Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

34 tävlingar hittades mellan 2020-04-01 och 2020-04-30 med följande urval: Göteborgs Orienteringsförbund, Hallands Orienteringsförbund, Smålands Orienteringsförbund, Västergötlands Orienteringsförbund, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
tor 2/4POL-PetersburgHjobygdens OK
IK Gandvik
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
30/3
fre 3/4DM, natt, VästergötlandIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
mästLN
lör 4/4SM, ultralång, och Swedish League, #1Västerviks OKSmålands Orienteringsförbund
mästU
22/3
lör 4/4Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborgs Orienteringsförbund
natM
lör 4/4Vallevåren med Öppet Skaraborgsmästerskap, medelIstrums SKVästergötlands Orienteringsförbund
distM
lör 4/4Publiktävling SM UltralångVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
närL
sön 5/4DM, sprint, SmålandVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
mästS
sön 5/4DM, sprintstafett, SmålandVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
mästSS
sön 5/4Västkustlången i GunnilseIFK Göteborg OrienteringGöteborgs Orienteringsförbund
natL
tis 7/4POL FlobyFalköpings AIK OK
Hjobygdens OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
4/4
tor 9/4Häxjakten, Five-O, #1IK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natLN
fre 10/4AnebyorienteringenSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
distM
fre 10/4FriskusträffenFK Friskus-VarbergHallands Orienteringsförbund
natM
fre 10/4Kortfredan, Five-O, #2Lidköpings VSKVästergötlands Orienteringsförbund
natS
fre 10/4 - sön 12/4MtbO träningscamp SmålandKalmar OKSmålands Orienteringsförbund
M
klubbM
29/3
lör 11/4Eksjö SOK, medelEksjö SOKSmålands Orienteringsförbund
natM
lör 11/4Nackheträffen + DM, lång, HallandOK NackheHallands Orienteringsförbund
mästL
lör 11/4Öjetrampen, Five-O #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 12/4 - mån 13/4TranåsträffenSol TranåsSmålands Orienteringsförbund
natM
mån 13/4SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
natL
mån 13/4Vikingaträffen, Five-O #5Trollhättans SOKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
tor 16/4GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
lör 18/4Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborgs Orienteringsförbund
natL
lör 18/4Sydsvenska mästerskapen, individuell, långHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästL
lör 18/4Skaraborgsmästerskap, stafettHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
mästSL
sön 19/4Göteborgsdubbeln, medelLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborgs Orienteringsförbund
natM
sön 19/4Målilla OKMålilla OKSmålands Orienteringsförbund
natM
sön 19/4Sydsvenska mästerskapen, publiktävling, medelHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
natM
sön 19/4Sydsvenska mästerskapen, stafettHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästSL
lör 25/4AleträffenOK AlehofGöteborgs Orienteringsförbund
natM
lör 25/4OK Bävern, medelOK BävernSmålands Orienteringsförbund
natM
sön 26/4Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 26/4Herkules skogsdådFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
natL
sön 26/4OK Bävern, långOK BävernSmålands Orienteringsförbund
natL

Annonser