Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

82 tävlingar hittades mellan 2020-05-16 och 2020-06-22 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
lör 16/5DM, MTBO, Medel, Småland (OBS! INSTÄLLD)OK StigenSmåland
M
mästM
lör 16/5DM, sprint, Bohuslän-DalIdefjordens SKBohuslän-Dal
mästS
lör 16/5DM, sprintstafett, Bohuslän-DalIdefjordens SKBohuslän-Dal
mästSS
lör 16/5HundraårsrundanÅrsunda IFGästrikland
natM
lör 16/5PreO i VästBohuslän-Dals OF
Göteborgs OF
Västergötlands OF
Bohuslän-Dal
Göteborg
Västergötland
P
natP
lör 16/5PreO, TempO-DM GöteborgOK LandehofGöteborg
P
mästT
lör 16/5Skogslöparnas nordiskaSkogslöparnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natL
lör 16/5UngdomstrolletIF Hansa-HoburgGotlands Orienteringsförbund
distL
lör 16/5Närkekvartetten, #3, medelGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natM
lör 16/5VikingträffenIK Vikings OKVärmlands Orienteringsförbund
natM
sön 17/5DM, sprint, HallandOK NackheHalland
mästS
sön 17/5DM, sprint, VästergötlandGällstadbygdens SOKVästergötland
mästS
sön 17/5DM, sprintstafett, HallandOK NackheHalland
mästSS
sön 17/5DM, sprintstafett, VästergötlandGällstadbygdens SOKVästergötland
mästSS
sön 17/5HammarslagetOK HammarenGästrikland
distM
sön 17/5KnockoutsprintenMälarhöjdens IK OKStockholms Orienteringsförbund
distS
sön 17/5LämmeltågetNässjö OKSmåland
natSS
sön 17/5PreO i VästBohuslän-Dals OF
Göteborgs OF
Västergötlands OF
Bohuslän-Dal
Göteborg
Västergötland
P
natP
sön 17/5Närkekvartetten, #4, långGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro Län
natL
sön 17/5BussbyloppetÖrnsköldsviks OKÅngermanlands Orienteringsförbund
natM
sön 17/5LundasprintenLunds OKSkåne
natS
tis 19/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natS
tis 19/5Stockholm City Cup, #2OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
tor 21/5DM, sprint, DalarnaSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
mästS
tor 21/5DM, sprint, Gästrikland+UpplandOK Triangeln
Österfärnebo IF
Uppland
Gästrikland
mästS
tor 21/5DM, sprintstafett, DalarnaSäterbygdens OKDalarnas Orienteringsförbund
mästSS
tor 21/5Sprinthelgen, individuellt + DM BlekingeOK OrionBlekinge
natS
tor 21/5Sprinthelgen, stafett + DM BlekingeOK OrionBlekinge
natSS
tor 21/5Tour de Medelpad, dag 1, långNjurunda OKMedelpad
natL
fre 22/5Tour de Medelpad, dag 2, medelNjurunda OKMedelpad
natM
lör 23/5DM, sprint, GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
mästS
lör 23/5FilipstadsträffenFilipstads OKVärmlands Orienteringsförbund
natM
lör 23/5För-SM Orsa Grönklitt, medelIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
distM
lör 23/5Tour de Medelpad, dag 3, långSundsvalls OKMedelpad
natL
lör 23/5StråkendubbelnMullsjö SOKVästergötland
distM
lör 23/5Svenska Cupen MTBO, #3, medelOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
M
natM
sön 24/5För-SM Orsa Grönklitt, stafettIFK Mora OKDalarnas Orienteringsförbund
natSM
sön 24/5SvedalasprintenMalmö OKSkåne
natS
sön 24/5Tour de Medelpad, dag 4, medel + DM, medel, MedelpadÅnge OKMedelpad
mästM
sön 24/5Svenska Cupen MTBO, #4, masstartOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
M
natL
sön 24/5JuniorlandslagstestRävetofta OK
Svenska Orienteringsförbundet
Skåne
