Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

169 tävlingar hittades mellan 2020-09-01 och 2020-09-30 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
fre 4/9DM, natt, DalarnaOK KåreDalarna
mästLN
fre 4/9DM, natt, UpplandOK RodhenUppland
mästLN
fre 4/9MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #5, sprintIFK Mora OKDalarna
M
mästS
fre 4/9DM, natt, ÖstergötlandMatteus SIÖstergötland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 4/9DM, natt, SmålandKalmar OKSmåland
mästMN
fre 4/9DM, natt, VästmanlandNorbergs OKVästmanland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 4/9DM, natt, Örebro länAskersunds OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/9DM, lång, StockholmTullinge SKStockholm
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/9DM, medel, BlekingeStigmännen Karlshamns OKBlekinge
mästM
lör 5/9DM, medel, Bohuslän-DalUddevalla OKBohuslän-Dal
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/9DM, medel, GöteborgKungälvs OKGöteborg
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/9DM, medel, Skåne och BlekingeBlekinge OF
Härlövs IF
Blekinge
Skåne
mästM
lör 5/9DM, medel, SödermanlandOK MåsenSödermanland
mästM
lör 5/9DM, medel, VästergötlandBredareds IFVästergötland
mästM
lör 5/9MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #6, långIFK Mora OKDalarna
M
mästL
lör 5/9PreO, Dag-DMBjörklinge SOKUppland
P
mästP
lör 5/9PreO, Natt-DMOK LinnéUppland
P
mästPN
lör 5/9DM, medel, GotlandSvaide Roma SOKGotland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/9DM, medel, SödermanlandÄrla IFSödermanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/9MTBO, DM, lång, SmålandNybro OKSmåland
M
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/9DM, sprint, DalarnaSäterbygdens OKDalarna
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/9OK Rodhen GåningsmyranOK RodhenUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/9OK Rodhen KällbergaOK RodhenUppland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 5/9DM, medel, Bohuslän-DalEds SKBohuslän-Dal
mästM
lör 5/9DM, sprint, VästmanlandVandrarringenVästmanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/9DM, lång, Bohuslän-DalUddevalla OKBohuslän-Dal
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/9DM, lång, GästriklandGävle OKGästrikland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/9DM, lång, HallandFK Friskus-VarbergHalland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/9DM, lång, SmålandAnderstorps OKSmåland
mästL
sön 6/9DM, lång, UpplandOK RoslagenUppland
mästL
sön 6/9DM, lång, VärmlandKils OKVärmland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/9DM, lång, ÖstergötlandNAIS OrienteringsklubbÖstergötland
mästL
sön 6/9DM, stafett, BlekingeStigmännen Karlshamns OKBlekinge
mästSL
sön 6/9DM, stafett, GöteborgUtby IKGöteborg
mästL
sön 6/9DM, stafett, HallandFK Friskus-VarbergHalland
mästSL
sön 6/9DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserFK Friskus-VarbergHalland
distL
sön 6/9DM, stafett, SkåneHärlövs IFSkåne
mästSL
sön 6/9DM, stafett, SödermanlandOK HällenSödermanland
mästSL
sön 6/9DM, stafett, VästergötlandHestra IFVästergötland
mästSL
sön 6/9DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserHestra IFVästergötland
distM
sön 6/9DM, stafett, Örebro länLaxå OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSL
sön 6/9MTBO, USM/JSM/SM/VSM, Svenska Cupen, #7, medelIFK Mora OKDalarna
M
mästM
sön 6/9PreO, TempO-DMOK RodhenUppland
P
mästT
sön 6/9DM, medel, StockholmIFK Tumba SOK
Stockholms OF
Stockholm
mästMResultat
sön 6/9Eksjö SOK, medelEksjö SOKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/9DM, lång, GotlandSvaide Roma SOKGotland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/9DM, lång, VästmanlandNorbergs OKVästmanland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/9DM, lång, DalarnaSäterbygdens OKDalarna
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/9DM, Sprint, BlekingeOK OrionBlekinge
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/9DM, stafett, Blekinge, individuella öppna klasserStigmännen Karlshamns OKBlekinge
distL
sön 6/9DM, stafett, Södermanland, individuella öppna klasserOK HällenSödermanland
distL
sön 6/9DM, sprint, SödermanlandKatrineholms OKSödermanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/9DM, lång, Bohuslän-DalEds SKBohuslän-Dal
mästL
fre 11/9DM, natt, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 11/9DM, natt, HälsinglandSöderhamns OKHälsingland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 11/9DM, natt, Södermanland+StockholmStockholms OF
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholm
Södermanland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 11/9DM, natt, Bohuslän-DalHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/9DM, lång, Örebro länOK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/9DM, medel, GästriklandValbo AIFGästrikland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/9DM, medel, HallandLaholms IF OKHalland
