Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

51 tävlingar hittades mellan 2020-08-01 och 2020-08-31.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 31lör 1/8Grövelsjöorienteringen, etapp 2Lapplandsfjällens OrienteringsklubbNorrbottens Orienteringsförbund
distM
TibroTrippeln - LördagsmedelnTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
Medeltidskampen, Gotland, etapp 1Garda OKGotlands Orienteringsförbund
natM
Medeltidskampen, Gotland, etapp 2Garda OKGotlands Orienteringsförbund
natM
sön 2/8Grövelsjöorienteringen, etapp 3Lapplandsfjällens OrienteringsklubbNorrbottens Orienteringsförbund
distL
Medeltidskampen, Gotland, etapp 3Garda OKGotlands Orienteringsförbund
natL
TibroTrippeln - LångTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
v 32mån 3/8
tis 4/8
ons 5/8
tor 6/8StjärnorpsmedelnOK DenselnÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
fre 7/8Norrlandsmästerskapen, sprintFrösö IF
OK Storsjön
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästS
lör 8/8Dackefejden, långKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
natL
Hjo 2-dagars medelHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
Kopparbergsorienteringen, dag1Lindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Läns Orienteringsförbund
natM
Norrlandsmästerskapen, långFrösö IF
OK Storsjön
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästL
sön 9/8BjörkforskampenBjörkfors GOIFÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
Dackefejden, medelKarlskrona SOKBlekinge Orienteringsförbund
natM
Hjo 2-dagars långHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
Kopparbergsorienteringen, dag 2Lindebygdens OK
OK Järnbärarna
Örebro Läns Orienteringsförbund
natL
Norrlandsmästerskapen, medelFrösö IF
OK Storsjön
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästM
Norrlandsmästerskapen, stafettFrösö IF
OK Storsjön
Östersunds OK
Jämtland-Härjedalens Orienteringsförbund
mästSM
v 33mån 10/8
tis 11/8
ons 12/8
tor 13/8TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
fre 14/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
natS
Götalandsmästerskapen, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
mästS
lör 15/8Golden Weekend, dag 1Arboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
natM
Götalandsmästerskapen, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
mästL
Götalandsmästerskapen, publiktävling, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
natL
Hokträffen medelSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Smålands Orienteringsförbund
natM
sön 16/8Golden Weekend, dag 2Arboga OKVästmanlands Orienteringsförbund
natM
Götalandsmästerskapen, publiktävling, medelFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
natM
Götalandsmästerskapen, stafettFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
mästSL
Skaraborgsmästerskap LångOK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
distL
Ålems OK, medelÅlems OKSmålands Orienteringsförbund
natM
v 34mån 17/8
tis 18/8
ons 19/8
tor 20/8
fre 21/8OL-rounden, dag 1OK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
natLN
lör 22/8DM, lång, VästerbottenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
mästL
DM, medel, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästM
Jönköpings OKJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
natL
Kolmårdsträffen, medelTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
MariestadsmedelnMariestads FKVästergötlands Orienteringsförbund
distM
OL-rounden, dag 2OK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
natM
sön 23/8DM, stafett, VästerbottenIFK UmeåVästerbottens Orienteringsförbund
mästSL
DM, ultralång, NorrbottenArvidsjaurs OKNorrbottens Orienteringsförbund
mästU
HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natL
Jönköpings OKJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
natM
Kolmårdsträffen, långTjalve IF NorrköpingÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
OL-rounden, dag 3OK HedströmmenVästmanlands Orienteringsförbund
natM
TyringerundanOK TyringeSkånes Orienteringsförbund
natM
v 35mån 24/8
tis 25/8
ons 26/8
tor 27/8
fre 28/8Veteran-SM, sprintKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästS
SM, medel, och Swedish League, #6, kvalNorrbottens OrienteringsförbundNorrbottens Orienteringsförbund
mästM
lör 29/8SM, medel, och Swedish League, #6, finalNorrbottens OrienteringsförbundNorrbottens Orienteringsförbund
mästM
GötaälvdalsträffenOK GipenBohuslän-Dals Orienteringsförbund
natL
Veteran-SM, medelKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästM
sön 30/8FK ÅsenFK ÅsenSkånes Orienteringsförbund
natL
SM, stafettBergnäsets AIK
Gammelstads IF
Norrbottens Orienteringsförbund
OK Renen
Norrbottens Orienteringsförbund
mästSL
Veteran-SM, långKöping-Kolsva OKVästmanlands Orienteringsförbund
mästL
VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
VästboträffenOK VivillSmålands Orienteringsförbund
natM
v 36mån 31/8

Annonser