Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

65 tävlingar hittades mellan 2020-04-01 och 2020-04-30.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 14ons 1/4
tor 2/4
fre 3/4DM, natt, VästergötlandIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
mästLN
NattinattaGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distLN
lör 4/4Klövadubbeln, medelOK KompassenSkånes Orienteringsförbund
natM
Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
SM, ultralång, och Swedish League, #1Västerviks OKSmålands Orienteringsförbund
mästU
Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
natM
Vallevåren med Öppet Skaraborgsmästerskap Medel 2020Istrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distM
sön 5/4BrorusetGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
distM
DM, sprint, SmålandVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
mästS
DM,sprintstafett, SmålandVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
mästSS
Klövadubbeln, långOK KompassenSkånes Orienteringsförbund
natL
Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavelnOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natSL
Kolmårdsdubbeln, Kolmårdskaveln, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
VästkuststafettenIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
natSM
v 15mån 6/4
tis 7/4
ons 8/4
tor 9/4HäxjaktenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natLN
DM, natt, SkåneAndrarums IFSkånes Orienteringsförbund
mästLN
5/4
fre 10/4AnebyorienteringenSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
distM
FriskusträffenFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
natM
Kortfredan, Five-O, #2Lidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natS
Stigtomta Katrineholm Indoor RelayKatrineholms OKSödermanlands Orienteringsförbund
distSS
StigtomtakavlenOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
natSLK
lör 11/4MotalaträffenMotala AIF OLÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
Nackheträffen + DM, lång, HallandOK NackheHallands Orienteringsförbund
natL
Stigtomtakavlen, individuella öppna klasserOK HällenSödermanlands Orienteringsförbund
natL
TormestorpsträffenTormestorps IFSkånes Orienteringsförbund
natL
Vårdubbeln, långEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
natL
Öjetrampen, Five-O #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 12/4Bohuslunken five-o 4Uddevalla OKBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
Genarpsträffen, medelLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natM
Påsk-OLKjula IFSödermanlands Orienteringsförbund
natL
Tranåsträffen, etapp 1Sol TranåsSmålands Orienteringsförbund
natM
v 16mån 13/4Tranåsträffen, etapp 2Sol TranåsSmålands Orienteringsförbund
natL
Genarpsträffen, långLunds OKSkånes Orienteringsförbund
natL
SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
natL
Vikingaträffen, Five-O #5Trollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
ÄrlamedelnÄrla IFSödermanlands Orienteringsförbund
natM
tis 14/4
ons 15/4
tor 16/4
fre 17/4SM, natt, och Swedish League, #2OK Österåker
Waxholms OK
Stockholms Orienteringsförbund
mästLN
lör 18/4Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborgs Orienteringsförbund
natL
Nybro OKNybro OKSmålands Orienteringsförbund
natM
OK Tors ungdomstävlingOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
natL
Sydsvenska mästerskapen, individuell, långHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästL
Täby OK, medelTäby OKStockholms Orienteringsförbund
natM
UlrikamedelnIFK Linköpings OSÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 19/4Frosta OKFrosta OKSkånes Orienteringsförbund
natL
Göteborgsdubbeln, medelLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborgs Orienteringsförbund
natM
Målilla OKMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
natM
Sydsvenska mästerskapen, publiktävling, medelHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
natM
Sydsvenska mästerskapen, stafettHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästSL
TorfejdenOK TorSödermanlands Orienteringsförbund
natM
Täby OK, långTäby OKStockholms Orienteringsförbund
natL
Urban-Hjärne KampenOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
v 17mån 20/4
tis 21/4
ons 22/4
tor 23/4
fre 24/4
lör 25/4AleträffenOK AlehofGöteborgs Orienteringsförbund
natM
DM, Natt, GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
mästLN
Hästveda OKHästveda OKSkånes Orienteringsförbund
natL
MälarmårdsdubbelnKatrineholms OKSödermanlands Orienteringsförbund
natM
OK Bävern, medelOK BävernSmålands Orienteringsförbund
natM
Tisarträffen, dag 1, medelOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natM
Vårspringet, långLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 26/4DM, Stafett, GotlandVisborgs OKGotlands Orienteringsförbund
mästSL
Gudhems VårtävlingGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
natM
Herkules SkogsdådFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
natL
Mälarmårdsdubbeln med Sprint-DMKatrineholms OKSödermanlands Orienteringsförbund
mästS
OK Bävern, långOK BävernSmålands Orienteringsförbund
natL
Tisarträffen, dag 2, långOK TisarenÖrebro Läns Orienteringsförbund
natL
Vårspringet, medelLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
VåryranFK BokenSkånes Orienteringsförbund
natL
v 18mån 27/4
tis 28/4
ons 29/4
tor 30/4

Annonser