Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

65 tävlingar hittades mellan 2020-02-24 och 2020-12-31 med följande urval: Östergötlands Orienteringsförbund, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 9mån 24/2
tis 25/2Ramonsbana 2020:7Motala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/2Midvinterduell etapp 6Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 27/2OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 7OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 28/2
lör 29/2
sön 1/3
v 10mån 2/3
tis 3/3
ons 4/3
tor 5/3
fre 6/3
lör 7/3LOK Sprint Cup deltävling 5Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
OK Motala gemensam träning OK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 8/3JSTU lägermästerskapFinspångs SOKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbS
Marscup OKSOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 11mån 9/3
tis 10/3
ons 11/3Midvinterduell etapp 7Linköpings OK
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötlands Orienteringsförbund
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 12/3OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 8OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 13/3
lör 14/3Tour de TGOKTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 15/3Marscup IFKIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 12mån 16/3
tis 17/3
ons 18/3
tor 19/3
fre 20/3
lör 21/3Tränings-OL MotalakretsenMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/3Marscup LOKLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i LiveloxResultat
v 13mån 23/3
tis 24/3Kretsmästerskap nattTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 25/3
tor 26/3VeteranorienteringLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
fre 27/3
lör 28/3MedelraceOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 29/3
v 14mån 30/3
tis 31/3NOK-träningTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
närM
ons 1/4Natt-KMLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbLN
tor 2/4Veteran-OLOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
närLVisa rutter i Livelox
fre 3/4
lör 4/4Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
Genrep NärtävlingOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbMVisa rutter i Livelox
sön 5/4Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavelnOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natSL
1/4*
Kolmårdsdubbeln, Kolmårdskaveln, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
4/4*
Närtävling KolmårdenOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
närM
4/4*
v 15mån 6/4
tis 7/4
ons 8/4
tor 9/4
fre 10/4
lör 11/4MotalaträffenMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
5/4*
sön 12/4
v 16mån 13/4
tis 14/4
ons 15/4
tor 16/4Veteran-OLMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
fre 17/4
lör 18/4UlrikamedelnIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
12/4
sön 19/4Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
12/4
v 17mån 20/4
tis 21/4NOK-träningFinspångs SOKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
UngdomsserienBoxholm-Mjölby OLÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
19/4
ons 22/4
tor 23/4Veteran-OlFinspångs SOKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
fre 24/4
lör 25/4Vårspringet, långLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
19/4
sön 26/4Vårspringet, medelLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
19/4
v 18mån 27/4
tis 28/4
ons 29/4
tor 30/4
fre 1/5SvartåfejdenMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
26/4
lör 2/5
sön 3/5
v 19mån 4/5
tis 5/5
ons 6/5LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
natS
29/4
tor 7/5Veteran-OLOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
3/5
fre 8/5
lör 9/5
sön 10/5
v 20mån 11/5
tis 12/5
ons 13/5
tor 14/5DM, sprint, ÖstergötlandOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
mästS
4/5
fre 15/5
lör 16/5
sön 17/5
v 21mån 18/5
tis 19/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natS
12/5
ons 20/5
tor 21/5
fre 22/5
lör 23/5Svenska Cupen MTBO, #3, medelOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
