Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

64 tävlingar hittades mellan 2020-10-01 och 2020-10-31.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
tor 1/10Veteran-OL tävling 18KFUM Örebro OK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
1/10*
tor 1/10Veteran-OLOK KolmårdenÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
fre 2/10DM, natt, MedelpadVK UvarnaMedelpad
mästLN
fre 2/10Värmlandstrippeln, natt + DM, natt, VärmlandOK ÄlgenVärmland
mästLN
fre 2/10Partilletrippeln, nattsprintSävedalens AIKGöteborg
natSN
27/9
lör 3/10Bahco CupLidköpings VSKVästergötland
distL
lör 3/10DM, ultralång, Blekinge och Småland + KarlsnäsmedelnRonneby OK
Smålands OF
Blekinge
Småland
mästU
lör 3/10FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötlands Orienteringsförbund
natM
lör 3/10GnestaträffenOK KlemmingenSödermanland
LY
närM
lör 3/10Skärmjakten, dag 1, långHJS-Vansbro OKDalarna
natL
lör 3/10UngdomsseriefinalenTäby OKStockholms Orienteringsförbund
distS
lör 3/10Värmlandstrippeln, medelSkattkärrs SOKVärmland
natM
lör 3/10Älgot cup, finalHelsingborgs SOK
IS Kullen
Skåne
natL
lör 3/10Torfejden, förlängd medelOK TorSödermanland
närL
26/9
sön 4/10Bahco Cup, stafettLidköpings VSKVästergötland
distSL
sön 4/10Gnestaträffen 2OK KlemmingenSödermanland
närL
sön 4/10Hallands PreO DMOK LöftanHalland
P
mästL
sön 4/10Kullamannens kampHelsingborgs SOK
IS Kullen
Skåne
natL
sön 4/10MidälvastafettenVK UvarnaMedelpad
distSM
sön 4/10Mälarö medeldistansBromma-Vällingby SOK
Mälarö SOK
Stockholms Orienteringsförbund
distM
sön 4/10RallarsvängenVännäs OKVästerbotten
distM
27/9
sön 4/10Skärmjakten, dag 2, medelHJS-Vansbro OKDalarna
natM
sön 4/10UngdomsstafettenHelsingborgs SOK
IS Kullen
Skåne
natSL
sön 4/10Värmlandstrippeln, långOK TyrVärmland
natL
sön 4/10Torfejden, medelOK TorSödermanland
närM
26/9
tis 6/10Tisdags-OL LövsjötorpIF Hagen
OK P4
Västergötland
närMN
tor 8/10GBG-syd-träningFK HerkulesGöteborg
klubbL
tor 8/10Veteran-OL tävling 19Almby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län
närL
8/10*
tor 8/10Veteran-Ol i Södra Vätterbygden BondbergetIK HakarpspojkarnaSmåland
närM
7/10
lör 10/10Falkdrevet, dag 1, medelOK SkogsfalkenBlekinge
natM
lör 10/10Motionsorientering 25mannaOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
natL
4/10
lör 10/1025mannaOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
natSL
30/8
sön 11/10Falkdrevet, dag 2, medelOK SkogsfalkenBlekinge
natM
sön 11/1025mannamedelnOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholms Orienteringsförbund
natM
4/10
tis 13/10Natt-KMLindebygdens OKÖrebro Län
närMN
11/10
tis 13/10Tisdags-OL BillingenIF HagenVästergötland
närMN
ons 14/10Luffarligan - GranskogJärfälla OKStockholms Orienteringsförbund
närL
fre 16/10Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
natSN
15/10
fre 16/10Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skåne
natSLN
lör 17/10Daladubbeln, stafettKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
natSM
lör 17/10GMOK:s höstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg
natM
lör 17/10 - sön 18/10Helg utan älgGarda OKGotlands Orienteringsförbund
natL
11/10
sön 18/10Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna
natU
sön 18/10DelsjömedelnIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natM
sön 18/10Hedjakten, partävlingLunds OKSkåne
natPL
sön 18/10VilselöpetOK Vilse 87Blekinge
natL
sön 18/10ÄlgfrittOK MotalaÖstergötlands Orienteringsförbund
närL
tis 20/10Dala Veteran-OLDalaportens OLDalarna
närL
fre 23/10AxevallenattaIstrums SKVästergötland
distLN
fre 23/10HaningenattenHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
natMN
lör 24/10Haninge, sprintstafettHaninge SOKStockholms Orienteringsförbund
distSS
lör 24/10MTBO, OK RodhenOK RodhenUppland
M
natPLN
lör 24/10PreO, DM, VärmlandKristinehamns OK
OK Tyr
Värmland
P
mästP
lör 24/10RodhenloppetOK RodhenUppland
natPLN
lör 24/10Strängnäs höstmedelSträngnäs-Malmby OLSödermanland
natM
lör 24/10 - sön 25/10Smålandskavlen Gränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Småland
natSLK
sön 25/10FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dal
natM
sön 25/10OktoberracetOK EnenUppland
natM
sön 25/10PreO, SolstanKristinehamns OK
OK Tyr
Värmland
P
natP
sön 25/10Smålandskavlen, individuella öppna klasserGränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Småland
distL
lör 31/10LångenOK TyrVärmland
distL
lör 31/10UddevallatrofènUddevalla OKBohuslän-Dal
distPU
lör 31/10Double-O, #1, OL, långVäxjö OKSmåland
distL
19/10
lör 31/10Double-O, #2, TempOVäxjö OKSmåland
P
natT

Annonser