Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

108 tävlingar hittades mellan 2020-03-19 och 2020-04-25 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
fre 20/3HjortnattaOK SkogshjortarnaVästergötland
natLN
fre 20/3SvartnattaOK Tjärnen
Ärla IF
Södermanland
natSLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 21/3Brudarebackens sprintstafett Göteborgs SKGöteborg
distSS
lör 21/3VildmarksfejdenFK GöingarnaSkåne
natM
sön 22/3GöingefejdenFK GöingarnaSkåne
natL
sön 22/3SAIS-trampenStångenäs AISBohuslän-Dal
natM
sön 22/3KringelträffenSödertälje-Nykvarn OFSödermanland
natL
sön 22/3SkidO, DM, sprint, VästerbottenRobertsfors IK
Vännäs OK
Västerbotten
S
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 22/3SkidO, DM, medel, VästerbottenRobertsfors IK
Vännäs OK
Västerbotten
S
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 24/3SkidO, DM, natt, MedelpadSelånger SOKMedelpad
S
mästMNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 27/3NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland
distLN
fre 27/3SumpnattaSundbybergs IKStockholms Orienteringsförbund
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 27/3DM, natt, Göteborg + HallandFjärås AIK
IK Uven
Halland
Göteborg
mästLN
fre 27/3PreO Syd, nattHärlövs IFSkåne
P
natPN
lör 28/3NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland
natL
lör 28/3PreO Syd, YstadYstads OKSkåne
P
natP
lör 28/3Vårdubbeln, medelOK SkogsfalkenBlekinge
natM
lör 28/3UvenmedelIK UvenGöteborg
natM
sön 29/3SkidO, SM, sprintprolog och publiktävling, BodenI 19 IFNorrbotten
S
mästS
sön 29/3Vårdubbeln, långOK SkogsfalkenBlekinge
natL
sön 29/3MåsenstafettenOK MåsenSödermanland
natSL
sön 29/3Måsenstafetten, individuella öppna klasserOK MåsenSödermanland
distL
sön 29/3VästgötapremiärenUlricehamns OKVästergötland
distMStarttider
sön 29/3PreO Syd, KjugekullOK Pan-KristianstadSkåne
P
natP
sön 29/3Stenungsunds OKStenungsunds OKBohuslän-Dal
natL
mån 30/3SkidO, SM, jaktstart, BodenI 19 IFNorrbotten
S
mästM
fre 3/4NattinattaGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distLN
fre 3/4EriksbergssprintenTolereds Allmänna IKGöteborg
distS
fre 3/4Eriksbergssprinten 2.0Tolereds Allmänna IKGöteborg
distS
fre 3/4DM, natt, VästergötlandIstrums SKVästergötland
mästLN
fre 3/4GrymnattaVäsby OKStockholms Orienteringsförbund
natLN
lör 4/4Klövadubbeln, medelOK KompassenSkåne
natM
lör 4/4Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
lör 4/4SM, ultralång, och Swedish League, #1Västerviks OKSmåland
mästU
lör 4/4Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborg
natM
lör 4/4Vallevåren med Öppet Skaraborgsmästerskap, medelIstrums SKVästergötland
distM
lör 4/4Tolereds vårutmaningTolereds Allmänna IKGöteborg
distM
lör 4/4SM, ultralång, publiktävlingVästerviks OKSmåland
distL
lör 4/4LännamedelnLänna IFUppland
natM
sön 5/4BrorusetGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distM
sön 5/4DM, sprint, SmålandVästerviks OKSmåland
mästS
sön 5/4DM, sprintstafett, SmålandVästerviks OKSmåland
mästSS
sön 5/4Klövadubbeln, långOK KompassenSkåne
natL
sön 5/4Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavelnOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natSL
sön 5/4Kolmårdsdubbeln, Kolmårdskaveln, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 5/4RånässtafettenRånäs OKUppland
natSL
sön 5/4Västkustlången i GunnilseIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natL
tor 9/4Häxjakten lightIK GandvikVästergötland
distL
5/4
tor 9/4Häxjakten, Five-O, #1IK GandvikVästergötland
natLN
8/4*
tor 9/4DM, natt, SkåneAndrarums IFSkåne
mästLN
7/4
fre 10/4ArosträffenVästerås SOKVästmanland
natM
8/4
fre 10/4Dalaserien MTBO 2020 MoraIFK Mora OKDalarna
M
distM
fre 10/4FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland
natM
8/4*
fre 10/4Stigtomta Katrineholm Indoor RelayKatrineholms OKSödermanland
distSS
8/4
fre 10/4AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
distM
9/4*
