Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

73 tävlingar hittades mellan 2020-03-01 och 2020-03-31 med följande urval: orienteringslöpning.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 9sön 1/3Sverigepremiären, långOK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
natL
23/2
Vintercupen Etapp 8OK EnenUpplands Orienteringsförbund
klubbM
28/2
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närM
v 10mån 2/3Magen-tagenLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
tis 3/3
ons 4/3Veteran-OL nr 20Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
3/3*
Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 7OK Tisaren
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närLN
3/3
Öka takten-jaktenLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
tor 5/3GOF Nattcup Etapp 9Göteborgs Orienteringsförbund
Mölndal Outdoor IF
Göteborgs Orienteringsförbund
närLN
3/3
Veteran-OLIF Marin VästGöteborgs Orienteringsförbund
närL
Vintercup nr 4Storviks IFGästriklands Orienteringsförbund
klubbL
fre 6/3KattegattnattLaholms IF OKHallands Orienteringsförbund
natLN
1/3
Viking Memorial - The NightmareVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbMN
1/3
Junior CampOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närLK
1/3*
lör 7/3Junior CampOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närLK
1/3*
Hallandspremiären, medelHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
natM
1/3
Upptaktsdag för Upplands ungdomar 13-16 årSigtuna OKUpplands Orienteringsförbund
närM
28/2
Viking Memorial - The HellVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbM
1/3
Viking Memorial - The TimechaseVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbM
1/3
OK Motala gemensam träning OK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
6/3
sön 8/3Junior CampOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
närLK
1/3*
Hallandspremiären, långOK LindénaHallands Orienteringsförbund
natL
1/3
Viking Memorial - The HuntVästerås SOKVästmanlands Orienteringsförbund
klubbU
1/3
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närM
v 11mån 9/3VårtröstenLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
tis 10/3OL-NV Natträning 8 FinalFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund
klubbLN
ons 11/3Mila Stockholm by Night, #5, finalTullinge SKStockholms Orienteringsförbund
distLN
Veteran-OL nr 21Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
10/3*
Midvinterduell etapp 7Linköpings OK
Tjällmo-Godegårds OK
Östergötlands Orienteringsförbund
klubbLN
10/3
OrdförallytLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
Vintercupen deltävling 7Sundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund
närSN
10/3
tor 12/3GOF Nattcup Etapp 10Frölunda OL
Göteborgs Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
närLN
10/3
Natt-KM GBG SydIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
klubbLN
OK Denselns nattcup 2019-20 deltävling 8OK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
klubbL
fre 13/3
lör 14/3Tour de TGOKTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
Vårracet, långOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natL
8/3
sön 15/3LaxträffenFalkenbergs OKHallands Orienteringsförbund
natL
Ullmax Vinterserie 2020, deltävling 8 (final)KFUM Örebro OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
14/3
Vårracet, medelOK OrionBlekinge Orienteringsförbund
natM
8/3
PoängjaktIS KullenSkånes Orienteringsförbund
närM
v 12mån 16/3AgnbetetLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
tis 17/3
ons 18/3Veteran-OL nr 22Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närL
17/3
Visa rutter i Livelox
Kvista i söderLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
Nattugglan - Lida friluftsgård - Final deltävling 5Tullinge SKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
15/3
Kylk(l)ampen deltävling 9Kristinehamns OKVärmlands Orienteringsförbund
närLN
16/3
Visa rutter i Livelox
tor 19/3POL TorsöHjobygdens OK
Mariestads FK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
31/12
Veteran-OL tävling 1Almby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
18/3
GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbM
Vintercup nr 5Storviks IFGästriklands Orienteringsförbund
klubbL
Pöldet Sport Nattcup Etapp 7OK Pan-KristianstadSkånes Orienteringsförbund
närLN
17/3
fre 20/3HjortnattaOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natLN
SvartnattaOK Tjärnen
Ärla IF
Södermanlands Orienteringsförbund
natSLN
lör 21/3Brudarebackens sprintstafett Göteborgs SKGöteborgs Orienteringsförbund
distSS
VildmarksfejdenFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
natM
15/3
sön 22/3GöingefejdenFK GöingarnaSkånes Orienteringsförbund
natL
15/3
SAIS-trampenStångenäs AISBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natM
KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanlands Orienteringsförbund
natL
15/3
v 13mån 23/3KnutteracetLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
tis 24/3Vet-OL Eskilstuna OLSödermanlands Orienteringsförbund
närL
24/3*
ons 25/3Kylklampen FinalDeje SFVärmlands Orienteringsförbund
närLN
VåffelsmötetLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
tor 26/3Natt-KMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbLN
POL-RydaHjobygdens OK
Ryda SK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
31/12
Veteran-OL tävling 2Askersunds OK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
25/3
fre 27/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
distLN
22/3
SumpnattaSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distLN
DM, natt, Göteborg + HallandFjärås AIK
IK Uven
Hallands Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
mästLN
22/3
lör 28/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanlands Orienteringsförbund
natL
22/3
Vårdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natM
22/3
UvenmedelIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
natM
22/3
sön 29/3Vårdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge Orienteringsförbund
natL
22/3
MåsenstafettenOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
natSL
22/3
Måsenstafetten, individuella öppna klasserOK MåsenSödermanlands Orienteringsförbund
distL
26/3
VästgötapremiärenUlricehamns OKVästergötlands Orienteringsförbund
närM
Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
22/3
v 14mån 30/3Följa Jan runt stanLjusdals OKHälsinglands Orienteringsförbund
klubbLN
tis 31/3

Annonser