Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

40 tävlingar hittades mellan 2020-04-01 och 2020-04-30 med följande urval: Småland, orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
ons 1/4Veteran-OL KalmarKalmar OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 2/4Veteran-OL i Södra Vätterbygden, Ryttarns MosseJönköpings OKSmåland
närM
fre 3/4 - sön 5/4Tour de Virus Mullsjö SOK
OK Gränsen
Västergötland
Småland
närSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 3/4 - sön 5/4Tour de Virus Mullsjö SOK
OK Gränsen
Västergötland
Småland
klubbM
lör 4/4SM, ultralång, och Swedish League, #1Västerviks OKSmåland
mästU
lör 4/4SM, ultralång, publiktävlingVästerviks OKSmåland
distL
lör 4/4Träningsdag, pass 1SOK ViljanSmåland
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 4/4Habosprinten 2.0OK GränsenSmåland
närS
lör 4/4Träningsdag, pass 2SOK ViljanSmåland
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 5/4DM, sprint, SmålandVästerviks OKSmåland
mästS
sön 5/4DM, sprintstafett, SmålandVästerviks OKSmåland
mästSS
tis 7/4OL-alliansen Målilla OKSmåland
närL
tis 7/4OL-alliansenMålilla OKSmåland
närLResultat
tis 7/4Tisdagsträning Nässjö OKNässjö OKSmåland
klubbL
tis 7/4Höglandsträning Nässjö OKNässjö OKSmåland
närL
ons 8/4Natt-NjudungLandsbro IF SKSmåland
närLN
fre 10/4AnebyorienteringenSOK AnebySmåland
distM
lör 11/4Eksjö SOK, medelEksjö SOKSmåland
natM
lör 11/4 - mån 13/4Påskcupen - på gränsenKalmar OK
Karlskrona SOK
OK Orion
Torsås OK
Småland
Blekinge
närLVisa rutter i Livelox
sön 12/4Tranåsdubbeln, medelSol TranåsSmåland
natM
sön 12/4Påsketapp Dagsbo Endast för tjustalliansenGamleby OKSmåland
närM
mån 13/4Tranåsdubbeln, långSol TranåsSmåland
natL
tis 14/4AlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
ons 15/4Veteran-OLKalmar OKSmåland
klubbL
ons 15/4Motionsorientering 15 april Växjö AISSmåland
närL
tor 16/4Veteran-Ol i Södra Vätterbygden BäckadalIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
lör 18/4Lördagsträning 18/4IK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 18/4Träningsrace Viljan och KalmarSOK ViljanSmåland
klubbL
sön 19/4Målilla OKMålilla OKSmåland
natM
tis 21/4Allians VimmerbyVimmerby OKSmåland
närMResultat
ons 22/4Veteran OL StockarydIFK StockarydSmåland
närM
ons 22/4MotionsorienteringLessebo OKSmåland
närM
lör 25/4USM 2002 rerunIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 25/4OK Bävern, medelOK BävernSmåland
natM
sön 26/4OK Bävern, långOK BävernSmåland
natL
tis 28/4OL-alliansen Målilla OKSmåland
närLResultat
tis 28/4Ungdomens 5-dagars Etapp 1Jönköpings OKSmåland
närL
tis 28/4"Höglandsserien" - Ungdomsträning HöglandszonenSol TranåsSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/4Mini AlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
ons 29/4UngdomsserienHultsfreds OKSmåland
närLResultat

Annonser