Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

30 tävlingar hittades mellan 2020-04-01 och 2020-04-30 med följande urval: Småland, orienteringslöpning, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 14ons 1/4Veteran-OL KalmarKalmar OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/4Veteran-OL i Södra Vätterbygden, Ryttarns MosseJönköpings OKSmåland
närM
fre 3/4Tour de Virus , etapp 1Mullsjö SOK
OK Gränsen
Västergötland
Småland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
Tour de Virus Mullsjö SOK
OK Gränsen
Västergötland
Småland
klubbM
lör 4/4Tour de Virus , etapp 2Mullsjö SOK
OK Gränsen
Västergötland
Småland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Tour de Virus Mullsjö SOK
OK Gränsen
Västergötland
Småland
klubbM
SM, ultralång, och Swedish League, #1Västerviks OKSmåland
mästU
SM, ultralång, publiktävlingVästerviks OKSmåland
distL
Träningsdag, pass 1SOK ViljanSmåland
klubbLVisa rutter i Livelox
Habosprinten 2.0OK GränsenSmåland
närS
Träningsdag, pass 2SOK ViljanSmåland
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 5/4Tour de Virus , etapp 3Mullsjö SOK
OK Gränsen
Västergötland
Småland
närMVisa rutter i LiveloxResultat
Tour de Virus Mullsjö SOK
OK Gränsen
Västergötland
Småland
klubbM
DM, sprint, SmålandVästerviks OKSmåland
mästS
DM, sprintstafett, SmålandVästerviks OKSmåland
mästSS
v 15mån 6/4
tis 7/4OL-alliansenMålilla OKSmåland
närL
Tisdagsträning Nässjö OKNässjö OKSmåland
klubbL
5/4
Höglandsträning Nässjö OKNässjö OKSmåland
närL
5/4
ons 8/4Natt-NjudungLandsbro IF SKSmåland
närLN
7/4
tor 9/4
fre 10/4AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
distM
9/4*
lör 11/4Eksjö SOK, medelEksjö SOKSmåland
natM
8/4
Påskcupen - på gränsen, etapp 1 - AlljungenKalmar OK
Karlskrona SOK
OK Orion
Torsås OK
Småland
Blekinge
närL
8/4*
sön 12/4Påskcupen - på gränsen, etapp 2 - HögasandKalmar OK
Karlskrona SOK
OK Orion
Torsås OK
Småland
Blekinge
närL
8/4*
Tranåsdubbeln, medelSol TranåsSmåland
natM
10/4*
v 16mån 13/4Påskcupen - på gränsen, etapp 3 - SöderåkraKalmar OK
Karlskrona SOK
OK Orion
Torsås OK
Småland
Blekinge
närL
8/4*
Tranåsdubbeln, långSol TranåsSmåland
natL
10/4*
tis 14/4
ons 15/4Veteran-OLKalmar OKSmåland
klubbL
12/4
Motionsorientering 15 april Växjö AISSmåland
närL
tor 16/4Veteran-Ol i Södra Vätterbygden BäckadalIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
15/4*
fre 17/4
lör 18/4
sön 19/4Målilla OKMålilla OKSmåland
natM
12/4
v 17mån 20/4
tis 21/4
ons 22/4Veteran OL StockarydIFK StockarydSmåland
närM
MotionsorienteringLessebo OKSmåland
närM
31/12
tor 23/4
fre 24/4
lör 25/4OK Bävern, medelOK BävernSmåland
natM
19/4
sön 26/4OK Bävern, långOK BävernSmåland
natL
19/4
v 18mån 27/4
tis 28/4Ungdomens 5-dagars Etapp 1Jönköpings OKSmåland
närL
ons 29/4Motionsorientering och Grand PrixVäxjö OKSmåland
närL
tor 30/4

Annonser