Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

27 tävlingar hittades mellan 2020-07-01 och 2020-07-31 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 27ons 1/7Trekvällars, etapp 2, medelOK RavinenStockholm
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Brödkampen med DM, ultralång, Gästrikland+HälsinglandHälsinglands OF
Ockelbo OK
Hälsingland
Gästrikland
mästU
Havs-OL, dag 1, långBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge
natL
Skene SoIS sommarorienteringSkene Sim o ISVästergötland
distM
Tjust 2-dagars, dag 2, medelVästerviks OKSmåland
natM
tor 2/7Trekvällars, etapp 3, långOK RavinenStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Havs-OL, dag 2, sprintBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge
natS
fre 3/7Vålådalens 3-dagars, dag 1, sprintFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natS
Eskilstuna Weekend, etapp 1, medelIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natM
lör 4/7Eskilstuna Weekend, etapp 2, långIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natL
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSMK
Vålådalens 3-dagars, dag 2, medelFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natM
Morokulien 2-dagars, etapp 1, medelOK Hierne
Åmotfors OK
Värmland
natM
Brödkampen med DM, ultralång, Gästrikland+HälsinglandHälsinglands OF
Ockelbo OK
Hälsingland
Gästrikland
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
Gotlands 2-dagars, etapp 1, medelSvaide Roma SOKGotland
natM
sön 5/7Eskilstuna Weekend, etapp 3, långIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natL
Morokulien 2-dagars, etapp 2, långOK Hierne
Åmotfors OK
Värmland
natL
Gotlands 2-dagars, etapp 2, långSvaide Roma SOKGotland
natL
Vålådalens 3-dagars, dag 3, långFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natL
v 28mån 6/7
tis 7/7Gotlands 3-dagars, etapp 1, medelGotlands Bro OKGotland
natM
ons 8/7Gotlands 3-dagars, etapp 2, medelGotlands Bro OKGotland
natM
tor 9/7Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartGotlands Bro OKGotland
natL
fre 10/7Hallands 3-dagars, etapp 1, medelFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
LP
natM
lör 11/7Hallands 3-dagars, etapp 2, långFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
LP
natL
Gotland Team SprintVisborgs OKGotland
distSS
Gotland Tough SprintVisborgs OKGotland
distS
sön 12/7Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Hallands Orienteringsförbund
LP
natL
EngelbrektssprintenNorbergs OKVästmanlands Orienteringsförbund
distS
v 29mån 13/7Österlens 3-kvällars, kväll 1Andrarums IFSkåne
natM
tis 14/7Österlens 3-kvällars, kväll 2Andrarums IFSkåne
natM
MastloppetHellas OrienteringStockholm
distL
ons 15/7Österlens 3-kvällars, kväll 3Andrarums IFSkåne
natM
tor 16/7
fre 17/7
lör 18/7
sön 19/7
v 30mån 20/7
tis 21/7
ons 22/7
tor 23/7
fre 24/7
lör 25/7
sön 26/7
v 31mån 27/7OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 28/7OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/7OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 30/7
fre 31/7Tibrotrippeln, FredagsmedelnTibro OKVästergötland
natM
Ungdomens 10milaIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
natSL
Grövelsjöorienteringen, etapp 1, långGrövelsjöfjällens OKDalarna
distL

Annonser