Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

43 tävlingar hittades mellan 2021-01-01 och 2021-12-31 med följande urval: Göteborg.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
tor 7/1OK Landehofs nattcup etapp 6OK LandehofGöteborg-
klubbLN
tor 14/1GOF Nattcup Etapp 5Göteborgs OFGöteborg-
närLN
12/1
tor 21/1GOF Nattcup Etapp 6Göteborgs OF
OK Landehof
Göteborg-
närLN
19/1
sön 24/1Göteborg Indoor OrienteeringTolereds Allmänna IKGöteborg-
närM
tor 28/1GOF Nattcup Etapp 7Göteborgs OFGöteborg-
närLN
26/1
tor 4/2OK Landehofs nattcup etapp 8OK LandehofGöteborg-
klubbLN
tor 11/2GOF Nattcup Etapp 8Göteborgs OFGöteborg-
närLN
9/2
tor 18/2GOF Nattcup Etapp 9Göteborgs OFGöteborg-
närLN
16/2
tor 25/2GOF Nattcup Etapp 10Göteborgs OFGöteborg-
närLN
23/2
lör 20/3Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborg-
natM
lör 27/3Brudarebackens sprintstafett Göteborgs SKGöteborg-
distSS
sön 28/3MedeluvenIK UvenGöteborg-
natM
lör 17/4Göteborgsdubbeln, långSjövalla FKGöteborg-
natL
sön 18/4Göteborgsdubbeln, medelLerums SOKGöteborg-
natM
lör 24/4Herkules skogsdådFK HerkulesGöteborg-
natL
sön 25/4Västkustmedeln i GunnilseIFK Göteborg OrienteringGöteborg-
natM
ons 28/4Göteborg Sprint Cup Etapp 1Göteborg-Majorna OKGöteborg-
närS
mån 3/5Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg-
närM
ons 5/5Göteborg Sprint Cup Etapp 2Tolereds Allmänna IKGöteborg-
närS
ons 19/5Göteborg Sprint Cup Etapp 4Kungälvs OKGöteborg-
närS
lör 22/5PreO i Väst, sprintGöteborgs OFGöteborg-
P
natS
lör 22/5PreO i Väst, TempOGöteborgs OFGöteborg-
P
natT
sön 23/5PreO i Väst, PreOGöteborgs OFGöteborg-
P
natL
ons 26/5Göteborg Sprint Cup Etapp 5Göteborg-Majorna OKGöteborg-
närS
sön 6/6 DM, sprint, GöteborgSjövalla FKGöteborg-
mästS
fre 20/8GM, publiktävling, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg-
natS
fre 20/8Götalandsmästerskapen, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg-
mästS
lör 21/8GM, publiktävling, medelFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg-
natM
lör 21/8Götalandsmästerskapen, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg-
mästL
sön 22/8GM, publiktävling, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg-
natL
sön 22/8Götalandsmästerskapen, stafettFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg-
mästSL
lör 28/8PepparkaksluffenKungälvs OKGöteborg-
natL
lör 4/9DM, medel, GöteborgOK AlehofGöteborg-
mästM
sön 5/9DM, stafett, GöteborgGöteborg-Majorna OKGöteborg-
mästSL
sön 12/9DM, lång,GöteborgOK LandehofGöteborg-
mästL
lör 18/9MOIF-medelnMölndal Outdoor IFGöteborg-
natM
fre 1/10Partilletrippeln, nattsprintSävedalens AIKGöteborg-
natSN
lör 2/10Partilletrippeln, långSävedalens AIKGöteborg-
natL
sön 3/10Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborg-
natM
tor 14/10DM, natt, GöteborgTolereds Allmänna IKGöteborg-
mästLN
lör 23/10GMOK:s höstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg-
natM
sön 24/10DelsjömedelnIFK Göteborg OrienteringGöteborg-
natM
sön 21/11OK Alehofs Öppna Ultralång KMOK AlehofGöteborg-
närU

Annonser