Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

188 tävlingar hittades mellan 2021-01-01 och 2021-12-31 med följande urval: orienteringslöpning, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
tor 10/12 - sön 10/1Jul 2020Lidköpings VSKVästergötland-
klubbMVisa rutter i Livelox
lör 19/12 - sön 10/1SGIF jul och nyårsträningSvanesunds GIFBohuslän-Dal-
klubbL
mån 21/12 - ons 6/1Veckans bana v 52-53Kalmar OKSmåland0
klubbLK
tis 22/12 - tis 12/1Ålems OK, Veckans bana, V 52- V 1Ålems OKSmåland-
klubbL
ons 23/12 - ons 6/1Skinkloppet 2020Attunda OKStockholm-
klubbLVisa rutter i Livelox
ons 23/12 - sön 3/1Snogeholm v52-53Ystads OKSkåne-
klubbMVisa rutter i Livelox
lör 26/12 - lör 9/1MellandagsträningLaholms IF OKHalland41
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/12 - mån 4/1Jul i BrearedFjärås AIKHalland-
klubbMVisa rutter i Livelox
sön 27/12 - sön 10/1Mellandags-OL 2020Ljungskile FKBohuslän-Dal0
klubbMVisa rutter i Livelox
mån 28/12 - sön 3/1Veckans helgbana v 1Stenungsunds OKBohuslän-Dal-
klubbL
tor 31/12 - sön 3/1OL-NV Helgens banaFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne126
klubbLVisa rutter i Livelox
tor 31/12 - sön 10/1Nyårsträning 2021Norbergs OKVästmanland-
klubbLVisa rutter i Livelox
fre 1/1Nyårsbana Pumpen med UsynligoKorsnäs IF OKDalarna-
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 2/1 - lör 9/1Långdistansträning Svaide Roma SOKGotland-
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 2/1JulcupsfinalKarlskrona SOKBlekinge20
klubbL
lör 2/1 - sön 3/1Helgens bana V.53OK ÄlmeSmåland-
klubbM
sön 3/1Veckans bana v53FK Friskus-VarbergHalland34
klubbL
sön 3/1Vintercupen etapp 1FK HerkulesGöteborg150
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 3/1OrienteringsträningOK OrionBlekinge57
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 3/1Motions-OL MarielundKristinehamns OKVärmland-
klubbLVisa rutter i Livelox
mån 4/1Veckans bana, vecka 1OK SkogshjortarnaVästergötland-
klubbMNVisa rutter i Livelox
mån 4/1 - fre 8/1Touren i Korsnäs Korsnäs IF OKDalarna65
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
mån 4/1 - sön 10/1Veckans bana v 1Kalmar OKSmåland-
klubbLKVisa rutter i Livelox
mån 4/1Calles NyårslöfteLjusdals OKHälsingland16
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 5/1IFMV träning veckans bana januariIF Marin VästGöteborg-
klubbLVisa rutter i Livelox
tis 5/1Istället för POL 8Hjobygdens OKVästergötland-
klubbLVisa rutter i Livelox
ons 6/1Flane Cup #3, El Jonashans TroffyOK HällenSödermanland32
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/1Julcup #3Ljusne-Ala OKHälsingland29
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 6/1Stefan den XIII:s extralöpLjusdals OKHälsingland4
klubbLKVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/1Natt-cup 6 TylöbäckHalmstad OKHalland53
klubbLN
tor 7/1Ramonsbana 2021:3Motala AIF OLÖstergötland36
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tor 7/1OK Landehofs nattcup etapp 2OK LandehofGöteborg50
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/1LångpassGotlands Bro OKGotland0
klubbL
lör 9/1Veckans bana, v 2Stenungsunds OKBohuslän-Dal-
klubbL
lör 9/1 - fre 15/1Stenungsunds helgbana v1Stenungsunds OKBohuslän-Dal-
