Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

64 tävlingar hittades mellan 2020-10-11 och 2020-11-17 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
v 41sön 11/10Falkdrevet, dag 2, medelOK SkogsfalkenBlekinge0
natM
SM, sprintstafettAlmby IK
Örebro Läns OF
Örebro Län67
mästSSVisa rutter i LiveloxResultat
25mannamedelnOK Södertörn
Snättringe SK
Stockholm0
natM
Mini-Daladubbel, etapp 2, patrullOK SkogshjortarnaVästergötland248
distPUVisa rutter i LiveloxResultat
Södra 08-dubbeln, patrullIFK EnskedeStockholm162
distPUVisa rutter i LiveloxResultat
v 42mån 12/10
tis 13/10
ons 14/10
tor 15/10
fre 16/10Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna0
natSN
RevingenattenLunds OK
Malmö OK
Skåne87
distLNVisa rutter i LiveloxResultat
Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skåne0
natSLN
lör 17/10Daladubbeln, stafettKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna0
natSM
GMOK:s höstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg522
natMVisa rutter i LiveloxResultat
MTBO, DM Småland, medel OK StigenSmåland112
M
mästMVisa rutter i LiveloxResultat
Ungdoms-SM, sprintHofors OK
Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Gästrikland
Dalarna
448
mästSVisa rutter i LiveloxResultat
Helg utan älg, etapp 1, långGarda OKGotland141
natL
HöstmedelnOK KolmårdenÖstergötland555
natMVisa rutter i LiveloxResultat
Stråkendubbeln, medelMullsjö SOKVästergötland351
distMVisa rutter i LiveloxResultat
Stråkendubbeln, sprint + Öppet SkaraborgsmästerskapMullsjö SOKVästergötland238
distSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 18/10Helg utan älg, etapp 2, medelGarda OKGotland141
natM
Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna0
natU
Hedjakten, partävlingLunds OKSkåne115
natPLVisa rutter i LiveloxResultat
Medeldistans för D/H15-16 i samband med USM, sprintKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna403
natMResultat
Mini-Daladubbeln, patrull Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna188
distPMResultat
Mini-Daladubbeln, öppna klasserKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna127
distMResultat
ÄlgfrittOK MotalaÖstergötland468
natMVisa rutter i LiveloxResultat
DelsjömedelnIFK Göteborg OrienteringGöteborg896
natMVisa rutter i LiveloxResultat
VilselöpetOK Vilse 87Blekinge497
natLVisa rutter i LiveloxResultat
v 43mån 19/10
tis 20/10
ons 21/10
tor 22/10
fre 23/10AxevallenattaIstrums SKVästergötland193
distLN
21/10*
Starttider
HaningenattenHaninge SOKStockholm245
natMN
21/10
Livebevakning
DM, natt, Göteborg + HallandFjärås AIK
IK Uven
Halland
Göteborg
277
mästLN
21/10*
Visa rutter i LiveloxStarttider
lör 24/10Haninge, sprintstafettHaninge SOKStockholm23
distSS
23/10
PreO, SM + DM, VärmlandKristinehamns OK
OK Tyr
Värmland0
P
mästP
RodhenloppetOK RodhenUppland0
natPLN
Strängnäs höstmedelSträngnäs-Malmby OLSödermanland589
natM
21/10
Visa rutter i LiveloxStarttider Livebevakning
Smålandskavlen Gränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Småland0
natSLK
DM, sprint, GöteborgFrölunda OLGöteborg490
mästS
21/10*
Visa rutter i LiveloxStarttider
MTBO, OK Rodhen, medel (DM för Stockholm och Uppland)OK Rodhen
Stockholms OF
Uppland
Stockholm
125
M
natM
21/10
Starttider Livebevakning
sön 25/10Smålandskavlen Gränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Småland0
natSLK
OktoberracetOK EnenUppland300
natM
22/10
Visa rutter i LiveloxLivebevakning
PreO, SM, TempOKristinehamns OK
OK Tyr
Värmland0
P
mästP
Smålandskavlen, individuella öppna klasserGränna-Bygdens OK
IK Hakarpspojkarna
Småland0
distL
FräknefejdenLjungskile FKBohuslän-Dal561
natM
19/10*
Visa rutter i LiveloxStarttider
v 44mån 26/10
tis 27/10
ons 28/10
tor 29/10
fre 30/10DM, natt, Gästrikland + UpplandOK Hammaren
Upplands OF
Gästrikland
Uppland
84
mästLN
23/10
lör 31/10OL-skytte, sprint, dag 1, EcoaimsOK TisarenÖrebro Län49
Y
intS
25/10
UddevallatrofènUddevalla OKBohuslän-Dal0
distPU
Växjö OK, medelVäxjö OKSmåland612
distM
25/10
LångenOK TyrVärmland132
distL
25/10
Visa rutter i Livelox
Pre-O, Double-O, #2, TempOVäxjö OKSmåland0
P
natT
sön 1/11DM, sprint, Bohuslän-DalIdefjordens SKBohuslän-Dal95
mästS
25/10
OL-skytte, sprint, dag 2, EcoaimsOK TisarenÖrebro Län57
Y
intS
25/10
PreO, Växjö OKVäxjö OKSmåland0
P
natP
HöstlunkenSnättringe SKStockholm503
distU
25/10
KortenOK TyrVärmland171
distM
25/10
Visa rutter i Livelox
v 45mån 2/11
tis 3/11
ons 4/11
tor 5/11
fre 6/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland0
natSN
O-event, Sprint by Night (över två dagar)Borås GIFVästergötland419
distSN
1/11
lör 7/11O-event, Sprint by Night (över två dagar)Borås GIFVästergötland419
distSN
1/11
O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötland0
natS
Novembertävlingarna, långTullinge SKStockholm636
distL
1/11
O-event, Zoorienteringen (över två dagar)IK YmerVästergötland542
distS
1/11
O-event, Up n' Downhill Sprint (över två dagar)Hestra IFVästergötland463
distS
1/11
sön 8/11O-event, Zoorienteringen (över två dagar)IK YmerVästergötland542
distS
1/11
O-event, Up n' Downhill Sprint (över två dagar)Hestra IFVästergötland463
distS
1/11
Novembertävlingarna, medelTullinge SKStockholm687
distM
1/11
O-event, dag 3, ZoorienteringenIK YmerVästergötland0
natS
Novembertävlingarna MTB-OTullinge SKStockholm40
M
distL
4/11
v 46mån 9/11
tis 10/11
ons 11/11Mila Stockholm by Night, #1OK RavinenStockholm-
distLN
4/11
tor 12/11
fre 13/11Öppet Skaraborgsmästerskap, natt Gudhems IFVästergötland55
mästLN
8/11
lör 14/11Tisarjakten stafettOK TisarenÖrebro Län52
natSLK
2/11
ÄlmesprintenOK ÄlmeSmåland144
distS
8/11
sön 15/11StrandskogsmedelnHjärnarps OLSkåne0
natM
Tisarjakten medeldistansOK TisarenÖrebro Län67
natM
2/11
v 47mån 16/11
tis 17/11

Annonser

Mila