Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

43 tävlingar hittades mellan 2021-01-01 och 2021-12-31 med följande urval: Göteborg.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 23 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
tor 7/1OK Landehofs nattcup etapp 6OK LandehofGöteborg-
klubbLN
tor 14/1GOF Nattcup Etapp 5Göteborgs OFGöteborg-
närLN
12/1
tor 21/1GOF Nattcup Etapp 6Göteborgs OF
OK Landehof
Göteborg-
närLN
19/1
sön 24/1Göteborg Indoor OrienteeringTolereds Allmänna IKGöteborg-
närM
tor 28/1GOF Nattcup Etapp 7Göteborgs OFGöteborg-
närLN
26/1
tor 4/2OK Landehofs nattcup etapp 8OK LandehofGöteborg-
klubbLN
tor 11/2GOF Nattcup Etapp 8Göteborgs OFGöteborg-
närLN
9/2
tor 18/2GOF Nattcup Etapp 9Göteborgs OFGöteborg-
närLN
16/2
tor 25/2GOF Nattcup Etapp 10Göteborgs OFGöteborg-
närLN
23/2
lör 20/3Tolereds vårtävlingTolereds Allmänna IKGöteborg-
natM
lör 27/3Brudarebackens sprintstafett Göteborgs SKGöteborg-
distSS
sön 28/3MedeluvenIK UvenGöteborg-
natM
lör 17/4Göteborgsdubbeln, långSjövalla FKGöteborg-
natL
sön 18/4Göteborgsdubbeln, medelLerums SOKGöteborg-
natM
lör 24/4Herkules skogsdådFK HerkulesGöteborg-
natL
sön 25/4Västkustmedeln i GunnilseIFK Göteborg OrienteringGöteborg-
natM
ons 28/4Göteborg Sprint Cup Etapp 1Göteborg-Majorna OKGöteborg-
närS
mån 3/5Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg-
närM
ons 5/5Göteborg Sprint Cup Etapp 2Tolereds Allmänna IKGöteborg-
närS
ons 19/5Göteborg Sprint Cup Etapp 4Kungälvs OKGöteborg-
närS
lör 22/5PreO i Väst, sprintGöteborgs OFGöteborg-
P
natS
lör 22/5PreO i Väst, TempOGöteborgs OFGöteborg-
P
natT
sön 23/5PreO i Väst, PreOGöteborgs OFGöteborg-
P
natL
ons 26/5Göteborg Sprint Cup Etapp 5Göteborg-Majorna OKGöteborg-
närS
sön 6/6 DM, sprint, GöteborgSjövalla FKGöteborg-
mästS
fre 20/8GM, publiktävling, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg-
natS
fre 20/8Götalandsmästerskapen, sprintFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg-
mästS
lör 21/8GM, publiktävling, medelFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg-
natM
lör 21/8Götalandsmästerskapen, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg-
mästL
sön 22/8GM, publiktävling, långFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg-
natL
sön 22/8Götalandsmästerskapen, stafettFrölunda OL
Tolereds Allmänna IK
Göteborg-
mästSL
lör 28/8PepparkaksluffenKungälvs OKGöteborg-
natL
lör 4/9DM, medel, GöteborgOK AlehofGöteborg-
mästM
sön 5/9DM, stafett, GöteborgGöteborg-Majorna OKGöteborg-
mästSL
sön 12/9DM, lång,GöteborgOK LandehofGöteborg-
mästL
lör 18/9MOIF-medelnMölndal Outdoor IFGöteborg-
natM
fre 1/10Partilletrippeln, nattsprintSävedalens AIKGöteborg-
natSN
lör 2/10Partilletrippeln, långSävedalens AIKGöteborg-
natL
sön 3/10Partilletrippeln, medelSävedalens AIKGöteborg-
natM
tor 14/10DM, natt, GöteborgTolereds Allmänna IKGöteborg-
mästLN
lör 23/10GMOK:s höstmedelGöteborg-Majorna OKGöteborg-
natM
sön 24/10DelsjömedelnIFK Göteborg OrienteringGöteborg-
natM
sön 21/11OK Alehofs Öppna Ultralång KMOK AlehofGöteborg-
närU

Annonser