M
natM
17/5*
sön 24/5Svenska Cupen MTBO, #4, masstartOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
M
natL
17/5*
v 22mån 25/5
tis 26/5
ons 27/5
tor 28/5
fre 29/5
lör 30/5
sön 31/5
v 23mån 1/6
tis 2/6
ons 3/6Ungdomsserien deltävling 3Linköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
tor 4/6TjalvesprinternTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
distS
fre 5/6
lör 6/6PekingduonMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
natSM
sön 7/6Skogskarlsfejd Östergötland-SmålandBjörkfors GOIFÖstergötlands Orienteringsförbund
närM
v 24mån 8/6
tis 9/6
ons 10/6Höglandets-Veteran-OLBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
tor 11/6Veteran-OLBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
fre 12/6
lör 13/6
sön 14/6
v 25mån 15/6
tis 16/6Kretsmästeraskap Medeldistans + U-serieOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närM
ons 17/6
tor 18/6
fre 19/6
lör 20/6
sön 21/6
v 26mån 22/6
tis 23/6
ons 24/6
tor 25/6
fre 26/6
lör 27/6
sön 28/6
v 27mån 29/6
tis 30/6
ons 1/7
tor 2/7
fre 3/7
lör 4/7
sön 5/7
v 28mån 6/7
tis 7/7
ons 8/7
tor 9/7
fre 10/7
lör 11/7
sön 12/7
v 29mån 13/7
tis 14/7
ons 15/7
tor 16/7
fre 17/7
lör 18/7
sön 19/7
v 30mån 20/7
tis 21/7
ons 22/7
tor 23/7
fre 24/7
lör 25/7
sön 26/7
v 31mån 27/7
tis 28/7
ons 29/7
tor 30/7
fre 31/7
lör 1/8
sön 2/8
v 32mån 3/8
tis 4/8
ons 5/8
tor 6/8StjärnorpsmedelnOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
27/7
fre 7/8
lör 8/8
sön 9/8BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
v 33mån 10/8
tis 11/8
ons 12/8
tor 13/8TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
fre 14/8
lör 15/8
sön 16/8
v 34mån 17/8
tis 18/8
ons 19/8
tor 20/8
fre 21/8
lör 22/8Kolmårdsträffen, medelTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 23/8Kolmårdsträffen, långTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
v 35mån 24/8
tis 25/8
ons 26/8
tor 27/8
fre 28/8
lör 29/8
sön 30/8
v 36mån 31/8
tis 1/9
ons 2/9
tor 3/9Veteran-OLMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
fre 4/9DM, natt, ÖstergötlandMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
mästLN
lör 5/9
sön 6/9DM, lång, ÖstergötlandNAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
mästL
v 37mån 7/9
tis 8/9
ons 9/9
tor 10/9Finspångs SOK`s Veteran-OlFinspångs SOKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
fre 11/9
lör 12/9DM, medel, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästM
sön 13/9DM, stafett, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästSL
DM, stafett, Östergötland, individuella öppna klasserOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
v 38mån 14/9
tis 15/9
ons 16/9
tor 17/9
fre 18/9
lör 19/9
sön 20/9
v 39mån 21/9
tis 22/9
ons 23/9
tor 24/9
fre 25/9
lör 26/9Ekorren cupLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
distSL
sön 27/9SvartåfejdenMjölby OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närM
20/9
v 40mån 28/9
tis 29/9
ons 30/9
tor 1/10Veteran-OLOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
fre 2/10
lör 3/10FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 4/10
v 41mån 5/10
tis 6/10
ons 7/10
tor 8/10
fre 9/10
lör 10/10
sön 11/10
v 42mån 12/10
tis 13/10
ons 14/10
tor 15/10
fre 16/10
lör 17/10HöstmedelnOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
närM
sön 18/10ÄlgfrittOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
v 43mån 19/10
tis 20/10
ons 21/10
tor 22/10
fre 23/10
lör 24/10
sön 25/10
v 44mån 26/10
tis 27/10
ons 28/10
tor 29/10
fre 30/10
lör 31/10
sön 1/11
v 45mån 2/11
tis 3/11
ons 4/11
tor 5/11
fre 6/11
lör 7/11
sön 8/11
v 46mån 9/11
tis 10/11
ons 11/11
tor 12/11
fre 13/11
lör 14/11
sön 15/11
v 47mån 16/11
tis 17/11
ons 18/11
tor 19/11
fre 20/11
lör 21/11
sön 22/11
v 48mån 23/11
tis 24/11
ons 25/11
tor 26/11
fre 27/11
lör 28/11
sön 29/11
v 49mån 30/11
tis 1/12
ons 2/12
tor 3/12
fre 4/12
lör 5/12
sön 6/12
v 50mån 7/12
tis 8/12
ons 9/12
tor 10/12
fre 11/12
lör 12/12
sön 13/12
v 51mån 14/12
tis 15/12
ons 16/12
tor 17/12
fre 18/12
lör 19/12
sön 20/12
v 52mån 21/12
tis 22/12
ons 23/12
tor 24/12
fre 25/12
lör 26/12
sön 27/12
v 53mån 28/12
tis 29/12
ons 30/12
tor 31/12

Annonser