Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

191 tävlingar hittades mellan 2020-02-07 och 2020-03-13 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 6fre 7/2
lör 8/2GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närL
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
klubbLVisa rutter i Livelox
VOF Ungdom, Upptakt för ungdomar 13-16 och 17-20Surahammars SOK
Västerås SOK
Västmanland
klubbMResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLVisa rutter i Livelox
Provlöpning O-ringen träningspaketRasbo IKUppland
närL
Träningsdag Kalmar OK/Nybro OKKalmar OKSmåland
klubbL
Teknikträning Göteborg östSävedalens AIKGöteborg
klubbL
VinterorienteringHallstahammars OKVästmanland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Zonträning Torsås OKSmåland
närLVisa rutter i Livelox
Stångenäs Vinterträning 5Stångenäs AISBohuslän-Dal
närM
Träningstävling LangbergetOckelbo OKGästrikland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
SkidO, Bodens Bandyklubb OS, medelBodens Bandyklubb OSNorrbotten
S
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/2Nattcup 2Gotlands Bro OKGotland
närLResultat
PoängjaktIS KullenSkåne
närL
Vintercupen 6Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 5Lindebygdens OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Sunes banaLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
Vintercupen Pan-KristianstadOK Pan-KristianstadSkåne
närLResultat
VinterserienSkarpnäcks OLStockholm
närLVisa rutter i LiveloxResultat
PoängjaktIS KullenSkåne
närM
B&L Vinterrogaine #3Sundbybergs IKStockholm
klubbU
Vintercupen E6, SV Kretsen SkåneOK KontinentSkåne
närL
SkidO Träningsserie 4Östersunds OKJämtland-Härjedalen
S
närLResultat
Vinterrace Etapp 6OK Flundrehof
Trollhättans SK
Västergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Orienteringsträning Brömsebro NorraOK OrionBlekinge
klubbLVisa rutter i Livelox
Skido-träningÖvertorneå IFNorrbotten
S
klubbMResultat
SkidO-träning 5 (med resultat)SkogslöparnaÅngermanland
S
närMN
v 7mån 10/2MajoracetLjusdals OKHälsingland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 11/2NattcupVänersborgs SKVästergötland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Ramonsbana 2020:5Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Spikcup-3Västerås SOKVästmanland
klubbMNResultat
Go'Natt Cup Kalmar OK/Nybro OK E.6Nybro OKSmåland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattcup #5OK MåsenSödermanland
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
OL-NV Natträning 6FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
GOK Nattsprintcup nr 4Gustavsbergs OKStockholm
klubbSNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/2Mila Stockholm by Night, #4Järfälla OKStockholm
distLNResultat
Veteran-OLVäxjö OKSmåland
närL
Veteran OLHelsingborgs SOKSkåne
klubbL
Veteran-OL nr 17Kristinehamns OKVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
Midvinterduell etapp 5Linköpings OK
Stjärnorps SK
Östergötlands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Stångenäs Vinterträning 6Stångenäs AISBohuslän-Dal
närM
DHL-söketLjusdals OKHälsingland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercupen deltävling 5Sundsvalls OKMedelpad
närSNResultat
TestträningEslövs FKSkåne
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 13/2FMM Skidorientering i BodenI 19 IFNorrbotten
S
närMResultat
OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 6OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Hagabys nattcup etapp3Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro Län
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
TorsdagsluxSöderhamns OKHälsingland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercup nr 3Storviks IFGästrikland
klubbL
NatträningLudvika OKDalarna
närLNVisa rutter i Livelox
Östra Blekinges Nattcup 14OK OrionBlekinge
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattråttan 2019-2020 Etapp 5Waxholms OKStockholm
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Skido DM natt Jämtland HärjedalenOK StorsjönJämtland-Härjedalen
S
mästLN
fre 14/2Ärla Mid-winter night trail Ärla IFSödermanland
närLNResultat
lör 15/2SkidO, DM, lång, MedelpadVK UvarnaMedelpad
S
mästL
FBCC #3Säterbygdens OKDalarna
närSVisa rutter i Livelox
FebruarimittHudiksvalls OKHälsingland
klubbLResultat
sön 16/2PoängjaktIS KullenSkåne
närL
SkidO, DM, medel, MedelpadVK UvarnaMedelpad
S
mästM
Sunes banaLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLResultat
