Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

36 tävlingar hittades mellan 2020-06-01 och 2020-06-30 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
mån 1/6EM-test, medeldistansSOK Aneby
Svenska Orienteringsförbundet
Smålands Orienteringsförbund
mästM
tis 2/6DM, sprint, GöteborgFrölunda OLGöteborg
mästS
ons 3/6Centrum Team SprintCentrum OKStockholm
distSS
tor 4/6TjalvesprinternTjalve IF NorrköpingÖstergötland
distS
fre 5/6 - sön 7/6Västerbottens 3-dagarsUmeå OKVästerbotten
natM
fre 5/6Ösaträffen, dag 1, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natM
lör 6/6DM, sprint, VärmlandOK FryksdalenVärmland
mästS
lör 6/6KinekullesprintenOK KlyftamoVästergötland
natS
lör 6/6Ösaträffen, dag 2, långAlfta-Ösa OKHälsingland
natL
lör 6/6PekingduonMatteus SIÖstergötland
natSM
lör 6/6Svenska Cupen MTBO, #5, sprintSurahammars SOKVästmanland
M
natS
sön 7/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland
natS
sön 7/6Ösaträffen, dag 3, medelAlfta-Ösa OKHälsingland
natM
sön 7/6ÖsastafettenAlfta-Ösa OKHälsingland
LY
distSL
sön 7/6Svenska Cupen MTBO, #6, förlängd medelSurahammars SOKVästmanland
M
natL
lör 13/6DM, sprint, VästmanlandVandrarringenVästmanland
mästS
lör 13/6DM, sprintstafett, VästmanlandVandrarringenVästmanland
mästSS
lör 13/6Slättö sand-medelnBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
natM
sön 14/6DM, sprint, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
mästS
sön 14/6DM, sprintstafett, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
mästSS
sön 14/6DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserOK Silva
Rävetofta OK
Skåne
natS
sön 14/6High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
natS
tis 16/6SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanland
natS
tis 16/6DM, sprint, MedelpadKovlands IFMedelpad
mästS
sön 21/6 - tor 25/6Idrefjällveckan (5 dagar i fjällen)Idrefjällens OKDalarna
natM
fre 26/6MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #7, sprintIFK Mora OKDalarna
M
mästS
fre 26/6SM, knockout-sprintHalmstad OKHalland
mästS
fre 26/6 - sön 28/63+3 i SälenMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natM
fre 26/6 - sön 28/6Tre skåningar och en danskHelsingborgs SOKSkåne
natS
lör 27/6MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #8, långIFK Mora OKDalarna
M
mästL
lör 27/6 - sön 28/6Laxforsen/Poikkijärvi 2-dagarsIFK KirunaNorrbotten
natM
sön 28/6MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #9, medelIFK Mora OKDalarna
M
mästM
sön 28/6Örebro City Sprint + DM, Sprint, Örebro LänAlmby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästS
sön 28/6Örebro City Sprint, stafett + DM, Sprintstafett, Örebro LänAlmby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSS
tis 30/6Tjust 2-dagars, dag 1, långVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
natL
tis 30/6 - tor 2/7TrekvällarsOK RavinenStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat

Annonser

Mila