Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

76 tävlingar hittades mellan 2020-10-01 och 2020-10-31 med följande urval: orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
fre 2/10DM, natt, MedelpadVK UvarnaMedelpads Orienteringsförbund0
mästLN
fre 2/10DM, natt, Ångermanland Örnsköldsviks OKÅngermanland62
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 2/10Värmlandstrippeln, natt + DM, natt, VärmlandOK ÄlgenVärmland194
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 2/10Partilletrippeln, nattsprintSävedalens AIKGöteborg176
natSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/10DM, ultralång, Blekinge och Småland + KarlsnäsmedelnRonneby OKBlekinge361
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/10FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötland0
natM
lör 3/10Gnestaträffen, långOK KlemmingenSödermanland460
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/10Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarna0
natL
lör 3/10UngdomsseriefinalenTäby OKStockholm0
distS
lör 3/10Ungdomsserien, regionfinal SOSöders-TyresöStockholm274
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/10UpplandscupsfinalLånghundra IFUppland9
distSM
lör 3/10Värmlandstrippeln, medelSkattkärrs SOKVärmland394
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/10Älgot cupHelsingborgs SOK
IS Kullen
Skåne317
natLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/10Bahco CupLidköpings VSKVästergötland341
distLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/10Ungdomsserien, regionsfinal norrJärfälla OKStockholm342
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/10Orintos skogssprintOK OrintoVästergötland176
distSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/10Ungdomsserien, regionfinal SVSnättringe SKStockholm291
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/10DM, sprint, GotlandGotlands Bro OKGotland112
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/10Bahco Cup, stafettLidköpings VSKVästergötland0
distSL
sön 4/10DM, sprint, Gästrikland + UpplandUpplands OF
Årsunda IF
Uppland
Gästrikland
227
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/10Kullamannens kampHelsingborgs SOK
IS Kullen
Skåne459
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/10MidälvastafettenVK UvarnaMedelpads Orienteringsförbund0
distSM
sön 4/10Mälarö medeldistansBromma-Vällingby SOK
Mälarö SOK
Stockholm988
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/10RallarsvängenVännäs OKVästerbotten177
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/10Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarna0
natM
sön 4/10Värmlandstrippeln, långOK TyrVärmland341
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/10Gnestaträffen, medelOK KlemmingenSödermanland321
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/10Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland866
distLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 4/10UngdomsstafettenHelsingborgs SOK
IS Kullen
Skåne0
natSL
sön 4/10DM, sprint, ÖstergötlandOK DenselnÖstergötland381
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
fre 9/10Habosprinten by NightOK GränsenSmåland70
distSNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 9/10HagsätrasprintenIFK EnskedeStockholm78
distSNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/10SM, sprintAlmby IK
Örebro OF
Örebro1012
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/10Motionsorientering 25mannaOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm0
natL
lör 10/10Mini-Daladubbel, etapp 1, stafettOK SkogshjortarnaVästergötland111
distSUVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/1025mannaOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm0
natSL
lör 10/10Falkdrevet och DM, medel, Blekinge OK SkogsfalkenBlekinge497
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/10Södra 08-dubbeln, stafettIFK EnskedeStockholm76
distSMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/10Falkdrevet, dag 2, medelOK SkogsfalkenBlekinge0
natM
sön 11/10SM, sprintstafettAlmby IK
Örebro OF
Örebro67
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/1025mannamedelnOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm0
natM
sön 11/10Mini-Daladubbel, etapp 2, patrullOK SkogshjortarnaVästergötland248
distPUVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/10Södra 08-dubbeln, patrullIFK EnskedeStockholm162
distPUVisa rutter i LiveloxResultat
fre 16/10Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna0
natSN
fre 16/10RevingenattenLunds OK
Malmö OK
Skåne87
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 16/10Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skåne0
natSLN
lör 17/10Daladubbeln, stafettKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna0
natSM
lör 17/10GMOK:s höstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg522
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/10Ungdoms-SM, sprintHofors OK
Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Gästrikland
Dalarna
448
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/10 - sön 18/10Helg utan älgGarda OKGotland141
natL
lör 17/10HöstmedelnOK KolmårdenÖstergötland533
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/10Stråkendubbeln, medelMullsjö SOKVästergötland351
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/10Stråkendubbeln, sprint + Öppet SkaraborgsmästerskapMullsjö SOKVästergötland238
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/10Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna0
natU
sön 18/10Hedjakten, partävlingLunds OKSkåne62
natPLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/10Medeldistans för D/H15-16 i samband med USM, sprintKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna403
natMResultat
sön 18/10Mini-Daladubbeln, patrull Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna188
distPMResultat
sön 18/10Mini-Daladubbeln, öppna klasserKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna127
distMResultat
sön 18/10ÄlgfrittOK MotalaÖstergötland468
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/10DelsjömedelnIFK Göteborg OrienteringGöteborg896
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/10VilselöpetOK Vilse 87Blekinge497
natLVisa rutter i LiveloxResultat
fre 23/10AxevallenattaIstrums SKVästergötland193
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 23/10HaningenattenHaninge SOKStockholm247
natMNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 23/10DM, natt, Göteborg + HallandFjärås AIK
IK Uven
Halland
Göteborg
280
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 24/10Haninge, sprintstafettHaninge SOKStockholm26
distSSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 24/10RodhenloppetOK RodhenUppland0
natPLN
lör 24/10Strängnäs höstmedelSträngnäs-Malmby OLSödermanland589
natMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 24/10 - sön 25/10Smålandskavlen Gränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Småland0
natSLK
lör 24/10DM, sprint, GöteborgFrölunda OLGöteborg491
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 25/10OktoberracetOK EnenUppland300
natM
sön 25/10Smålandskavlen, individuella öppna klasserGränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Småland0
distL
sön 25/10FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dal568
natMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 30/10DM, natt, Gästrikland + UpplandOK Hammaren
Upplands OF
Gästrikland
Uppland
129
mästLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 31/10UddevallatrofènUddevalla OKBohuslän-Dal0
distPU
lör 31/10Växjö OK, medelVäxjö OKSmåland633
distMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 31/10LångenOK TyrVärmland210
distLVisa rutter i LiveloxResultat

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Hallands 3 dagars
Hallands 3 dagars