Söndagsträning EskilstunaOK TorSödermanland
närL
Vintercupen Etapp 6OK EnenUppland
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercupen FK ÅsenFK ÅsenSkåne
närL
Vintercupen, SV Kretsen SkåneMalmö OKSkåne
närL
Vinterserien SätraCentrum OKStockholm
närMVisa rutter i LiveloxResultat
PoängjaktIS KullenSkåne
närM
Vintercupen etapp 5FK HerkulesGöteborg
klubbLResultat
Vinterläger 2020Surahammars SOKVästmanland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
Vinterrace 7Trollhättans SOKVästergötland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
VOF:cup 3Umeå OKVästerbotten
S
närMResultat
v 8mån 17/2BjörströmspåretLjusdals OKHälsingland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 18/2SkidO, DM, natt, MedelpadSelånger SOKMedelpad
S
mästLN
Stjärnnatt #4Västerås SOKVästmanland
klubbLNResultat
Ramonsbana 2020:6Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
VKC4Täby OKStockholm
klubbLResultat
Nattcup Kalmar/Nybro OK 7Kalmar OKSmåland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 19/2Veteran OLHelsingborgs SOKSkåne
klubbL
Veteran-OL nr 18Kristinehamns OKVärmland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
LuffarliganEnebybergs IFStockholm
närMResultat
Fram och tillbakaLjusdals OKHälsingland
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Natt-OL träningSala OKVästmanland
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercup #3OK NolaskogsarnaÅngermanland
LM
närMNResultat
MOF Nattcup #9Selånger SOKMedelpad
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Nattugglan - Hågelby - deltävling 4Tullinge SKStockholm
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Vinternattcup #5Sundbybergs IKStockholm
klubbLNResultat
Kylklampen 2019-2020 deltävling 7OK TyrVärmland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 20/2FebruarinattenSöderhamns OKHälsingland
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
GOF Nattcup Etapp 8Göteborgs OF
Sävedalens AIK
Göteborg
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Vintercupen, deltävling 2OK ÖsteråkerStockholm
klubbMKVisa rutter i LiveloxResultat
GBG TeknikträningGöteborgs OFGöteborg
närLVisa rutter i Livelox
Dalaoffensivens Nattrace nr 8Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna
närLN
Vätterbygden by night 10Jönköpings OKSmåland
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
Östra Blekinge natt-cup 15Karlskrona SOK
OK Orion
Blekinge
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Natt-7:anIK YmerVästergötland
närLNResultat
Nattcupen nr 6Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholm
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
Skaraborg by Night VIILidköpings VSKVästergötland
närMNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 21/2Vintercupen Etapp 7OK EnenUppland
klubbMN
20/2
lör 22/2SkidO, NUS/DM, sprintÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
natS
19/2
SkidO, SM/JSM/USM/VSM, sprintSK Björnen
Umeå OK
Västerbotten
S
mästS
18/2
Starttider
Tränings-OL 2020Köping-Kolsva OKVästmanland
närM
20/2
Visa rutter i Livelox
Sövde familje-olAndrarums IFSkåne
klubbL
19/2
Träning OL-NVFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
klubbL
21/2*
Tränings-OLHudiksvalls OKHälsingland
klubbL
21/2
sön 23/2SkidO, SM/JSM/USM/VSM, långSK Björnen
Umeå OK
Västerbotten
S
mästL
18/2
Söndagsträning 23/2Eskilstuna OLSödermanland
närL
Sunes banaLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
Vintercupen E8, SV Kretsen SkåneFrosta OKSkåne
närL
22/2*
Vintercupen Etapp 6IK UvenGöteborg
klubbL
22/2*
Visa rutter i Livelox
PoängjaktIS KullenSkåne
närM
Vintercupen 2019-20FK GöingarnaSkåne
närL
22/2*
SkidO, NUS/DM, långÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
S
natL
31/12
Vinterrace 8 OKSOK SkogsvargarnaVästergötland
närL
20/2
Visa rutter i Livelox
v 9mån 24/2RingsportenLjusdals OKHälsingland
klubbLN
tis 25/2Ramonsbana 2020:7Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbL
24/2
TRÖNÖNATTASöderhamns OKHälsingland
klubbMN
Nattcup #6OK HällenSödermanland
klubbLN
23/2
Nattcup 5, TSOKTrollhättans SOKVästergötland
närLN
23/2
Nattcup Kalmar OK/Nybro OK nr 8Kalmar OKSmåland
klubbLN
22/2
OL-NV Natträning 7FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
klubbLN
25/2*
OK Roslagens Natt-CupOK RoslagenUppland
närL
23/2
Stockacupen #5OK LöftanHalland
klubbLN
3/2*
Långhundra laddar och ler, etapp 2Långhundra IFUppland
klubbLN
23/2
Visa rutter i Livelox
ons 26/2Veteran-OL nr 19Kristinehamns OKVärmland