distL
sön 24/5VargsprintarnaOK SkogsvargarnaVästergötland
distS
tis 26/5Ungdomsserien kretstävling 2Stockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distL
tis 26/5Ungdomsserien, #2, krets Söder 3Söders-TyresöStockholms Orienteringsförbund
distL
ons 27/5Stockholm City Cup, #3OK Södertörn
Sundbybergs IK
Stockholms Orienteringsförbund
distS
tor 28/5Dalaserien MTBO LeksandLeksands OKDalarnas Orienteringsförbund
M
distM
fre 29/5StOF:s sommarläger, sprintStockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distS
lör 30/5High Coast 2-days + DM, medel, Ångermanland OK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
mästM
lör 30/5Älvsby IF OK:s vårtävling, medelÄlvsby IF OKNorrbotten
distMVisa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
lör 30/5SM, sprintstafettVäxjö OKSmåland
mästSS
lör 30/5SM, sprintstafett, individuell publiktävlingVäxjö OKSmåland
distS
27/5
lör 30/5 - sön 31/5SM, sprint, och Swedish League, #5Växjö OKSmåland
mästS
24/5
sön 31/5Dalaserien MTBO FalunOK KåreDalarnas Orienteringsförbund
M
distL
28/5
sön 31/5High Coast 2-days, långOK NolaskogsarnaÅngermanlands Orienteringsförbund
natL
sön 31/5StOF:s sommarläger, stafettStockholms OrienteringsförbundStockholms Orienteringsförbund
distSL
sön 31/5Älvsby IF OK:s vårtävling, långÄlvsby IF OKNorrbotten
natL
27/5
sön 31/5SM, sprint, publiktävlingVäxjö OKSmåland
distS
27/5
mån 1/6EM-test, medeldistansSOK Aneby
Svenska Orienteringsförbundet
Småland
mästM
tis 2/6DM, sprint, GöteborgFrölunda OLGöteborg
mästS
ons 3/6Centrum Team SprintCentrum OKStockholms Orienteringsförbund
distSS
31/5
tor 4/6TjalvesprinternTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
distS
fre 5/6 - sön 7/6Västerbottens 3-dagarsUmeå OKVästerbotten
natM
fre 5/6Ösaträffen, dag 1, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natM
31/5
lör 6/6DM, sprint, VärmlandOK FryksdalenVärmlands Orienteringsförbund
mästS
3/6
lör 6/6KinekullesprintenOK KlyftamoVästergötland
natS
lör 6/6Ösaträffen, dag 2, långAlfta-Ösa OKHälsingland
natL
31/5
lör 6/6PekingduonMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
natSM
lör 6/6Svenska Cupen MTBO, #5, sprintSurahammars SOKVästmanland
M
natS
sön 7/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland
natS
sön 7/6Ösaträffen, dag 3, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natM
31/5
sön 7/6ÖsastafettenAlfta-Ösa OKHälsingland
LY
distSL
31/5
sön 7/6Svenska Cupen MTBO, #6, förlängd medelSurahammars SOKVästmanland
M
natL
lör 13/6DM, sprint, VästmanlandVandrarringenVästmanland
mästS
lör 13/6DM, sprintstafett, VästmanlandVandrarringenVästmanland
mästSS
lör 13/6Slättö sand-medelnBredaryds SOKSmåland
natM
sön 14/6DM, sprint, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
mästS
7/6
sön 14/6DM, sprintstafett, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
mästSS
sön 14/6DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
natS
11/6
sön 14/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland
natS
tis 16/6SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
natS
8/6
tis 16/6DM, sprint, MedelpadKovlands IFMedelpad
mästS
sön 21/6 - tor 25/6Idrefjällveckan (5 dagar i fjällen)Idrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
14/6

Annonser