fre 10/4Kortfredan, Five-O, #2Lidköpings VSKVästergötland
natS
8/4*
fre 10/4Stigtomta Katrineholm Indoor Relay (Individuella Hittain-klasser)Katrineholms OKSödermanland
distS
8/4
fre 10/4 - lör 11/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLK
9/4*
lör 11/4Eksjö SOK, medelEksjö SOKSmåland
natM
8/4
lör 11/4MotalaträffenMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
8/4*
lör 11/4Nackheträffen + DM, lång, HallandOK NackheHalland
mästL
8/4
lör 11/4Stigtomtakavlen, individuella öppna klasserOK HällenSödermanland
natL
10/4
lör 11/4TormestorpsträffenTormestorps IFSkåne
natL
9/4*
lör 11/4Öjetrampen, Five-O #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland
natL
9/4
sön 12/4Bohuslunken Five-O #4Uddevalla OKBohuslän-Dal
natL
9/4
sön 12/4Påsk-OLKjula IFSödermanland
natL
7/4
sön 12/4Tranåsdubbeln, medelSol TranåsSmåland
natM
10/4*
sön 12/4Romeleträffen, medelLunds OKSkåne
natM
10/4*
mån 13/4OK RavinenOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
natL
mån 13/4ÄrlamedelnÄrla IFSödermanland
natM
6/4
mån 13/4Romeleträffen, långLunds OKSkåne
natL
11/4*
mån 13/4SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland
natL
11/4*
mån 13/4Vikingaträffen, Five-O #5Trollhättans SOKVästergötland
natM
11/4
mån 13/4Tranåsdubbeln, långSol TranåsSmåland
natL
10/4*
tis 14/4Tiomilarepet, individuella öppna klasserOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distL
13/4
tis 14/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholms Orienteringsförbund
distSLK
10/4
fre 17/4SM, natt, och Swedish League, #2OK Österåker
Waxholms OK
Stockholms Orienteringsförbund
mästLN
12/4
lör 18/4BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natL
12/4
lör 18/4Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natL
12/4
lör 18/4Sydsvenska mästerskapen, individuell, långHalmstad OKHalland
mästL
12/4
lör 18/4Torfejden, förlängd medelOK TorSödermanland
natL
12/4
lör 18/4Täby OK, medelTäby OKStockholms Orienteringsförbund
natM
12/4
lör 18/4UlrikamedelnIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
12/4
lör 18/4Skaraborgsmästerskap, stafettHjobygdens OKVästergötland
mästSL
12/4
lör 18/4Svenska Cupen MTBO, #1, sprintEskilstuna OLSödermanland
M
natS
12/4
sön 19/4Frostalunken 2020Frosta OKSkåne
natM
12/4
sön 19/4Göteborgsdubbeln, medelLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natM
12/4
sön 19/4LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmlands Orienteringsförbund
natM
12/4
sön 19/4Målilla OKMålilla OKSmåland
natM
12/4
sön 19/4Sydsvenska mästerskapen, publiktävling, medelHalmstad OKHalland
natM
12/4
sön 19/4Sydsvenska mästerskapen, stafettHalmstad OKHalland
mästSL
12/4
sön 19/4TorfejdenOK TorSödermanland
natM
12/4
sön 19/4Täby OK, långTäby OKStockholms Orienteringsförbund
natL
12/4
sön 19/4Svenska Cupen MTBO, #2, medel + DM, medel, SörmlandEskilstuna OLSödermanland
M
natM
12/4
sön 19/4Urban Hjärne-kampenOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
12/4
fre 24/4OL-skytte, sprint, Svenska Cupen #1, World Cup #1Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
Y
intS
fre 24/4Uppsala möte, nattRasbo IK
Upsala IF
Uppland
natLN
19/4
lör 25/4AleträffenOK AlehofGöteborg
natM
19/4
lör 25/4DM, natt, GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
mästLN
18/4
lör 25/4IFK Lidingö medeldistansIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
distM
19/4
lör 25/4IFK Lidingö SOKIFK Lidingö SOKStockholms Orienteringsförbund
natM
19/4
lör 25/4MälarmårdsmedelnKatrineholms OK
OK Tjärnen
Södermanland
natM
19/4
lör 25/4OL-skytte, klassisk distans, Svenska Cupen #2, World Cup #2Tumba-Mälarhöjden OKStockholms Orienteringsförbund
Y
intL
lör 25/4Tisarträffen, dag 1, medelOK TisarenÖrebro Län
natM
19/4
lör 25/4Uppsala möte, medelIF ThorUppland
natM
19/4
lör 25/4Hästveda OKHästveda OKSkåne
natM
19/4
lör 25/4Vårspringet, långLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
19/4
lör 25/4OK Bävern, medelOK BävernSmåland
natM
19/4

Annonser