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 9/1 - sön 17/1Veckans Bana v.2IFK Lidingö SOKStockholm-
klubbMVisa rutter i Livelox
lör 9/1Landehof TeknikträningOK LandehofGöteborg19
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 9/1TGOK Sprintcup 20-21, #2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland34
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/1Elitmiljöträning Stockholm-SödertäljeOK Ravinen
Stockholms OF
Stockholm21
klubbSVisa rutter i Livelox
lör 9/1 - sön 10/1Helgens bana V.1OK ÄlmeSmåland-
klubbMVisa rutter i Livelox
lör 9/1 - sön 10/1Gröt-OL 2021OK FlundrehofVästergötland31
klubbMKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/1 - sön 17/1Veckans bana - vecka 2 (10-17 jan)OK SkogshjortarnaVästergötland-
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 10/1OL-träning FK Friskus-VarbergHalland56
klubbL
sön 10/1OrienteringsträningOK OrionBlekinge56
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 10/1Vintercupen Etapp 2Mölndal Outdoor IFGöteborg185
klubbMVisa rutter i Livelox
sön 10/1Motions-OL KaffebergetKristinehamns OKVärmland-
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 10/1Elitmiljöträning Stockholm-SödertäljeJärfälla OK
Stockholms OF
Stockholm6
klubbSVisa rutter i Livelox
sön 10/1 - sön 17/1Nattcup #3 INFONyköpings OKSödermanland-
klubbMN
mån 11/1 - sön 24/1Nyårsträning 2021 del 2Norbergs OKVästmanland-
klubbLVisa rutter i Livelox
mån 11/1Lillhaga LeffeloppetLjusdals OKHälsingland15
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 12/1GTNC-3 och Natt-KM för OKKOK KlemmingenSödermanland36
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 12/1 - tor 14/1OL-NV Nattbana v2FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne66
klubbLNVisa rutter i Livelox
tis 12/1Ramonsbana 2021:4Motala AIF OLÖstergötland40
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 12/1Skolgårdscupen 2021 Etapp 2Katrineholms OKSödermanland25
klubbSNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 12/1Stjärnnatt #1Västerås SOKVästmanland62
klubbMNResultat
ons 13/1Leif den XX:e PersonLjusdals OKHälsingland10
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 13/1NattstrapatsHalmstad OKHalland27
klubbLN
tor 14/1Individuell natt-OL-träning för FK HerkulesFK HerkulesGöteborg13
klubbLN
tor 14/1 - ons 27/1Veckans bana V 2&3Stenungsunds OKBohuslän-Dal-
klubbLN
tor 14/1Nattcup del 1Strängnäs-Malmby OLSödermanland43
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 14/1Torsdagsträning TallundenKristinehamns OKVärmland-
klubbMNVisa rutter i Livelox
lör 16/1TGOK Sprintcup 20-21, #3Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland32
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/1Veckans bana, v 3Stenungsunds OKBohuslän-Dal-
klubbL
lör 16/1 - sön 17/1OL-NV Helgens banaFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne57
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 16/1 - fre 22/1Stenungsunds helgbana v2Stenungsunds OKBohuslän-Dal-
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 16/1 - sön 24/1Zonträning/veckans bana v 3Kalmar OKSmåland21
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 16/1LångdistansträningVisborgs OKGotland-
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 16/1Landehof TeknikträningOK LandehofGöteborg24