närL
25/2*
Visa rutter i Livelox
Askonsdig kapplöpningLjusdals OKHälsingland
klubbLN
Midvinterduell etapp 6Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLN
25/2
Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 6Laxå OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLN
25/2
Nattstrapats 5Halmstad OKHalland
klubbLN
23/2
Vintercupen deltävling 6Sundsvalls OKMedelpad
närSN
25/2
tor 27/2Landehofs Nattcup Etapp 8OK LandehofGöteborg
klubbLN
26/2*
OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 7OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbL
Östra Blekinges Nattcup 16OK OrionBlekinge
närLN
25/2
Vätterbygden by night deltävling 11IK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLN
25/2
fre 28/2Landslagsträning Sprint IntervalsSvenska Orienteringsförbundet
klubbS
25/2
Sverigepremiären, nattOK Pan-KristianstadSkåne
natLN
23/2
lör 29/2Sverigepremiären, medelOK Pan-KristianstadSkåne
natM
23/2
Landslagsträning Knock-out Qualification & ¼ finalSvenska Orienteringsförbundet
klubbS
25/2
SM Sport Vintercup #4Göteborg-Majorna OKGöteborg
närM
26/2
SkidO, DM lång, Norrbotten,OK RenenOK RenenNorrbotten
S
mästL
23/2
Vinterserien - MTBOLunds OKSkåne
LM
närL
25/2
Landslagsträning Knock-out ½ final and FinalSvenska Orienteringsförbundet
natS
25/2
sön 1/3Sverigepremiären, långOK Pan-KristianstadSkåne
natL
23/2
SkidO, OK Renen, medelOK RenenNorrbotten
S
distM
23/2
Vintercupen Etapp 8OK EnenUppland
klubbM
28/2
PoängjaktIS KullenSkåne
närM
Landslagsträning Sprint & Diamond in Lunsen (Forest)Svenska Orienteringsförbundet
klubbS
25/2
VOF-cup 4SK BjörnenVästerbotten
S
närM
28/2*
Landslagsträning SprintSvenska Orienteringsförbundet
klubbS
25/2
v 10mån 2/3Magen-tagenLjusdals OKHälsingland
klubbLN
tis 3/3GTNC-5 2020OK KlemmingenSödermanland
närLN
3/3*
Järla O-tour #3Järla OrienteringStockholm
klubbLN
1/3
Skaraborg by night, OK KlyftamoOK KlyftamoVästergötland
närLN
1/3*
ons 4/3Natt-KMJärfälla OKStockholm
klubbLN
28/2
Veteran-OL nr 20Kristinehamns OKVärmland
närL
3/3*
Visa rutter i Livelox
Veteranorientering OskarshamnSOK ViljanSmåland
närL
3/3
Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 7OK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län
närLN
3/3
Öka takten-jaktenLjusdals OKHälsingland
klubbLN
DanskjaktenHalmstad OKHalland
klubbMN
2/3
tor 5/3Veteran-OLIF Marin VästGöteborg
närL
Dalaoffensivens nattrace nr:9Kvarnsvedens GOIF OKDalarna
närLN
Vintercup nr 4Storviks IFGästrikland
klubbL
VKC5 FinalTäby OKStockholm
klubbLN
5/3*
Pölder Sport Nattcup 6 2019/2020OK SkogsfalkenBlekinge
närL
2/3
GOF Nattcup Etapp 9Göteborgs OF
Mölndal Outdoor IF
Göteborg
närLN
3/3
Nattcupen nr 7Attunda OK
Enebybergs IF
Väsby OK
Stockholm
klubbLN
3/3
fre 6/3KattegattnattLaholms IF OKHalland
natLN
1/3
Viking Memorial - The NightmareVästerås SOKVästmanland
klubbMN
1/3
Junior CampOK OrionBlekinge
närLK
1/3*
lör 7/3Junior CampOK OrionBlekinge
närLK
1/3*
Hallandspremiären, medelHalmstad OKHalland
natM
1/3
Upptaktsdag för Upplands ungdomar 13-16 årSigtuna OKUppland
närM
28/2
Viking Memorial - The HellVästerås SOKVästmanland
klubbM
1/3
Viking Memorial - The TimechaseVästerås SOKVästmanland
klubbM
1/3
OK Motala gemensam träning OK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
6/3
Åhmula NattÅmåls OKBohuslän-Dal
närMN
1/3
sön 8/3Junior CampOK OrionBlekinge
närLK
1/3*
Hallandspremiären, långOK LindénaHalland
natL
1/3
Nattcup 3Visborgs OKGotland
närLN
Viking Memorial - The HuntVästerås SOKVästmanland
klubbU
1/3
Öppet KM SkidOTäby OKStockholm
S
klubbL
2/3
PoängjaktIS KullenSkåne
närM
v 11mån 9/3VårtröstenLjusdals OKHälsingland
klubbLN
tis 10/3Nattcup #7Nyköpings OKSödermanland
klubbMN
8/3
OL-NV Natträning 8 FinalFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne
klubbLN
OK Roslagens Natt-CupOK RoslagenUppland
närL
8/3
ons 11/3Mila Stockholm by Night, #5, finalTullinge SKStockholm
distLN
5/3
Veteran-OL nr 21Kristinehamns OKVärmland
närL
10/3*
Midvinterduell etapp 7Linköpings OK
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötlands Orienteringsförbund
klubbLN
10/3
OrdförallytLjusdals OKHälsingland
klubbLN
Vintercupen deltävling 7Sundsvalls OKMedelpad
närSN
10/3
Kylklampen deltävling 8Kils OKVärmland
närLN
10/3*
tor 12/3GOF Nattcup Etapp 10Frölunda OL
Göteborgs OF
Göteborg
närLN
10/3
Vintercupen, deltävling 3OK ÖsteråkerStockholm
klubbMK
11/3
OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 8OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbL
fre 13/3

Annonser