Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

46 tävlingar hittades mellan 2020-06-01 och 2020-06-30 med följande urval: orienteringslöpning.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 23mån 1/6EM-test, medeldistansSOK Aneby
Svenska Orienteringsförbundet
Smålands Orienteringsförbund
mästM
tis 2/6DM, sprint, GöteborgFrölunda OLGöteborgs Orienteringsförbund
mästS
ons 3/6FjällfemmanÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
Ungdomsserie 4, Västra BlekingeOK Vilse 87Blekinge Orienteringsförbund
närL
tor 4/6POL-TibroHjobygdens OK
Tibro OK
Västergötlands Orienteringsförbund
närL
1/6
TjalvesprinternTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
distS
Veteran-OL tävling 9OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
närL
3/6
GBG Syd teknikträningIK UvenGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
fre 5/6Ösaträffen, dag 1, medelAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natM
Västerbottens 3-dagars, etapp 1, medelUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natM
lör 6/6Västerbottens 3-dagars, etapp 2, medelUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natM
DM, sprint, VärmlandOK FryksdalenVärmlands Orienteringsförbund
mästS
Kinekullesprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natS
Kinekullesprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
natS
Ösaträffen, dag 2, långAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natL
sön 7/6Västerbottens 3-dagars, etapp 3, långUmeå OKVästerbottens Orienteringsförbund
natL
DM, sprint, GotlandGotlands Bro OKGotlands Orienteringsförbund
mästS
SommarlandssprintenIK GandvikVästergötlands Orienteringsförbund
natS
ÖsastafettenAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
LY
distSL
Ösaträffen, dag 3, medelAlfta-Ösa OKHälsinglands Orienteringsförbund
natM
v 24mån 8/6
tis 9/6Höglandets sprintcupSOK AnebySmålands Orienteringsförbund
närS
ons 10/6FjällfemmanÅre OKJämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
närM
Veteranmatchen 2020Degerfors OKVärmlands Orienteringsförbund
närM
10/6*
tor 11/6Sprint-KMTäby OKStockholms Orienteringsförbund
klubbS
fre 12/6
lör 13/6DM, sprint, VästmanlandVandrarringenVästmanlands Orienteringsförbund
mästS
DM, sprintstafett, VästmanlandVandrarringenVästmanlands Orienteringsförbund
mästSS
Slättö sand-medelnBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
distM
sön 14/6DM, sprint, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skånes Orienteringsförbund
mästS
DM, sprintstafett, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skånes Orienteringsförbund
mästSS
DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserOK Silva
Rävetofta OK
Skånes Orienteringsförbund
natS
High Chaparral-sprintenBredaryds SOKSmålands Orienteringsförbund
natS
v 25mån 15/6
tis 16/6DM, sprint, MedelpadKovlands IFMedelpads Orienteringsförbund
mästS
SidensjösprintenSidensjö IKÅngermanlands Orienteringsförbund
natS
Minitjoget i SätilaOK RävenVästergötlands Orienteringsförbund
närSS
13/6
ons 17/6
tor 18/6
fre 19/6
lör 20/6
sön 21/6Idrefjällveckan, dag 1, medelIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
v 26mån 22/6Idrefjällveckan, dag 2, långIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
tis 23/6Idrefjällveckan, dag 3, sprintIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natS
Poängtävling 7Fellingsbro GOIF
OK Milan
Örebro Läns Orienteringsförbund
närM
ons 24/6Idrefjällveckan, dag 4, medelIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natM
tor 25/6Idrefjällveckan, dag 5, långIdrefjällens OKDalarnas Orienteringsförbund
natL
fre 26/6SM, knockout-sprintHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästS
3+3 i Sälen, etapp 1Malungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natM
Tre skåningar och en dansk, etapp 1Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natS
lör 27/63+3 i Sälen, etapp 2Malungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natL
Tre skåningar och en dansk, etapp 2Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natM
Tre skåningar och en dansk, etapp 3Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natS
Laxforsen/Poikkijärvi 2-dagars, etapp 1, medelIFK KirunaNorrbottens Orienteringsförbund
natM
sön 28/63+3 i Sälen, etapp 3Malungs OK SkogsmårdarnaDalarnas Orienteringsförbund
natL
Tre skåningar och en dansk, etapp 4Helsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund
natS
Laxforsen/Poikkijärvi 2-dagars, etapp 2, långIFK KirunaNorrbottens Orienteringsförbund
natL
Örebro City SprintAlmby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
natS
Örebro City Sprint, stafettAlmby IK
Örebro Läns Orienteringsförbund
Örebro Läns Orienteringsförbund
natSS
v 27mån 29/6
tis 30/6Tjust 2-dagars, dag 1, långVästerviks OKSmålands Orienteringsförbund
natL
Trekvällars, etapp 1, långOK RavinenStockholms Orienteringsförbund
distL
Poängtävling 8OK MilanÖrebro Läns Orienteringsförbund
närM

Annonser