klubbL
lör 16/1Elitmiljöträning Stockholm-SödertäljeStockholms OF
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholm
Södermanland
19
klubbMVisa rutter i Livelox
lör 16/1 - sön 17/1Helgens bana V.2OK ÄlmeSmåland-
klubbMVisa rutter i Livelox
lör 16/1Elitmiljöträning Stockholm-SödertäljeStockholms OF
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholm
Södermanland
15
klubbMVisa rutter i Livelox
sön 17/1Vintercupen Etapp 3IK UvenGöteborg230
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 17/1 - tor 28/1Veckans bana - vecka 3 (17-28 jan)OK SkogshjortarnaVästergötland-
klubbMVisa rutter i Livelox
sön 17/1Vinterrogaine JOKJärfälla OKStockholm99
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 17/1OrienteringsträningKarlskrona SOKBlekinge69
klubbL
sön 17/1Klubbträning KäglingeMalmö OKSkåne0
klubbL
mån 18/1 - sön 24/1Vinternattcup 3Attunda OKStockholm-
klubbLNVisa rutter i Livelox
mån 18/1 - sön 31/1Veckans Bana SkidklubbenGöteborgs SKGöteborg-
klubbMVisa rutter i Livelox
mån 18/1Nattcup #3Nyköpings OKSödermanland60
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
mån 18/1BH GatloppetLjusdals OKHälsingland6
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 19/1FSOK natt-cupFinspångs SOKÖstergötland14
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 19/1 - tor 21/1Stockacupen #5IF RigorHalland18
klubbLResultat
ons 20/1JärvsöguidenLjusdals OKHälsingland12
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 20/1Ramonsbana 2021:5Motala AIF OLÖstergötland32
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 20/1Vintercup 1SkogslöparnaÅngermanland36
klubbLN
tor 21/1 - sön 31/1SAIS Veckans bana v3-4Stångenäs AISBohuslän-Dal0
klubbMVisa rutter i Livelox
tor 21/1Natt-cup 7 Kungasten, GrötvikHalmstad OKHalland42
klubbLN
tor 21/1OK Landehofs nattcup etapp 3OK LandehofGöteborg53
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
fre 22/1Vintersprint 1Göteborg-Majorna OKGöteborg13
klubbS
fre 22/1Vintercupen Etapp 4OK EnenUppland34
klubbMNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 23/1Veckans bana, v 4Stenungsunds OKBohuslän-Dal-
klubbL
lör 23/1 - sön 24/1VinterCup Etapp4Frölunda OLGöteborg258
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 23/1 - fre 29/1Stenungsunds helgbana v3Stenungsunds OKBohuslän-Dal-
klubbMVisa rutter i Livelox
lör 23/1Långdistanst-olSvaide Roma SOKGotland-
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 23/1Vintersprint 2Göteborg-Majorna OKGöteborg55
klubbSResultat
lör 23/1DecemberkåsanSödertälje-Nykvarn OFSödermanland9
klubbU
lör 23/1 - sön 24/1Helgens bana V.3OK ÄlmeSmåland-
klubbMVisa rutter i Livelox
lör 23/1Vintersprint 3Göteborg-Majorna OKGöteborg21
klubbSResultat
sön 24/1OL-träning FK Friskus-VarbergHalland65
klubbL
sön 24/1OrienteringsträningOK OrionBlekinge-
klubbL
sön 24/1OrienteringsträningOK OrionBlekinge87
klubbLVisa rutter i Livelox
sön 24/1 Landehof TeknikträningOK LandehofGöteborg23
klubbM
mån 25/1 - sön 31/1Veckans bana - vecka 4 (25-31 jan)OK SkogshjortarnaVästergötland-
klubbMVisa rutter i Livelox
mån 25/1AT-GirotLjusdals OKHälsingland16
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 26/1Stjärnnatt #2Västerås SOKVästmanland88
klubbLNResultat
