Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

128 tävlingar hittades mellan 2020-09-01 och 2020-09-30 med följande urval: orienteringslöpning.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
tor 3/9Veteran-OL tävling 14Fellingsbro GOIF
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
3/9*
tor 3/9MOL 16IF Hansa-HoburgGotland
närM
tor 3/9GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborg
klubbL
tor 3/9FjällfemmanÅre OKJämtland-Härjedalen
närM
fre 4/9DM, natt, DalarnaOK KåreDalarna
mästLN
fre 4/9DM, natt, GästriklandOK HammarenGästrikland
mästLN
fre 4/9DM, natt, VästmanlandNorbergs OKVästmanland
mästLN
fre 4/9DM, natt, Örebro länAskersunds OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästLN
fre 4/9DM, natt, ÖstergötlandMatteus SIÖstergötlands Orienteringsförbund
mästLN
fre 4/9DM, natt, SmålandKalmar OKSmåland
mästMN
30/8
lör 5/9DM, lång, StockholmTullinge SKStockholm
mästL
lör 5/9DM, medel, BlekingeStigmännen Karlshamns OKBlekinge
mästM
lör 5/9DM, medel, GotlandSvaide Roma SOKGotland
mästM
lör 5/9DM, medel, GöteborgKungälvs OKGöteborg
mästM
lör 5/9DM, medel, SkåneHärlövs IFSkåne
mästM
lör 5/9DM, medel, SödermanlandOK MåsenSödermanland
mästM
lör 5/9DM, medel, VästergötlandBredareds IFVästergötland
mästM
lör 5/9DM, medel, Bohuslän-DalEds SKBohuslän-Dal
mästM
2/9
sön 6/9DM, lång, DalarnaSäterbygdens OKDalarna
mästL
sön 6/9DM, lång, GotlandSvaide Roma SOKGotland
mästL
sön 6/9DM, lång, GästriklandGävle OKGästrikland
mästL
sön 6/9DM, lång, SmålandAnderstorps OKSmåland
mästL
sön 6/9DM, lång, UpplandOK RoslagenUppland
mästL
sön 6/9DM, lång, VärmlandKils OKVärmland
mästL
sön 6/9DM, lång, VästmanlandNorbergs OKVästmanland
mästL
sön 6/9DM, lång, ÖstergötlandNAIS OrienteringsklubbÖstergötlands Orienteringsförbund
mästL
sön 6/9DM, medel, StockholmIFK Tumba SOKStockholm
mästM
sön 6/9DM, stafett, BlekingeStigmännen Karlshamns OKBlekinge
mästSL
sön 6/9DM, stafett, GöteborgUtby IKGöteborg
mästL
sön 6/9DM, stafett, HallandFK Friskus-VarbergHalland
mästSL
sön 6/9DM, stafett, Halland, individuella öppna klasserFK Friskus-VarbergHalland
distL
sön 6/9DM, stafett, SkåneHärlövs IFSkåne
mästSL
sön 6/9DM, stafett, SödermanlandOK HällenSödermanland
mästSL
sön 6/9DM, stafett, VästergötlandHestra IFVästergötland
mästSL
sön 6/9DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserHestra IFVästergötland
distM
sön 6/9DM, stafett, Örebro länLaxå OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästSL
sön 6/9DM, stafett, Blekinge, individuella öppna klasserStigmännen Karlshamns OKBlekinge
distL
sön 6/9DM, stafett, Södermanland, individuella öppna klasserOK HällenSödermanland
distL
sön 6/9DM, lång, Bohuslän-DalEds SKBohuslän-Dal
mästL
24/8
tis 8/9HöglandsträningSOK AnebySmåland
närL
tor 10/9Medel-KMTäby OKStockholm
klubbM
31/8
tor 10/9Veteran-OL tävling 15Degerfors OK
Örebro Läns OF
Värmland
Örebro Län
närM
10/9*
fre 11/9DM, natt, BlekingeOK SkogsfalkenBlekinge
mästLN
fre 11/9DM, natt, Bohuslän-DalHerrestads AIF
Uddevalla IS
Bohuslän-Dal
mästLN
fre 11/9DM, natt, HälsinglandSöderhamns OKHälsingland
mästLN
fre 11/9DM, natt, Södermanland+StockholmStockholms OF
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholm
Södermanland
mästLN
lör 12/9DM, lång, Örebro länOK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästL
lör 12/9DM, medel, DalarnaDomnarvets GOIFDalarna
mästM
lör 12/9DM, medel, GästriklandValbo AIFGästrikland
mästM
lör 12/9DM, medel, HallandLaholms IF OKHalland
mästM
lör 12/9DM, medel, SmålandOK GränsenSmåland
mästM
lör 12/9DM, medel, VärmlandÅrjängs OKVärmland
mästM
lör 12/9DM, medel, VästerbottenStöcksjö ISVästerbotten
mästM
lör 12/9DM, medel, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästM
lör 12/9DM, stafett, Västmanland + UpplandSala OK
Upplands OF
Västmanland
Uppland
mästSL
lör 12/9DM, stafett, Västmanland + Uppland, individuella öppna klasserSala OK
Upplands OF
Västmanland
Uppland
distM
lör 12/9LoffelunkenÖstersunds OKJämtland-Härjedalen
natM
lör 12/9OK Grip/Åkers IFOK GripSödermanland
natM
lör 12/9Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborg
natM
6/9
sön 13/9DM, lång, BlekingeOK Vilse 87Blekinge
mästL
sön 13/9DM, lång, SkåneRingsjö OKSkåne
mästL
sön 13/9DM, lång, SödermanlandÅkers IFSödermanland
mästL
sön 13/9DM, medel, UpplandRånäs OKUppland
mästM
sön 13/9DM, medel, VästmanlandSala OKVästmanland
