Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

36 tävlingar hittades mellan 2020-06-01 och 2020-06-30 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
v 23mån 1/6EM-test, medeldistansSOK Aneby
Svenska Orienteringsförbundet
Småland0
mästM
tis 2/6DM, sprint, GöteborgFrölunda OLGöteborg0
mästS
ons 3/6Centrum Team SprintCentrum OKStockholm0
distSS
tor 4/6TjalvesprinternTjalve IF NorrköpingÖstergötland0
distS
fre 5/6Västerbottens 3-dagars, etapp 1, medelUmeå OKVästerbotten0
natM
Ösaträffen, dag 1, medelAlfta-Ösa OKHälsingland168
natM
lör 6/6Västerbottens 3-dagars, etapp 2, medelUmeå OKVästerbotten0
natM
DM, sprint, VärmlandOK FryksdalenVärmland0
mästS
Kinekullesprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötland0
natS
Kinekullesprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötland0
natS
Ösaträffen, dag 2, långAlfta-Ösa OKHälsingland166
natL
PekingduonMatteus SIÖstergötland0
natSM
Svenska Cupen MTBO, #5, sprintSurahammars SOKVästmanland0
M
natS
sön 7/6Västerbottens 3-dagars, etapp 3, långUmeå OKVästerbotten0
natL
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland0
natS
Ösaträffen, dag 3, medelAlfta-Ösa OKHälsingland161
natM
ÖsastafettenAlfta-Ösa OKHälsingland1
LY
distSL
Svenska Cupen MTBO, #6, förlängd medelSurahammars SOKVästmanland0
M
natL
v 24mån 8/6
tis 9/6
ons 10/6
tor 11/6
fre 12/6
lör 13/6DM, sprint, VästmanlandVandrarringenVästmanland0
mästS
DM, sprintstafett, VästmanlandVandrarringenVästmanland0
mästSS
Slättö sand-medelnBredaryds SOKSmåland0
natM
sön 14/6DM, sprint, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skåne0
mästS
DM, sprintstafett, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skåne0
mästSS
DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserOK Silva
Rävetofta OK
Skåne0
natS
High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmåland0
natS
v 25mån 15/6
tis 16/6SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanland0
natS
DM, sprint, MedelpadKovlands IFMedelpad0
mästS
ons 17/6
tor 18/6
fre 19/6
lör 20/6
sön 21/6Idrefjällveckan (5 dagar i fjällen), dag 1, medelIdrefjällens OKDalarna126
natM
v 26mån 22/6Idrefjällveckan (5 dagar i fjällen), dag 2, långIdrefjällens OKDalarna124
natL
tis 23/6Idrefjällveckan (5 dagar i fjällen), dag 3, sprintIdrefjällens OKDalarna117
natS
ons 24/6Idrefjällveckan (5 dagar i fjällen), dag 4, medelIdrefjällens OKDalarna122
natM
tor 25/6Idrefjällveckan (5 dagar i fjällen), dag 5, långIdrefjällens OKDalarna119
natL
fre 26/6MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #7, sprintIFK Mora OKDalarna0
M
mästS
SM, knockout-sprintHalmstad OKHalland0
mästS
3+3 i Sälen, etapp 1Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna0
natM
Tre skåningar och en dansk, etapp 1Helsingborgs SOKSkåne58
natS
lör 27/63+3 i Sälen, etapp 2Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna0
natL
Tre skåningar och en dansk, etapp 2Helsingborgs SOKSkåne58
natM
Tre skåningar och en dansk, etapp 3Helsingborgs SOKSkåne58
natS
MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #8, långIFK Mora OKDalarna0
M
mästL
Laxforsen/Poikkijärvi 2-dagars, etapp 1, medelIFK KirunaNorrbotten5
natM
sön 28/63+3 i Sälen, etapp 3Malungs OK SkogsmårdarnaDalarna0
natL
Tre skåningar och en dansk, etapp 4Helsingborgs SOKSkåne58
natS
Laxforsen/Poikkijärvi 2-dagars, etapp 2, långIFK KirunaNorrbotten5
natL
MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #9, medelIFK Mora OKDalarna0
M
mästM
Örebro City Sprint + DM, Sprint, Örebro LänAlmby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län0
mästS
Örebro City Sprint, stafett + DM, Sprintstafett, Örebro LänAlmby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län0
mästSS
v 27mån 29/6
tis 30/6Tjust 2-dagars, dag 1, långVästerviks OKSmåland60
natL
Trekvällars, etapp 1, långOK RavinenStockholm583
distLVisa rutter i LiveloxResultat

Annonser

Mila