tis 26/1 - tor 28/1OL-NV Nattbana v4FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne83
klubbLNVisa rutter i Livelox
tis 26/1Nattcup #4OK HällenSödermanland57
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
tis 26/1Tisdagsträning kväll VillastadenKristinehamns OKVärmland-
klubbMNVisa rutter i Livelox
tis 26/1 - tis 2/2Veckans bana v 4Kalmar OKSmåland-
klubbLKVisa rutter i Livelox
tis 26/1GOK NattsprintCup #1Gustavsbergs OKStockholm32
klubbSNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 27/1PE:s HälsoresaLjusdals OKHälsingland-
klubbLNVisa rutter i Livelox
ons 27/1 - tor 28/1Östra Blekinges natt-cup 4Karlskrona SOKBlekinge-
klubbLN
26/1*
ons 27/1NattstrapatsHalmstad OKHalland25
klubbLN
25/1
tor 28/1Nattråttan - Etapp 4Waxholms OKStockholm31
klubbLN
28/1*
Visa rutter i Livelox
tor 28/1 - sön 31/1Natt Race Torsdag, Klubbtäning Söndag Gudhems IFVästergötland-
klubbLN
lör 30/1TGOK Sprintcup 20-21, #4Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland28
klubbS
29/1*
lör 30/1 - sön 31/1OL-NV Helgens banaFK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skåne49
klubbL
29/1*
lör 30/1Veckans Banor, BergsjövallenGöteborg-Majorna OKGöteborg1
klubbL
29/1
lör 30/1GOF JuniorGöteborg-Majorna OK
Göteborgs OF
Göteborgs SK
Göteborg49
klubbM
26/1
lör 30/1Vintercupen Etapp 5OK EnenUppland25
klubbM
28/1
Visa rutter i Livelox
lör 30/1Teknikträning OK LandehofOK LandehofGöteborg9
klubbL
29/1
lör 30/1Juniorträning SenorenOK OrionBlekinge13
klubbL
28/1*
lör 30/1 - sön 31/1Helgens bana V.4OK ÄlmeSmåland-
klubbM
sön 31/1OL-träningFK Friskus-VarbergHalland10
klubbL
29/1
sön 31/1Vintercup Etapp:5 FK HerkulesGöteborg132
klubbL
28/1*
sön 31/1OrienteringsträningOK OrionBlekinge24
klubbL
29/1
mån 1/2TO TourenLjusdals OKHälsingland-
klubbLN
tis 2/2 - sön 7/2Stockacupen #6Fjärås AIKHalland3
klubbMN
1/2
Visa rutter i Livelox
tis 2/2Ramonsbana 2021:6Motala AIF OLÖstergötland19
klubbL
31/1
tis 2/2Tisdagsträning kväll Enserud/SannaKristinehamns OKVärmland-
klubbL
ons 3/2Natt-cup 8 Sagoängen, Galgberget, Obs: onsdagHalmstad OKHalland11
klubbLN
1/2*
ons 3/2Ånge LOKetLjusdals OKHälsingland-
klubbLN
tor 4/2OK Landehofs nattcup etapp 4OK LandehofGöteborg14
klubbLN
2/2*
Visa rutter i Livelox
tor 4/2Vintercup 1OK ÖsteråkerStockholm3
klubbLN
2/2
lör 6/2Elitmiljöträning Stockholm-Södertälje I KungshamraStockholms OF
Sundbybergs IK
Stockholm0
klubbS
4/2
Visa rutter i Livelox
lör 6/2 - sön 7/2Helgens bana V.5OK ÄlmeSmåland-
klubbM
sön 7/2Vintercupen etapp 6Göteborgs SKGöteborg13
klubbL
5/2
sön 7/2Elitmiljöträning Stockholm-Södertälje I Södra StationsområdetJärla Orientering
Stockholms OF
Stockholm0
klubbS
5/2
Visa rutter i Livelox
mån 8/2BerrabananLjusdals OKHälsingland-
klubbLN
tis 9/2Skolgårdscupen 2021 Etapp 3Katrineholms OKSödermanland8
klubbSN
9/2*
ons 10/2Stora Björken BataljenLjusdals OKHälsingland-
klubbLN
ons 10/2NattstrapatsHalmstad OKHalland1
klubbLN
7/2
tor 11/2OK Landehofs Nattcup Etapp 5OK LandehofGöteborg6
klubbLN
9/2*
tor 11/2Nattcup del 2Strängnäs-Malmby OLSödermanland-
klubbL
10/2
Visa rutter i Livelox
fre 12/2Vintercupen Etapp 6OK EnenUppland1
klubbMN
10/2
lör 13/2 - sön 14/2Helgens bana V.6OK ÄlmeSmåland-
klubbM
tis 16/2Ramonsbana 2021:7Motala AIF OLÖstergötland3
