Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

35 tävlingar hittades mellan 2020-04-01 och 2020-04-30 med följande urval: Göteborg, Halland, Småland, Västergötland, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
fre 3/4EriksbergssprintenTolereds Allmänna IKGöteborg
distS
fre 3/4Eriksbergssprinten 2.0Tolereds Allmänna IKGöteborg
distS
fre 3/4DM, natt, VästergötlandIstrums SKVästergötland
mästLN
lör 4/4SM, ultralång, och Swedish League, #1Västerviks OKSmåland
mästU
lör 4/4Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborg
natM
lör 4/4Vallevåren med Öppet Skaraborgsmästerskap, medelIstrums SKVästergötland
distM
lör 4/4Tolereds vårutmaningTolereds Allmänna IKGöteborg
distM
lör 4/4SM, ultralång, publiktävlingVästerviks OKSmåland
distL
sön 5/4DM, sprint, SmålandVästerviks OKSmåland
mästS
sön 5/4DM, sprintstafett, SmålandVästerviks OKSmåland
mästSS
sön 5/4Västkustlången i GunnilseIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natL
tor 9/4Häxjakten lightIK GandvikVästergötland
distL
tor 9/4Häxjakten, Five-O, #1IK GandvikVästergötland
natLN
fre 10/4FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland
natM
fre 10/4AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
distM
fre 10/4Kortfredan, Five-O, #2Lidköpings VSKVästergötland
natS
lör 11/4Eksjö SOK, medelEksjö SOKSmåland
natM
lör 11/4Nackheträffen + DM, lång, HallandOK NackheHalland
mästL
lör 11/4Öjetrampen, Five-O #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland
natL
sön 12/4Tranåsdubbeln, medelSol TranåsSmåland
natM
mån 13/4SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland
natL
mån 13/4Vikingaträffen, Five-O #5Trollhättans SOKVästergötland
natM
mån 13/4Tranåsdubbeln, långSol TranåsSmåland
natL
lör 18/4Göteborgsdubbeln, långLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natL
lör 18/4Sydsvenska mästerskapen, individuell, långHalmstad OKHalland
mästL
lör 18/4Skaraborgsmästerskap, stafettHjobygdens OKVästergötland
mästSL
sön 19/4Göteborgsdubbeln, medelLerums SOK
Sjövalla FK
Göteborg
natM
sön 19/4Målilla OKMålilla OKSmåland
natM
sön 19/4Sydsvenska mästerskapen, publiktävling, medelHalmstad OKHalland
natM
sön 19/4Sydsvenska mästerskapen, stafettHalmstad OKHalland
mästSL
lör 25/4AleträffenOK AlehofGöteborg
natM
lör 25/4OK Bävern, medelOK BävernSmåland
natM
sön 26/4Herkules skogsdådFK HerkulesGöteborg
natL
sön 26/4OK Bävern, långOK BävernSmåland
natL
sön 26/4Gudhems vårtävlingGudhems IFVästergötland
natM

Annonser