Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

55 tävlingar hittades mellan 2020-08-01 och 2020-08-31 med följande urval: Dalarna, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 2 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
ons 1/7 - sön 30/8Idrefjällveckan Light 2020Idrefjällens OKDalarna-
närL
mån 27/7 - sön 9/8Veckans Bana V31-32, Vargliden AspebodaDomnarvets GOIFDalarna51
närMResultat
fre 31/7 - sön 2/8GrövelsjöorienteringenGrövelsjöfjällens OKDalarna246
distL
tis 4/8Motions-OL LånghedenAvesta OKDalarna48
närLVisa rutter i Livelox
ons 5/8Borlänge Sommarsprint 17:00 (Fullt)Stora Tuna OKDalarna94
närSResultat
ons 5/8Borlänge Sommarsprint 18:30 ( Fullt )Stora Tuna OKDalarna45
närS
sön 9/8 - sön 16/8Grangärde OK - Veckans banaGrangärde OKDalarna-
klubbMVisa rutter i Livelox
sön 9/8MotionsOLDalaportens OLDalarna13
närM
mån 10/8 - ons 12/8OMSTARTENDalaportens OLDalarna0
närS
tis 11/8MotionsOLDalaportens OLDalarna12
närM
ons 12/8Medeldistans NipfjälletIFK Mora OK
Korsnäs IF OK
Dalarna14
klubbMResultat
ons 12/8KM Stora Tuna OK Startgrupp 1 17.15-17.45Stora Tuna OKDalarna94
närLResultat
ons 12/8MTBO KM för DGoIF och OK KåreDomnarvets GOIFDalarna29
M
klubbLResultat
ons 12/8KM Stora Tuna OK Startgrupp 2 18.15-18.45Stora Tuna OKDalarna168
närLStarttider
tor 13/8KM Domnarvets GoIF Startgrupp 1Domnarvets GOIFDalarna71
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 13/8KM Domnarvets GoIF Startgrupp 2Domnarvets GOIFDalarna43
klubbL
tor 13/8Dalaoffensivens Spetsträning - Kolarbomedeln a´la DSA ElitKorsnäs IF OKDalarna23
närM
lör 15/8Avestapropagandan 1 Start 09:00 - 09:30Avesta OKDalarna400
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/8Avestapropagandan 2 Start 09:00 - 09:30Avesta OKDalarna427
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 15/8Avestapropagandan 1 Start 11:00 - 11:30Avesta OKDalarna50
natM
lör 15/8Avestapropagandan 2 Start 11:00 - 11:30Avesta OKDalarna56
natM
lör 15/8Avestapropagandan 1 Start 13:00 - 13:30Avesta OKDalarna50
natM
lör 15/8Avestapropagandan 2 Start 13:00 - 13:30Avesta OKDalarna57
natM
lör 15/8Avestapropagandan 1 Start 15:00 - 15:30Avesta OKDalarna51
natM
lör 15/8Avestapropagandan 2 Start 15:00 - 15:30Avesta OKDalarna49
natM
sön 16/8Avestapropagandan 1 Start 09:00 - 09:30Avesta OKDalarna50
natM
sön 16/8Avestapropagandan 2 Start 09:00 - 09:30Avesta OKDalarna51
natM
sön 16/8Avestapropagandan 1 Start 11:00 - 11:30Avesta OKDalarna50
natM
sön 16/8Avestapropagandan 2 Start 11:00 - 11:30Avesta OKDalarna51
natM
sön 16/8Avestapropagandan 1 Start 13:00 - 13:30Avesta OKDalarna50
natM
sön 16/8Avestapropagandan 2 Start 13:00 - 13:30Avesta OKDalarna59
natM
sön 16/8Avestapropagandan 1 Start 15:00 - 15:30Avesta OKDalarna51
natM
sön 16/8Avestapropagandan 2 Start 15:00 - 15:30Avesta OKDalarna50
natM
tis 18/8 - sön 23/8Veckans bana OK KåreOK KåreDalarna-
närM
tis 18/8Motions-OL FlomyrenAvesta OKDalarna20
närM
ons 19/8Siljanskrets Mora startgrupp 17-18IFK Mora OKDalarna69
närMResultat
ons 19/8Siljanskrets Mora startgrupp 17-18 felaktig IFK Mora OKDalarna0
närM
ons 19/8Siljanskrets Mora startgrupp 18-19IFK Mora OKDalarna69
närMResultat
ons 19/8Siljanskrets Mora startgrupp 16-17 Överflyttad till 17-18IFK Mora OKDalarna0
närM
ons 19/8MTBO-träning #1Leksands OKDalarna6
M
närM
tor 20/8Borlänge-Säter träning Romme AlpinStora Tuna OKDalarna44
närL
tor 20/8Dalaoffensivens Spets-Lång distans Staberg FernvikenMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna24
närLVisa rutter i LiveloxStarttider
lör 22/8Tuna Ting, dag 1Stora Tuna OKDalarna218
natL
sön 23/8Tuna Ting, dag 2Stora Tuna OKDalarna208
natM
sön 23/8Leksandsserien etapp 5Leksands OKDalarna53
klubbMResultat
sön 23/8MotionsOLDalaportens OLDalarna2
närM
tis 25/8MotionsOLDalaportens OLDalarna7
närM
tis 25/8VB-serien, deltävling 3OK MalmiaDalarna49
närMResultat
ons 26/8 - sön 30/8Veckans banaOK MalmiaDalarna-
närM
ons 26/8Falukretsens Ungdomsserie Grycksbo Start 17.00-17.30Grycksbo IF OKDalarna14
närM
ons 26/8Falukretsens Ungdomsserie Grycksbo Start 17.30-18.00Grycksbo IF OKDalarna24
närM
ons 26/8Falukretsens Ungdomsserie Grycksbo Start 18.00-18.30Grycksbo IF OKDalarna77
närMResultat
tor 27/8Borlänge Säter träning RämshyttanStora Tuna OKDalarna32
närL
tor 27/8Dalaoffensiven spetsOK KåreDalarna11
närL
sön 30/8TrampenLudvika OKDalarna372
distMVisa rutter i LiveloxResultat

Annonser

Hallands 3 dagars
Orienteringsmagasinet 1 kr
World Maze Race