klubbL
14/2
ons 17/2Vintercup 2SkogslöparnaÅngermanland0
klubbLN
17/2*
tor 18/2Natt-cup Final Halmstad OKHalland3
klubbLN
16/2*
lör 20/2 - sön 21/2Helgens bana V.7OK ÄlmeSmåland-
klubbM
sön 21/2Elitmiljöträning Stockholm-Södertälje I MörtsjönStockholms OF
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholm
Södermanland
1
klubbM
19/2
Visa rutter i Livelox
sön 21/2Elitmiljöträning Stockholm-Södertälje I ÅgnestaStockholms OF
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholm
Södermanland
1
klubbM
19/2
Visa rutter i Livelox
mån 22/2TÖ-rallytLjusdals OKHälsingland-
klubbLN
ons 24/2VerkstadsjoggenLjusdals OKHälsingland-
klubbLN
lör 27/2 - sön 28/2Helgens bana V.8OK ÄlmeSmåland-
klubbM
sön 28/2JulruschenBredaryds SOKSmåland-
klubbM
mån 1/3Engbergs SnirklingenLjusdals OKHälsingland-
klubbLN
tis 2/3Ramonsbana 2021:8Motala AIF OLÖstergötland3
klubbL
28/2
ons 3/3USB UtmaningenLjusdals OKHälsingland-
klubbLN
ons 3/3NattstrapatsHalmstad OKHalland0
klubbLN
28/2
tor 4/3Nattcup #5Strängnäs-Malmby OLSödermanland-
klubbL
3/3
lör 6/3Vintercupen Etapp 7OK EnenUppland3
klubbM
4/3
lör 6/3Elitmiljöträning Stockholm-SödertäljeIFK Lidingö SOK
Stockholms OF
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholm
Södermanland
0
klubbM
3/3
Visa rutter i Livelox
lör 6/3Elitmiljöträning Stockholm-SödertäljeIFK Lidingö SOK
Stockholms OF
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholm
Södermanland
0
klubbM
3/3
Visa rutter i Livelox
sön 7/3VinterCup Etapp9Frölunda OLGöteborg-
klubbL
tis 9/3Skolgårdscupen 2021 Etapp 4Katrineholms OKSödermanland-
klubbSN
6/3
fre 12/3Viking Memorial - The NightmareVästerås SOKVästmanland0
klubbMN
9/3
lör 13/3Viking Memorial - The HellVästerås SOKVästmanland0
klubbM
9/3
lör 13/3Viking Memorial - The TimechaseVästerås SOKVästmanland0
klubbM
9/3
lör 13/3Vintercupen Etapp 8 (avslutning)OK EnenUppland3
klubbM
11/3
lör 13/3Hallandspremiären TräningspaketHalmstad OKHalland-
klubbLK
sön 14/3Viking Memorial - The HuntVästerås SOKVästmanland0
klubbU
9/3
ons 17/3Stage 1, Lappis - Norrsken Stockholm Urban-O Series 2020-2021Norrsken OrienteeringStockholm-
klubbM
tor 25/3Göteborg Syd OrienteringsträningFK HerkulesGöteborg-
klubbM
24/3
tor 1/4EventorstestetOK LinnéUppland0
klubbL
fre 21/5KM SMOLSträngnäs-Malmby OLSödermanland-
klubbM
19/5
Visa rutter i Livelox
sön 23/5Snättringe, träning med Livelox 2021Snättringe SKStockholm-
klubbM
tor 27/5Göteborg Syd OrienteringsträningFK HerkulesGöteborg-
klubbL
26/5
lör 19/6 - sön 20/6Stockholm City HuntNorrsken OrienteeringStockholm-
klubbPLK
tor 24/6Göteborg Syd OrienteringsträningFK HerkulesGöteborg-
klubbS
23/6
tor 12/8Göteborg Syd OrienteringsträningFK HerkulesGöteborg-
klubbL
11/8
lör 14/8Landrunning World Series 2021 - Stockholm - prelude & expoNorrsken OrienteeringStockholm-
klubbS
sön 15/8Landrunning World Series 2021 - StockholmNorrsken OrienteeringStockholm-
klubbL
tor 26/8KM Dag Göteborg-sydFK HerkulesGöteborg-
klubbL
24/8
tor 23/9Göteborg Syd OrienteringsträningFK HerkulesGöteborg-
klubbL
22/9
lör 16/10 - sön 17/10Dala-Dubbeln, patrull klubbKorsnäs IF OKDalarna-
klubbL
sön 28/11Herkules StugloppFK HerkulesGöteborg-
klubbL
25/11
sön 26/12Göteborg Syd OrienteringsträningFK HerkulesGöteborg-
klubbL
25/12

Annonser