Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

21 tävlingar hittades mellan 2020-08-01 och 2020-08-31 med följande urval: Göteborgs Orienteringsförbund, Hallands Orienteringsförbund, Smålands Orienteringsförbund, Västergötlands Orienteringsförbund, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
lör 1/8Tibrotrippeln, LördagsmedelnTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 2/8Tibrotrippeln, SöndagslångenTibro OKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
lör 8/8Hjo 2-dagars, dag 1, medelHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 9/8Hjo 2-dagars, dag 2, långHjobygdens OKVästergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 9/8PreO, DM, Bohuslän-Dal + Göteborg + VästergötlandGöteborgs Orienteringsförbund
Stenungsunds OK
Västergötlands Orienteringsförbund
Göteborgs Orienteringsförbund
Bohuslän-Dals Orienteringsförbund
Västergötlands Orienteringsförbund
P
mästL
tor 13/8GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborgs Orienteringsförbund
klubbL
fre 14/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
natS
fre 14/8Götalandsmästerskapen, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
mästS
lör 15/8Götalandsmästerskapen, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
mästL
lör 15/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
natL
sön 16/8Götalandsmästerskapen, publiktävling, medelFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
natM
sön 16/8Götalandsmästerskapen, stafettFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborgs Orienteringsförbund
mästSL
sön 16/8Skaraborgsmästerskap, långOK KlyftamoVästergötlands Orienteringsförbund
distL
ons 19/8Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
närL
lör 22/8Jönköpings OK, dag 1, långJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
natL
lör 22/8MariestadsmedelnMariestads FKVästergötlands Orienteringsförbund
distM
sön 23/8HjortsöndanOK SkogshjortarnaVästergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 23/8Jönköpings OK, dag 2, medelJönköpings OKSmålands Orienteringsförbund
natM
ons 26/8Njudungszonens UngdomsserieBodafors OK
IFK Stockaryd
IFK Sävsjö
OK Bävern
OK Njudung
Smålands Orienteringsförbund
närL
sön 30/8VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötlands Orienteringsförbund
natM
sön 30/8VästboträffenOK VivillSmålands Orienteringsförbund
natM

Annonser