBCC - Falun/Borlänge City Cup nr 1 2020Karlsbyhedens OKDalarna
närSVisa rutter i Livelox
sön 19/1SkidO, SM, publiktävlingSäterbygdens OKDalarna
S
natSResultat
sön 19/1SkidO, SM/JSM, stafettIK Jarl Rättvik
Säterbygdens OK
Dalarna
S
mästSMResultat
sön 19/1Snö(g)loppetDomnarvets GOIFDalarna
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/1Nattrace nr 6IFK Mora OKDalarna
närMVisa rutter i Livelox
sön 26/1FBCC # 2 Korsnäs IF OKDalarna
närL
tor 6/2Dalaoffensivens Nattrace Nr 7 a´la DSA ElitKorsnäs IF OKDalarna
närLN
tor 13/2NatträningLudvika OKDalarna
närLNVisa rutter i Livelox
lör 15/2FBCC #3Säterbygdens OKDalarna
närSVisa rutter i Livelox
tor 20/2Dalaoffensivens Nattrace nr 8Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna
närLN
18/2
tor 5/3Dalaoffensivens nattrace nr:9Kvarnsvedens GOIF OKDalarna
närLN
tis 24/3Knock-Out Sprint Mora Centrum IFK Mora OKDalarna
klubbSK
17/3*
tis 7/4Dala-veteran OLIFK Hedemora OKDalarna
närM
tis 21/4Dala Veteran Ol KvarnsvedenKvarnsvedens GOIF OKDalarna
närL
lör 9/5DOL-kampen, medelDalaportens OLDalarna
natM
lör 9/5DOL-kampen, sprintDalaportens OLDalarna
natS
sön 10/5DOL-kampen, medelDalaportens OLDalarna
natM
tis 12/5Dala Veteran-OLDalaportens OLDalarna
närL
tor 14/5Skol DM DalarnaLeksands OKDalarna
närM
11/5
tor 21/5DM, sprint, DalarnaSäterbygdens OKDalarna
mästS
tor 21/5DM, sprintstafett, DalarnaSäterbygdens OKDalarna
mästSS
lör 23/5För-SM Orsa Grönklitt, medelIFK Mora OKDalarna
distM
sön 24/5För-SM Orsa Grönklitt, stafettIFK Mora OKDalarna
natSM
sön 21/6 - tor 25/6Idrefjällveckan (5 dagar i fjällen)Idrefjällens OKDalarna
natM
14/6
fre 26/6MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #7, sprintIFK Mora OKDalarna
M
mästS
fre 26/6 - sön 28/63+3 i SälenMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natM
lör 27/6MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #8, långIFK Mora OKDalarna
M
mästL
sön 28/6MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #9, medelIFK Mora OKDalarna
M
mästM
tor 30/7Grövelsjöorienteringen TräningsraceGrövelsjöfjällens OK
Särna SK
Dalarna
närM
fre 31/7 - sön 2/8GrövelsjöorienteringenGrövelsjöfjällens OKDalarna
distL
15/7
sön 9/8Sprintstafett Korsnäs IF OKDalarna
närSL
2/8
sön 9/8Öppna Falumästerskapet, medel Korsnäs IF OKDalarna
distM
2/8
lör 15/8Avestapropagandan, dag 1, långAvesta OKDalarna
natL
sön 16/8Avestapropagandan, dag 2, medelAvesta OKDalarna
natM
ons 19/8Siljanskrets lång !IFK Mora OKDalarna
närL
10/8
lör 22/8Tuna Ting, dag 1Stora Tuna OKDalarna
natL
sön 23/8Tuna Ting, dag 2Stora Tuna OKDalarna
natM
fre 4/9DM, natt, DalarnaOK KåreDalarna
mästLN
sön 6/9DM, lång, DalarnaSäterbygdens OKDalarna
mästL
lör 12/9DM, medel, DalarnaDomnarvets GOIFDalarna
mästM
sön 13/9DM, stafett, DalarnaDomnarvets GOIFDalarna
mästSL
lör 19/9Jarltrampet 2-dagars MTBOIK Jarl RättvikDalarna
M
distM
sön 20/9Jarltrampet 2-dagars MTBOIK Jarl RättvikDalarna
M
distL
lör 26/9BjursåsluffenBjursås OKDalarna
natL
sön 27/9KvarnsvedsträffenKvarnsvedens GOIF OKDalarna
natM
lör 3/10Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarna
natL
sön 4/10Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarna
natM
tis 13/10Dala Veteran-OLDalaportens OLDalarna
närL
fre 16/10Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
natSN
15/10
lör 17/10Daladubbeln, stafettKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
natSM
sön 18/10Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
natU

Annonser