mästM
lör 12/9DM, medel, VärmlandOK Jösse
Årjängs OK
Värmland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/9DM, medel, VästmanlandSala OKVästmanland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/9DM, natt, GotlandVisborgs OKGotland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/9DM, stafett, Västmanland + UpplandSala OKVästmanland
mästSL
lör 12/9DM, stafett, Västmanland + Uppland, individuella öppna klasserSala OK
Upplands OF
Västmanland
Uppland
distM
lör 12/9LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/9OK Grip/Åkers IFOK GripSödermanland
natM
lör 12/9DM, medel, DalarnaDomnarvets GOIFDalarna
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/9 - sön 13/9Ulricehamns OK medel (över två dagar)Ulricehamns OKVästergötland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/9DM, medel, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/9Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborg
natM
lör 12/9DM, medel, VästerbottenStöcksjö ISVästerbotten
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/9 - sön 13/9Partilletrippeln, lång + DM, lång, GöteborgSävedalens AIKGöteborg
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/9DM, medel, SmålandOK GränsenSmåland
mästM
sön 13/9DM, lång, SkåneRingsjö OKSkåne
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/9DM, lång, SödermanlandÅkers IFSödermanland
mästL
sön 13/9DM, medel, UpplandRånäs OKUppland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/9DM, medel, Örebro länOK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/9DM, stafett, Bohuslän-DalStigsökarnaBohuslän-Dal
mästSL
sön 13/9DM, stafett, DalarnaDomnarvets GOIFDalarna
mästSL
sön 13/9DM, stafett, GästriklandValbo AIFGästrikland
mästSL
sön 13/9DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasserJärla OrienteringStockholm
distL
sön 13/9DM, stafett, VärmlandSäffle OKVärmland
mästSL
sön 13/9DM, stafett, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötland
mästSL
sön 13/9DM, stafett, Östergötland, individuella öppna klasserOK SkogsströvarnaÖstergötland
natL
sön 13/9DM, lång, SödermanlandÄrla IFSödermanland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/9JärndammsmedelnSala OKVästmanland
distM
sön 13/9DM, lång, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/9DM, sprint, HallandOK NackheHalland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/9DM, sprint, HälsinglandAlfta-Ösa OKHälsingland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/9DM, stafett, SmålandOK GränsenSmåland
mästSL
sön 13/9DM, stafett, StockholmJärla OrienteringStockholm
mästSM
sön 13/9ÄlgjaktenFrösö IFJämtland-Härjedalen
natSS
sön 13/9DM, lång, VästergötlandUlricehamns OKVästergötland
mästL
sön 13/9Valbos nationellaValbo AIFGästrikland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/9DM, lång, BlekingeOK Vilse 87Blekinge
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/9HökensåsracetOK GränsenSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/9DM, medel, HälsinglandAlfta-Ösa OKHälsingland
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 14/9DM, lång, Stockholm, 70+-klasserStockholms OF
Tullinge SK
Stockholm
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/9DM, medel, Stockholm, 70+-klasserStockholms OF
Tullinge SK
Stockholm
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 18/9Ungdoms-SM, sprintFalköpings AIK OKVästergötland
mästS
fre 18/9 - sön 20/9SM, medel och långKungälvs OK
OK Alehof
Tolereds Allmänna IK
Göteborg
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/9MTBO, Jarltrampet 2-dagarsIK Jarl RättvikDalarna
M
distM
lör 19/9MTBO, OK ÄlmeOK ÄlmeSmåland
M
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/9Ostlöpet, långFalköpings AIK OKVästergötland
natL
lör 19/9PreO, FyrklubbsÖrkelljunga FKSkåne
P
distP
lör 19/9SM, lång, publiktävling lördag, medelIdefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dal
natM
lör 19/9Ungdomsserien #2, krets Söder 3Järla OrienteringStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/9Ungdomsserien, #2, krets söder 4Haninge SOKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/9Ungdoms-SM, långFalköpings AIK OKVästergötland
mästL
lör 19/9 - sön 20/9SM, långIdefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dal
mästL
lör 19/9Nässjö OK, medelNässjö OKSmåland
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/9AsaklittsutmaningenLeksands OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/9Kuxaträffen, medel (över två dagar)Ockelbo OKGästrikland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/9Ungdomsserie #2, Krets Norr 3Waxholms OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/9Ungdomsserien #2, krets Söder 2Skarpnäcks OLStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/9Ungdomsserien #2, Söder 1Tullinge SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/9Ungdomsserien, #2, krets Norr 2Bromma-Vällingby SOKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/9DM, sprint, Jämtland-HärjedalenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
