Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

39 tävlingar hittades mellan 2020-07-01 och 2020-07-31 med följande urval: orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 27ons 1/7Trekvällars, etapp 2, medelOK RavinenStockholm
distM
Brödkampen med DM, ultralång, Gästrikland+HälsinglandHälsinglands OF
Ockelbo OK
Hälsingland
Gästrikland
mästU
Havs-OL, dag 1, långBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge
natL
Skene SoIS sommarorienteringSkene Sim o ISVästergötland
distM
Tjust 2-dagars, dag 2, medelVästerviks OKSmåland
natM
24/6
tor 2/7Trekvällars, etapp 3, långOK RavinenStockholm
distL
Havs-OL, dag 2, sprintBroSö OK
Stigmännen Karlshamns OK
Blekinge
natS
Motionsorientering ÅrjängOK Hierne
Årjängs OK
Värmland
närL
fre 3/7Vålådalens 3-dagars, dag 1, sprintFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natS
Eskilstuna Weekend, etapp 1, medelIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natM
lör 4/7Eskilstuna Weekend, etapp 2, långIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natL
Piteå IF OK, medelPiteå IF OrienteringsklubbNorrbotten
distM
TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland
natSMK
Vålådalens 3-dagars, dag 2, medelFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natM
Gotlands 2-dagars, etapp 1, medelSvaide Roma SOKGotland
natM
Morokulien 2-dagars, etapp 1, medelOK Hierne
Åmotfors OK
Värmland
natM
28/6
sön 5/7Eskilstuna Weekend, etapp 3, långIK Standard
Ärla IF
Södermanland
natL
Gotlands 2-dagars, etapp 2, långSvaide Roma SOKGotland
natL
Morokulien 2-dagars, etapp 2, långOK Hierne
Åmotfors OK
Värmland
natL
28/6
Piteå IF OK, långPiteå IF OrienteringsklubbNorrbotten
distL
Vålådalens 3-dagars, dag 3, långFrösö IF
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalen
natL
v 28mån 6/7
tis 7/7Gotlands 3-dagars, etapp 1, medelGotlands Bro OKGotland
natM
30/6
Poängtävling 9OK MilanÖrebro Län
närM
ons 8/7Gotlands 3-dagars, etapp 2, medelGotlands Bro OKGotland
natM
30/6
Bad-OL i HallandOskarströms OKHalland
närM
tor 9/7Gotlands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartGotlands Bro OKGotland
natL
30/6
Motionsorientering Mjögsjön KoppomOK HierneVärmland
närL
fre 10/7Hallands 3-dagars, etapp 1, medelFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Halland
LP
natM
28/6
lör 11/7Hallands 3-dagars, etapp 2, långFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Halland
LP
natL
28/6
Gotland Team SprintVisborgs OKGotland
distSS
5/7
Gotland Tough SprintVisborgs OKGotland
distS
5/7
sön 12/7Hallands 3-dagars, etapp 3, lång, jaktstartFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Halland
LP
natL
28/6
EngelbrektssprintenNorbergs OKVästmanland
distS
v 29mån 13/7Österlens 3-kvällars, kväll 1Andrarums IFSkåne
natM
5/7
tis 14/7Österlens 3-kvällars, kväll 2Andrarums IFSkåne
natM
5/7
MastloppetHellas OrienteringStockholm
distL
Poängtävling 10OK MilanÖrebro Län
närM
ons 15/7Österlens 3-kvällars, kväll 3Andrarums IFSkåne
natM
5/7
tor 16/7
fre 17/7
lör 18/7
sön 19/7Skogis Cup nr 7Garda OKGotland
närL
v 30mån 20/7O-Ringen, Uppsala, etapp 1O-Ringen
natL
tis 21/7O-Ringen, Uppsala, etapp 2O-Ringen
natL
ons 22/7
tor 23/7O-Ringen, Uppsala, etapp 3O-Ringen
natL
fre 24/7O-Ringen, Uppsala, etapp 4O-Ringen
natM
lör 25/7O-Ringen, Uppsala, etapp 5O-Ringen
natL
sön 26/7
v 31mån 27/7OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanland
distM
22/7
tis 28/7OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanland
distL
22/7
Höglands-OLSOK AnebySmåland
närL
Engelska milenOK HierneVärmland
närS
27/7
ons 29/7OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanland
distL
28/7
tor 30/7Grövelsjöorienteringen TräningsraceGrövelsjöfjällens OK
Särna SK
Dalarna
närM
MOL 12IF Hansa-HoburgGotland
närL
fre 31/7Tibrotrippeln, FredagsmedelnTibro OKVästergötland
natM
Ungdomens 10milaIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland
natSL
Grövelsjöorienteringen, etapp 1, långGrövelsjöfjällens OKDalarna
distL
15/7

Annonser