Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

58 tävlingar hittades mellan 2020-01-01 och 2020-12-31 med följande urval: Dalarna.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
mån 6/1Träningsdag för Dalarnas Ungdomar 2007 och äldre ! Korsnäs IF OKDalarna
klubbL
tor 9/1Dalaoffensivens nattrace nr 5 Domnarvets GOIFDalarna
närLNVisa rutter i Livelox
lör 11/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, sprint och publiktävlingIFK Mora OKDalarna
S
natSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 12/1SkidO, OBS-tävling/J-cup, MEDEL och publiktävlingIFK Mora OKDalarna
S
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/1SkidO, SM/JSM, medel och publiktävlingSäterbygdens OKDalarna
S
mästMResultat
lör 18/1FBCC - Falun/Borlänge City Cup nr 1 2020Karlsbyhedens OKDalarna
närSVisa rutter i Livelox
sön 19/1SkidO, SM, publiktävlingSäterbygdens OKDalarna
S
natSResultat
sön 19/1SkidO, SM/JSM, stafettIK Jarl Rättvik
Säterbygdens OK
Dalarna
S
mästSMResultat
sön 19/1Snö(g)loppetDomnarvets GOIFDalarna
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 23/1Nattrace nr 6IFK Mora OKDalarna
närMVisa rutter i Livelox
sön 26/1FBCC # 2 Korsnäs IF OKDalarna
närL
tor 6/2Dalaoffensivens Nattrace Nr 7 a´la DSA ElitKorsnäs IF OKDalarna
närLN
tor 13/2NatträningLudvika OKDalarna
närLNVisa rutter i Livelox
lör 15/2FBCC #3Säterbygdens OKDalarna
närSVisa rutter i Livelox
tor 20/2Dalaoffensivens Nattrace nr 8Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna
närLN
tor 27/2NattstafetträningLudvika OKDalarna
närLN
26/2*
tor 5/3Dalaoffensivens nattrace nr:9Kvarnsvedens GOIF OKDalarna
närLN
4/3
tis 24/3Knock-Out Sprint Mora Centrum IFK Mora OKDalarna
klubbSK
17/3*
tis 7/4Dala-veteran OLIFK Hedemora OKDalarna
närM
tis 21/4Dala Veteran Ol KvarnsvedenKvarnsvedens GOIF OKDalarna
närL
lör 9/5DOL-kampen, medelDalaportens OLDalarna
natM
lör 9/5DOL-kampen, sprintDalaportens OLDalarna
natS
sön 10/5DOL-kampen, medelDalaportens OLDalarna
natM
tis 12/5Dala Veteran-OLDalaportens OLDalarna
närL
tor 14/5Skol DM DalarnaLeksands OKDalarna
närM
11/5
tor 21/5DM, sprint, DalarnaSäterbygdens OKDalarna
mästS
tor 21/5DM, sprintstafett, DalarnaSäterbygdens OKDalarna
mästSS
lör 23/5För-SM Orsa Grönklitt, medelIFK Mora OKDalarna
distM
sön 24/5För-SM Orsa Grönklitt, stafettIFK Mora OKDalarna
natSM
tis 9/6Dala Veteran-OLIFK Mora OKDalarna
närL
7/6
sön 21/6 - tor 25/6Idrefjällveckan (5 dagar i fjällen)Idrefjällens OKDalarna
natM
14/6
fre 26/6MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #7, sprintIFK Mora OKDalarna
M
mästS
fre 26/6 - sön 28/63+3 i SälenMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natM
lör 27/6MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #8, långIFK Mora OKDalarna
M
mästL
sön 28/6MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #9, medelIFK Mora OKDalarna
M
mästM
tor 30/7Grövelsjöorienteringen TräningsraceGrövelsjöfjällens OK
Särna SK
Dalarna
närM
fre 31/7 - sön 2/8GrövelsjöorienteringenGrövelsjöfjällens OKDalarna
distL
15/7
sön 9/8Sprintstafett Korsnäs IF OKDalarna
närSL
2/8
sön 9/8Öppna Falumästerskapet, medel Korsnäs IF OKDalarna
distM
2/8
lör 15/8Avestapropagandan, dag 1, långAvesta OKDalarna
natL
sön 16/8Avestapropagandan, dag 2, medelAvesta OKDalarna
natM
ons 19/8Siljanskrets lång !IFK Mora OKDalarna
närL
10/8
lör 22/8Tuna Ting, dag 1Stora Tuna OKDalarna
natL
sön 23/8Tuna Ting, dag 2Stora Tuna OKDalarna
natM
fre 4/9DM, natt, DalarnaOK KåreDalarna
mästLN
sön 6/9DM, lång, DalarnaSäterbygdens OKDalarna
mästL
lör 12/9DM, medel, DalarnaDomnarvets GOIFDalarna
mästM
sön 13/9DM, stafett, DalarnaDomnarvets GOIFDalarna
mästSL
lör 19/9Jarltrampet 2-dagars MTBOIK Jarl RättvikDalarna
M
distM
sön 20/9Jarltrampet 2-dagars MTBOIK Jarl RättvikDalarna
M
distL
lör 26/9BjursåsluffenBjursås OKDalarna
natL
sön 27/9KvarnsvedsträffenKvarnsvedens GOIF OKDalarna
natM
lör 3/10Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarna
natL
sön 4/10Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarna
natM
tis 13/10Dala Veteran-OLDalaportens OLDalarna
närL
fre 16/10Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
natSN
15/10
lör 17/10Daladubbeln, stafettKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
natSM
sön 18/10Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
natU

Annonser