Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

30 tävlingar hittades mellan 2020-07-26 och 2020-09-01 med följande urval: distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 30sön 26/7
v 31mån 27/7OK Hällens 3-dagars, dag 1, medelOK HällenSödermanland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 28/7OK Hällens 3-dagars, dag 2, långOK HällenSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 29/7OK Hällens 3-dagars, dag 3, långOK HällenSödermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 30/7
fre 31/7Grövelsjöorienteringen, etapp 1, långGrövelsjöfjällens OKDalarna
distL
lör 1/8Grövelsjöorienteringen, etapp 2, medelGrövelsjöfjällens OKDalarna
distM
sön 2/8Grövelsjöorienteringen, etapp 3, långGrövelsjöfjällens OKDalarna
distL
v 32mån 3/8
tis 4/8Sidensjösprinten med ÖrnliganSidensjö IK
Ångermanlands OF
Ångermanland
distSVisa rutter i LiveloxResultat
ons 5/8
tor 6/8
fre 7/8Rånö skärgårdsorientering, dag 1 (Sommarserien de Luxe)Kamrat och IF KIFStockholm
distL
lör 8/8Rånö skärgårdsorientering, dag 2 (Sommarserien de Luxe)Kamrat och IF KIFStockholm
distL
sön 9/8
v 33mån 10/8
tis 11/8
ons 12/8
tor 13/8
fre 14/8
lör 15/8Arbogadubbeln, dag 1Arboga OKVästmanland
distM
Skaraborgsmästerskap, långOK KlyftamoVästergötland
distL
9/8
sön 16/8Arbogadubbeln, dag 2Arboga OKVästmanland
distM
DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna klasserHaparanda OKNorrbotten
distM
v 34mån 17/8Björnökampen Gustavsbergs OKStockholm
distL
13/8
tis 18/8
ons 19/8
tor 20/8Storvikaren med Sandvikens öppna kommunmästerskapStorviks IFGästrikland
distL
fre 21/8
lör 22/8Jönköpings OK, dag 1, medelJönköpings OKSmåland
distM
16/8
MariestadsmedelnMariestads FKVästergötland
distM
Hjortmedeln (över två dagar)OK SkogshjortarnaVästergötland
distM
16/8
sön 23/8Hjortmedeln (över två dagar)OK SkogshjortarnaVästergötland
distM
16/8
DM, stafett, Medelpad+Ångermanland, individuella öppna klasserSelånger SOK
Ångermanlands OF
Medelpad
Ångermanland
distL
Jönköpings OK, dag 2, medelJönköpings OKSmåland
distM
16/8
VärmlandsserienKristinehamns OKVärmland
distL
v 35mån 24/8
tis 25/8ungdomsserien söder 1OK Älvsjö-ÖrbyStockholm
distL
18/8
ons 26/8Ungdomsserien regionfinaler SV och NStockholms OFStockholm
distM
tor 27/8
fre 28/8
lör 29/8KlarälvskavlenIK Vikings OKVärmland
distSL
Ungdomsseriefinalen BlekingeOK Vilse 87Blekinge
distL
Köpingsträffen 2020Köping-Kolsva OKVästmanland
distM
23/8
Mot CentrumCentrum OKStockholm
distSLK
22/8
sön 30/8TrampenLudvika OKDalarna
distM
23/8
Ungdomsserien #1, krets Söder 4IFK EnskedeStockholm
distL
25/8
Ungdomsserien, #1, krets Norr 1Väsby OKStockholm
distL
23/8
Ungdomsserien #1, krets söder 3Söders-TyresöStockholm
distL
23/8
BruksträffenRobertsfors IKVästerbotten
distM
v 36mån 31/8
tis 1/9

Annonser