Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

63 tävlingar hittades mellan 2020-05-01 och 2020-05-31 med följande urval: Dalarna, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 1 tävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
tor 23/4 - sön 3/5Veckans bana vid HumbobergetSmedjebackens OKDalarna-
klubbM
sön 26/4 - sön 3/5Veckans BanaGrangärde OKDalarna-
klubbM
fre 1/5TiolamilaAvesta OKDalarna48
närLVisa rutter i Livelox
lör 2/5Långa Natten Korsnäs IF OKDalarna3
närL
lör 2/5Veckans banaSäterbygdens OKDalarna-
klubbM
lör 2/5Öppna Falumästerskapet dag 1 Start 9Korsnäs IF OKDalarna0
närM
lör 2/5Öppna Falumästerskapet dag 1 Start 11 (Fullt)Korsnäs IF OKDalarna45
närM
lör 2/5Öppna Falumästerskapet dag 1 Start 13 (Fullt)Korsnäs IF OKDalarna45
närM
lör 2/5Öppna Falumästerskapet dag 1 Start 15 (Fullt) Korsnäs IF OKDalarna45
närM
lör 2/5Öppna Falumästerskapet dag 1 Start 9 (Fullt) Korsnäs IF OKDalarna45
närM
lör 2/5Hittaut Hedemora RogainingIFK Hedemora OK
Långshyttans AIK OK
Dalarna-
närL
sön 3/5Öppna Falumästerskapet dag 2 Start 11 (Fullt) Korsnäs IF OKDalarna45
närM
sön 3/5Öppna Falumästerskapet dag 2 Start 13 (Fullt)Korsnäs IF OKDalarna44
närM
sön 3/5Öppna Falumästerskapet dag 2 Start 15 (Fullt) Korsnäs IF OKDalarna46
närM
sön 3/5Öppna Falumästerskapet dag 2 Start 9 Korsnäs IF OKDalarna44
närM
sön 3/5Öppna Falumästerskapet Resultat o Livelox Korsnäs IF OKDalarna359
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 5/5Dala Veteran-OLAvesta OKDalarna0
närM
tis 5/5Motions-OL NäcktjärnAvesta OKDalarna41
närMVisa rutter i Livelox
tis 5/5 - sön 10/5Veckans banaOK MalmiaDalarna-
närM
tor 7/5Orienteringsträning för allaAvesta OKDalarna2
närL
tor 7/5Säter-BorlängeträningSäterbygdens OKDalarna41
klubbM
tor 7/5Dalaoffensiven-Spets #GyllbergenStora Tuna OKDalarna42
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/5DOL-kampen, medelDalaportens OLDalarna247
natM
lör 9/5DOL-kampen, sprintDalaportens OLDalarna125
natS
lör 9/5Motions-OL OlsbenningAvesta OKDalarna22
närLVisa rutter i Livelox
sön 10/5DOL-kampen, medelDalaportens OLDalarna240
natM
tis 12/5Dala Veteran-OLDalaportens OLDalarna0
närL
tis 12/5 - tor 21/5Veckans bana vid KärrgruvanSmedjebackens OKDalarna-
klubbL
tis 12/5MotionsOL Fornby klint, HorndalDalaportens OLDalarna25
närM
tis 12/5Träningstävling Karlsbyheden OKKarlsbyhedens OKDalarna22
klubbL
ons 13/5UngdomsträningStora Tuna OKDalarna24
klubbLResultat
tor 14/5 - tor 28/5Hinkbana RäfsboDalaportens OLDalarna-
klubbM
tor 14/5Klubbträning för allaAvesta OKDalarna1
närL
tor 14/5Borlänge-SäterträningKvarnsvedens GOIF OKDalarna50
klubbLVisa rutter i Livelox
tor 14/5Dalaoffensiven-SPETS #finngärdetIFK Mora OKDalarna33
närL
lör 16/5Provlöpning Pumpensprinten ! Korsnäs IF OKDalarna1
klubbS
sön 17/5Pumpensprinten PM, startlista,resultat och livelox ! Korsnäs IF OKDalarna199
närSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 17/5Pumpensprinten Ungdomstävling start 10 ! (Fullt) Korsnäs IF OKDalarna45
närS
sön 17/5Pumpensprinten Ungdomstävling start 11:30 (Fullt)Korsnäs IF OKDalarna45
närS
sön 17/5Pumpensprinten Ungdomstävling start 13 !Korsnäs IF OKDalarna30
närS
sön 17/5Pumpensprinten Ungdomstävling start 14:30 ! Korsnäs IF OKDalarna22
närS
sön 17/5Öppna Banor i samband med Pumpensprinten Korsnäs IF OKDalarna56
närS
tis 19/5Dala-Veteran SmedjebackenSmedjebackens OKDalarna0
närL
tis 19/5Motions-OL FlomyrenAvesta OKDalarna43
närLVisa rutter i Livelox
tor 21/5DM, sprint, DalarnaSäterbygdens OKDalarna0
mästS
tor 21/5DM, sprintstafett, DalarnaSäterbygdens OKDalarna0
mästSS
tor 21/5Motions-OL AndersbenningAvesta OKDalarna27
närLVisa rutter i Livelox
lör 23/5För-SM Orsa Grönklitt, medelIFK Mora OKDalarna123
distM
lör 23/5KM RättvikLeksands OKDalarna65
klubbL
sön 24/5För-SM Orsa Grönklitt, stafettIFK Mora OKDalarna1
natSM
sön 24/5Motions-OL NibblebergetIFK Hedemora OKDalarna25
närMVisa rutter i Livelox
tis 26/5MotionsOL DalahästenDalaportens OLDalarna37
närM
tis 26/5VB-serie deltävling 1Ludvika OKDalarna46
närMResultat
tis 26/5Utmaningen poängorienteringDomnarvets GOIFDalarna34
klubbPL
tor 28/5Dalaoffensiven SpetsDomnarvets GOIFDalarna35
närL
tor 28/5Dalaserien MTBO LeksandLeksands OKDalarna2
M
distM
tor 28/5LeksandsserienLeksands OKDalarna83
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 28/5Borlänge-Säter träningStora Tuna OKDalarna19
närL
lör 30/5Labyrintorientering vid Pumpen ! Korsnäs IF OKDalarna100
klubbSResultat
lör 30/5WORLD MAZE OrienteeringDalaportens OLDalarna13
närLS
lör 30/5Medel KMIFK Mora OKDalarna93
närMResultat
sön 31/5Dalaserien MTBO FalunOK KåreDalarna-
M
distL
sön 31/5Motions-OL v22 Sligen StorsjönAvesta OKDalarna34
närMVisa rutter i Livelox

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr