Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

42 tävlingar hittades mellan 2021-01-01 och 2021-12-31 med följande urval: Halland.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 7 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
lör 26/12 - lör 9/1MellandagsträningLaholms IF OKHalland41
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 26/12 - mån 4/1Jul i BrearedFjärås AIKHalland-
klubbMVisa rutter i Livelox
sön 3/1Veckans bana v53FK Friskus-VarbergHalland34
klubbL
tor 7/1Natt-cup 6 TylöbäckHalmstad OKHalland53
klubbLN
sön 10/1OL-träning FK Friskus-VarbergHalland56
klubbL
ons 13/1NattstrapatsHalmstad OKHalland27
klubbLN
tis 19/1 - tor 21/1Stockacupen #5IF RigorHalland18
klubbLResultat
tor 21/1Natt-cup 7 Kungasten, GrötvikHalmstad OKHalland42
klubbLN
lör 23/1Västkustens Indoor CupIF RigorHalland101
distS
sön 24/1OL-träning FK Friskus-VarbergHalland65
klubbL
ons 27/1NattstrapatsHalmstad OKHalland18
klubbLN
25/1
tis 2/2 - sön 7/2Stockacupen #6Fjärås AIKHalland-
klubbMN
ons 3/2Natt-cup 8 Sagoängen, Galgberget, Obs: onsdagHalmstad OKHalland4
klubbLN
1/2*
ons 10/2NattstrapatsHalmstad OKHalland0
klubbLN
7/2
tor 18/2Natt-cup Final Halmstad OKHalland2
klubbLN
16/2*
ons 3/3NattstrapatsHalmstad OKHalland0
klubbLN
28/2
fre 12/3Kattegattnatt + DM, natt, HallandHalmstad OKHalland-
natLN
lör 13/3Hallandspremiären, medelLaholms IF OKHalland-
natM
lör 13/3Hallandspremiären TräningspaketHalmstad OKHalland-
klubbLK
sön 14/3Hallandspremiären, långLaholms IF OKHalland-
natL
sön 21/3LaxträffenFalkenbergs OKHalland-
natL
fre 2/4FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland-
natM
28/3
lör 3/4NackheträffenOK NackheHalland-
natL
28/3
mån 5/4SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland-
natL
lör 17/4Sydsvenska mästerskapen, individuell, långHalmstad OKHalland-
mästL
sön 18/4Sydsvenska mästerskapen, publiktävling, medelHalmstad OKHalland-
natL
sön 18/4Sydsvenska mästerskapen, stafettHalmstad OKHalland-
mästSL
tor 22/4FOK:s Sprintcup Etapp 1Falkenbergs OKHalland0
närS
20/4*
tor 29/4FOK:s Sprintcup Etapp 2Falkenbergs OKHalland0
närS
27/4
tor 6/5FOK:s Sprintcup Etapp 3Falkenbergs OKHalland0
närS
4/5
tor 13/5FOK:s Sprintcup Etapp 4Falkenbergs OKHalland0
närS
11/5*
tor 20/5FOK:s Sprintcup Etapp 5Falkenbergs OKHalland0
närS
18/5*
sön 23/5DM, sprint + sprintstafett, HallandFK Friskus-VarbergHalland-
mästS
tor 27/5FOK:s Sprintcup Etapp 6Falkenbergs OKHalland0
närS
25/5*
tor 3/6FOK:s Sprintcup Etapp 7Falkenbergs OKHalland0
närS
1/6*
tor 10/6FOK:s Sprintcup Etapp 8Falkenbergs OKHalland0
närS
8/6*
fre 16/7 - sön 18/7Hallands 3-dagarsFjärås AIK
IF Rigor
OK Löftan
Halland-
LP
natM
4/7
lör 4/9DM, medel, HallandIK Trenne UllaredHalland-
mästM
sön 5/9DM, stafett, HallandFalkenbergs OKHalland-
mästSL
sön 12/9DM, lång, HallandHalmstad OKHalland-
mästL
sön 24/10PreO, DM, HallandFK Friskus-Varberg
OK Nackhe
Halland-
P
mästP
sön 7/11Halländska 2-milenFK Friskus-VarbergHalland-
natU

Annonser