Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

38 tävlingar hittades mellan 2020-06-24 och 2020-07-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
sön 21/6 - tor 25/6Idrefjällveckan (5 dagar i fjällen)Idrefjällens OKDalarna
natM
fre 26/6MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #7, sprintIFK Mora OKDalarna
M
mästS
fre 26/6SM, knockout-sprintHalmstad OKHallands Orienteringsförbund
mästS
fre 26/6 - sön 28/63+3 i SälenMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna
natM
fre 26/6 - sön 28/6Tre skåningar och en danskHelsingborgs SOKSkåne
natS
lör 27/6MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #8, långIFK Mora OKDalarna
M
mästL
lör 27/6 - sön 28/6Laxforsen/Poikkijärvi 2-dagarsIFK KirunaNorrbotten
natM
sön 28/6MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #9, medelIFK Mora OKDalarna
M
mästM
sön 28/6Örebro City Sprint + DM, Sprint, Örebro LänAlmby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästS
sön 28/6Örebro City Sprint, stafett + DM, Sprintstafett, Örebro LänAlmby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSS
tis 30/6Tjust 2-dagars, dag 1, långVästerviks OKSmåland
natL
tis 30/6 - tor 2/7TrekvällarsOK RavinenStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 1/7Brödkampen med DM, ultralång, Gästrikland+HälsinglandHälsinglands OF
Ockelbo OK
Hälsingland
Gästrikland
mästU
ons 1/7Havs-OL, dag 1, långBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge
natL
ons 1/7Skene SoIS sommarorienteringSkene Sim o ISVästergötland
distM
ons 1/7Tjust 2-dagars, dag 2, medelVästerviks OKSmåland
natM
tor 2/7Havs-OL, dag 2, sprintBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge
natS
fre 3/7Vålådalens 3-dagars, dag 1, sprintFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natS
fre 3/7 - sön 5/7Eskilstuna WeekendIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natM
lör 4/7TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSMK
lör 4/7Vålådalens 3-dagars, dag 2, medelFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natM
lör 4/7 - sön 5/7Morokulien 2-dagarsOK Hierne
Åmotfors OK
Värmland
natM
lör 4/7Brödkampen med DM, ultralång, Gästrikland+HälsinglandHälsinglands OF
Ockelbo OK
Hälsingland
Gästrikland
mästUVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
lör 4/7 - sön 5/7Gotlands 2-dagarsSvaide Roma SOKGotland
natM
sön 5/7Vålådalens 3-dagars, dag 3, långFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natL
tis 7/7 - tor 9/7Gotlands 3-dagarsGotlands Bro OKGotland
natM
fre 10/7 - sön 12/7Hallands 3-dagarsFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
LP
natM
7/7
lör 11/7Gotland Team SprintVisborgs OKGotland
distSS
9/7*
lör 11/7Gotland Tough SprintVisborgs OKGotland
distS
9/7*
sön 12/7EngelbrektssprintenNorbergs OKVästmanland
distS
9/7
mån 13/7 - ons 15/7Österlens 3-kvällarsAndrarums IFSkåne
natM
11/7
tis 14/7MastloppetHellas OrienteringStockholm
distL
mån 27/7OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanland
distM
20/7
Visa rutter i LiveloxStarttider
tis 28/7OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanland
distL
20/7
Visa rutter i LiveloxStarttider
ons 29/7OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanland
distL
20/7
Visa rutter i LiveloxStarttider
fre 31/7Tibrotrippeln, FredagsmedelnTibro OKVästergötland
natM
fre 31/7 - lör 1/8Ungdomens 10milaIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
natSL
12/7
fre 31/7 - sön 2/8GrövelsjöorienteringenGrövelsjöfjällens OKDalarna
distL
15/7

Annonser