mästSResultat
lör 19/9Fyrklubbs, grupp B och D samt icke-skånska klubbarÖrkelljunga FKSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/9Trosa SkogsloppTrosabygdens OKSödermanland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/9Ungdomsserien #2 - Norr 1IFK Lidingö SOKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/9Kroppa IF:s nationella Kroppa IFVärmland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/9MTBO, Jarltrampet 2-dagarsIK Jarl RättvikDalarna
M
distL
sön 20/9Nässjö OK, dag 2, medelNässjö OKSmåland
distM
sön 20/9SM, lång, publiktävling söndag, medelIdefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dal
natM
sön 20/9Ungdoms-SM, distriktsstafettFalköpings AIK OKVästergötland
natSL
sön 20/9Ungdoms-SM, långIK HakarpspojkarnaSmåland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/9Ostlöpet, medelFalköpings AIK OKVästergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/9Fyrklubbs, grupp A, C och EÖrkelljunga FKSkåne
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/9Brakmarslången i TyresöSöders-TyresöStockholm
natL
sön 20/9MotalaträffenMotala AIF OLÖstergötland
natL
sön 20/9Kuxaträffen, medel (över två dagar)Ockelbo OKGästrikland
natM
fre 25/9Pölder Cup-avslutningen, del 1, nattOK NorrvirdarnaSmåland
natMN
fre 25/9Natt DM Jämtland HärjedalenOK StorsjönJämtland-Härjedalen
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 25/9DM, natt, Göteborg + HallandHallands OF
IK Uven
Halland
Göteborg
mästLN
fre 25/9 - sön 27/9MTBO-trippelnKils OK
OK Fryksdalen
Värmland
M
natSN
lör 26/9BjursåsluffenBjursås OKDalarna
natL
lör 26/9Ekorren cupLinköpings OKÖstergötland
distSL
lör 26/9MTBO, USM/JSM/SM/VSM, långOK KolmårdenÖstergötland
M
mästLVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
lör 26/9OK Österåker, medeldistansOK ÖsteråkerStockholm
natL
lör 26/9Pölder cup avslutning, långOK NorrvirdarnaSmåland
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/9Swedish League, #8, medelAlmby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
natM
lör 26/9Swedish League, publiktävling, medelAlmby IKÖrebro Län
natM
lör 26/9ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm
natSL
lör 26/9 - sön 27/9Tiomila i Idre FjällIdrefjällens OKDalarna
natSLK
lör 26/9OK Landehof, medelOK LandehofGöteborg
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/9KvarnsvedsracetKvarnsvedens GOIF OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/9 - sön 27/9Traneträffen, lång (över två dagar)OK TrananVästergötland
natLVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
lör 26/9ArosträffenVästerås SOKVästmanland
natMVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
lör 26/9Höstracet, långOK OrionBlekinge
natLVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
lör 26/9ÖrnsköldsviksmästerskapetOK NolaskogsarnaÅngermanland
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/9 - sön 27/9Svartåfejden (över två dagar)Mjölby OKÖstergötland
natMVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
lör 26/9DM, lång, HälsinglandHudiksvalls OKHälsingland
mästLVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
lör 26/9DM, sprint, Västerbotten + NorrbottenNorrbottens OF
Skellefteå OK
Norrbotten
Västerbotten
mästSVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
lör 26/9DM, natt, Västerbotten + NorrbottenNorrbottens OF
Skellefteå OK
Norrbotten
Västerbotten
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
lör 26/9PreO, Natt-SMSträngnäs-Malmby OLSödermanland
P
mästLN
sön 27/9DM, stafett, HälsinglandForsa OKHälsingland
mästSLVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
sön 27/9Göingeträffen, medelHässleholms OKSkåne
natM
sön 27/9MTBO, OK Kolmården, medelOK KolmårdenÖstergötland
M
natMVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
sön 27/9OK Landehof, långOK LandehofGöteborg
natL
sön 27/9PreO, Stafett-SMVingåkers OKSödermanland
P
mästSP
sön 27/9Swedish League, #9, final, förkortad lång och jaktstartAlmby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
natL
sön 27/9Swedish League, publiktävling, långAlmby IKÖrebro Län
natL
sön 27/9Traneträffen, medelOK TrananVästergötland
natM
sön 27/9KvarnsvedsträffenKvarnsvedens GOIF OKDalarna
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 27/9Höstracet, medelOK OrionBlekinge
natMVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
sön 27/9DM, sprint, Ångermanland SkogslöparnaÅngermanland
mästSVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
sön 27/9SprintstafettSkogslöparnaÅngermanland
distSS

Annonser

Mila