mästM
sön 13/9DM, medel, Örebro länOK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
mästM
sön 13/9DM, stafett, Bohuslän-DalStigsökarnaBohuslän-Dal
mästSL
sön 13/9DM, stafett, DalarnaDomnarvets GOIFDalarna
mästSL
sön 13/9DM, stafett, GästriklandValbo AIFGästrikland
mästSL
sön 13/9DM, stafett, SmålandOK GränsenSmåland
mästSL
sön 13/9DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasserJärla OrienteringStockholm
distL
sön 13/9DM, stafett, VärmlandSäffle OKVärmland
mästSL
sön 13/9DM, stafett, ÖstergötlandOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
mästSL
sön 13/9DM, stafett, Östergötland, individuella öppna klasserOK SkogsströvarnaÖstergötlands Orienteringsförbund
natL
sön 13/9SuderträffenIF Hansa-HoburgGotland
närM
sön 13/9DM, sprint, HälsinglandAlfta-Ösa OKHälsingland
mästS
sön 13/9DM, stafett, StockholmJärla OrienteringStockholm
mästSM
sön 13/9Partilletrippeln, lång + DM, lång, GöteborgSävedalens AIKGöteborg
mästL
6/9
sön 13/9ÄlgjaktenFrösö IFJämtland-Härjedalen
natSS
sön 13/9DM, lång, VästergötlandUlricehamns OKVästergötland
mästL
sön 13/9DM, medel, HälsinglandAlfta-Ösa OKHälsingland
mästM
tor 17/9Veteran-OL tävling 16OK Tisaren
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
17/9*
fre 18/9Ungdoms-SM, sprintFalköpings AIK OKVästergötland
mästS
lör 19/9Faik medelFalköpings AIK OKVästergötland
natM
lör 19/9MOL17Gotlands Bro OKGotland
närM
lör 19/9Nässjö OK, dag 1, långNässjö OKSmåland
distL
lör 19/9SM, lång, publiktävling lördag, medelIdefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dal
natM
lör 19/9Ungdoms-SM, långFalköpings AIK OKVästergötland
mästL
lör 19/9 - sön 20/9SM, lång, och Swedish League, #7Idefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dal
mästL
lör 19/9Motionsorientering - GranskogJärfälla OKStockholm
närL
lör 19/9Kuxaträffen, långOckelbo OKGästrikland
natL
sön 20/9FyrklubbsÖrkelljunga FKSkåne
distL
sön 20/9Kroppa IF:s nationella Kroppa IFVärmland
natM
sön 20/9Nässjö OK, dag 2, medelNässjö OKSmåland
distM
sön 20/9OstlöpetFalköpings AIK OKVästergötland
natL
sön 20/9SM, lång, publiktävling söndag, medelIdefjordens SK
Kvillebyns SK
Bohuslän-Dal
natM
sön 20/9Trosa skogsloppTrosabygdens OKSödermanland
natL
sön 20/9Ungdoms-SM, distriktsstafettFalköpings AIK OKVästergötland
natSL
sön 20/9Brakmarslången i TyresöSöders-TyresöStockholm
natL
sön 20/9Kuxaträffen, medelOckelbo OKGästrikland
natM
ons 23/9Natti-NattiIFK EnskedeStockholm
distSSN
tor 24/9Veteran-OL tävling 17OK Milan
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
24/9*
fre 25/9DM, natt, Ångermanland Örnsköldsviks OKÅngermanland
mästLN
fre 25/9Pölder Cup-avslutningen, del 1, nattOK NorrvirdarnaSmåland
natMN
lör 26/9BjursåsluffenBjursås OKDalarna
natL
lör 26/9Ekorren cupLinköpings OKÖstergötlands Orienteringsförbund
distSL
lör 26/9Höstracet, långOK OrionBlekinge
natL
lör 26/9OK Landehof, medelOK LandehofGöteborg
natM
lör 26/9OK Österåker, medeldistansOK ÖsteråkerStockholm
natL
lör 26/9Pölder Cup-avslutningen, del 2, långOK NorrvirdarnaSmåland
natL
lör 26/9Swedish League, #8, medelAlmby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
natM
lör 26/9Swedish League, publiktävling, medelAlmby IKÖrebro Län
natM
lör 26/9Traneträffen, långOK TrananVästergötland
natL
lör 26/9ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm
natSL
lör 26/9DM, sprint, Västerbotten + NorrbottenNorrbottens OF
Skellefteå OK
Norrbotten
Västerbotten
mästS
lör 26/9DM, lång, HälsinglandHudiksvalls OKHälsingland
mästL
lör 26/9DM, natt, Västerbotten + NorrbottenNorrbottens OF
Skellefteå OK
Norrbotten
Västerbotten
mästLN
sön 27/9DM, sprint, Ångermanland SkogslöparnaÅngermanland
mästS
20/9
sön 27/9DM, stafett, HälsinglandForsa OKHälsingland
mästSL
sön 27/9Göingeträffen, medelHässleholms OKSkåne
natM
sön 27/9Höstracet, medelOK OrionBlekinge
natM
sön 27/9OK Landehof, långOK LandehofGöteborg
natL
sön 27/9SprintstafettSkogslöparnaÅngermanland
distSS
24/9
sön 27/9Swedish League, #9, final, förkortad lång och jaktstartAlmby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
natL
sön 27/9Swedish League, publiktävling, långAlmby IKÖrebro Län
natL
sön 27/9Traneträffen, medelOK TrananVästergötland
natM
sön 27/9KvarnsvedsträffenKvarnsvedens GOIF OKDalarna
natM
sön 27/9Skogis Cup nr 10Garda OKGotland
närL
tis 29/9SSOK-yranSurahammars SOKVästmanland
närL
29/9*

Annonser