Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

57 tävlingar hittades mellan 2020-05-01 och 2020-05-31 med följande urval: Småland, orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 2 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
lör 2/5HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland
natM
lör 2/5Träningsrace Kalmar-Viljan Aboda KlintKalmar OKSmåland
klubbL
lör 2/5IKHP lördagsträning - UlvsmålsmedelnIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbMResultat
sön 3/5PilaboträffenAnnebergs GIFSmåland
distM
sön 3/5Ungdomens 5-dagars, vecka 18Jönköpings OKSmåland
klubbLVisa rutter i Livelox
tis 5/5Tjustalliansens U-serie 1Västerviks OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 5/5Tisdagsträning Nässjö OKNässjö OKSmåland
klubbL
tis 5/5MinialliansVimmerby OKSmåland
närLResultat
tis 5/5Höglandsträning Nässjö OKNässjö OKSmåland
närLVisa rutter i Livelox
ons 6/5Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
fre 8/5MarkarydssprintenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natS
lör 9/5IKHP lördagsträning - Diamanten i HovslättIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbL
lör 9/5Gränsfejden/VättefejdenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
natM
lör 9/5TenhultsmedelnTenhults SOKSmåland
natM
lör 9/5OL-alliansenMålilla OKSmåland
närLResultat
lör 9/5Viggo Wulff's Happy Birthday RaceOK GränsenSmåland
närS
sön 10/5OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland
natM
sön 10/5TenhultslångenTenhults SOKSmåland
natL
tis 12/5Höglandsträning för ungdomarSOK AnebySmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 12/5Mini AlliansHultsfreds OKSmåland
närMResultat
ons 13/5Motionsorientering och Grand PrixAlvesta SOKSmåland
närL
ons 13/5Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
tor 14/5Sprint TjustkulleOK NjudungSmåland
klubbSResultat
tor 14/5Veteran-Ol i Södra Vätterbygden RogbergaIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
tor 14/5KOK träning Påryd Kalmar OKSmåland
klubbLVisa rutter i Livelox
tor 14/5Minisprint Vimmerby 2020-05-14Vimmerby OKSmåland
klubbSResultat
tor 14/5Ungdomsserien sprintVimmerby OKSmåland
klubbSResultat
tor 14/5Tjustalliansens U-serien 2 Ankarsrums OKSmåland
närLResultat
lör 16/5IKHP lördagsträning - BengtagölenIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/5LämmeltågetNässjö OKSmåland
natSS
mån 18/5 - sön 24/5Ungdomens 5-dagars, vecka 21IK HakarpspojkarnaSmåland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 19/5Ungdomens 5-dagars 2020 SprintKalmar OKSmåland
närS
tis 19/5Ungdomens 5-dagars, vecka 20OK GränsenSmåland
närMVisa rutter i Livelox
ons 20/5Träning NyeOK NjudungSmåland
klubbS
ons 20/5OL-alliansenMålilla OKSmåland
närLResultat
ons 20/5OL-alliansen UngdomsserieMålilla OKSmåland
närLResultat
tor 21/5Klubbträning Eksjö SOKEksjö SOKSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 21/5Ungdomsträning HöglandszonenEksjö SOKSmåland
närL
tor 21/5Master of the Mountain - TrailrunIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbL
lör 23/5IKHP lördagsträning - BrunkullaracetIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/5Torsås OK Gränskvartetten 1 Torsås OKSmåland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/5Smålandskavelutmaning 84Hultsfreds OKSmåland
närLResultat
sön 24/5Gränskvartetten etapp 2Kalmar OK
Nybro OK
Småland
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 26/5Ungdomens 5-dagars Etapp 4Nybro OKSmåland
närL
ons 27/5Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Småland
närL
tor 28/5 - sön 31/5Nissadalsträning AnderstorpAnderstorps OKSmåland
närM
tor 28/5Sprint HolsbyOK NjudungSmåland
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/5UngdomsserienHultsfreds OKSmåland
närSResultat
tor 28/5MiniAlliansHultsfreds OKSmåland
närSResultat
tor 28/5Tjustalliansens U-serie 3Gamleby OKSmåland
närLResultat
lör 30/5IKHP lördagsträning - TahemedelnIK HakarpspojkarnaSmåland
klubbMResultat
lör 30/5SM, sprintstafettVäxjö OKSmåland
mästSS
lör 30/5Träning SeloSol TranåsSmåland
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 30/5Sprint KM och Gränsenstafetten 2020OK GränsenSmåland
klubbS
lör 30/5SM, sprintstafett, individuell publiktävlingVäxjö OKSmåland
distS
lör 30/5 - sön 31/5SM, sprint, och Swedish League, #5Växjö OKSmåland
mästS
24/5
sön 31/5SM, sprint, publiktävlingVäxjö OKSmåland
distS
27/5

Annonser