Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

26 tävlingar hittades mellan 2020-09-09 och 2020-10-15 med följande urval: Stockholm, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
v 37ons 9/9
tor 10/9
fre 11/9DM, natt, Södermanland+StockholmStockholms OF
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholm
Södermanland
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 12/9
sön 13/9DM, stafett, Stockholm, individuella öppna klasserJärla OrienteringStockholm
distL
DM, stafett, StockholmJärla OrienteringStockholm
mästSM
v 38mån 14/9DM, lång, Stockholm, 70+-klasserStockholms OF
Tullinge SK
Stockholm
mästLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/9DM, medel, Stockholm, 70+-klasserStockholms OF
Tullinge SK
Stockholm
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 16/9
tor 17/9
fre 18/9
lör 19/9Ungdomsserien #2, krets Söder 3Järla OrienteringStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets söder 4Haninge SOKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserie #2, Krets Norr 3Waxholms OKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, krets Söder 2Skarpnäcks OLStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2, Söder 1Tullinge SKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien, #2, krets Norr 2Bromma-Vällingby SOKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdomsserien #2 - Norr 1IFK Lidingö SOKStockholm
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/9Brakmarslången i TyresöSöders-TyresöStockholm
natL
v 39mån 21/9
tis 22/9
ons 23/9
tor 24/9
fre 25/9
lör 26/9OK Österåker, medeldistansOK ÖsteråkerStockholm
natL
ÖsteråkerskavlenOK ÖsteråkerStockholm
natSL
sön 27/9
v 40mån 28/9
tis 29/9
ons 30/9
tor 1/10
fre 2/10
lör 3/10UngdomsseriefinalenTäby OKStockholm
distS
Ungdomsserien, regionfinal SOSöders-TyresöStockholm
distM
27/9
Ungdomsserien, regionsfinal norrJärfälla OKStockholm
distM
27/9
Ungdomsserien, regionfinal SVSnättringe SKStockholm
distM
27/9
sön 4/10Mälarö medeldistansBromma-Vällingby SOK
Mälarö SOK
Stockholm
distM
27/9
v 41mån 5/10
tis 6/10
ons 7/10
tor 8/10
fre 9/10HagsätrasprintenIFK EnskedeStockholm
distSN
4/10
lör 10/10Motionsorientering 25mannaOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm
natL
4/10
25mannaOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm
natSL
31/12
Södra 08-dubbeln, stafettIFK EnskedeStockholm
distSM
4/10
sön 11/1025mannamedelnOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm
natM
4/10
Södra 08-dubbeln, patrullIFK EnskedeStockholm
distPU
4/10
v 42mån 12/10
tis 13/10
ons 14/10
tor 15/10

Annonser

Mila