Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

23 tävlingar hittades mellan 2021-01-01 och 2021-12-31 med följande urval: Norrbotten.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 12 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
v 53fre 1/1
lör 2/1
sön 3/1
v 1mån 4/1
tis 5/1
ons 6/1
tor 7/1
fre 8/1
lör 9/1SkidO, Svenska Cupen, SprintÄlvsby IF OKNorrbotten-
S
natS
sön 10/1SkidO, Svenska Cupen, MedelÄlvsby IF OKNorrbotten-
S
natM
v 2mån 11/1
tis 12/1
ons 13/1
tor 14/1
fre 15/1
lör 16/1
sön 17/1
v 3mån 18/1
tis 19/1
ons 20/1
tor 21/1
fre 22/1
lör 23/1
sön 24/1
v 4mån 25/1
tis 26/1
ons 27/1
tor 28/1
fre 29/1
lör 30/1
sön 31/1MattisspåretGammelstads IFNorrbotten-
LS
närM
v 5mån 1/2
tis 2/2
ons 3/2
tor 4/2
fre 5/2
lör 6/2
sön 7/2
v 6mån 8/2
tis 9/2
ons 10/2
tor 11/2
fre 12/2
lör 13/2
sön 14/2
v 7mån 15/2
tis 16/2
ons 17/2
tor 18/2
fre 19/2
lör 20/2SkidO, medel, OK RenenOK RenenNorrbotten-
S
distM
sön 21/2SkidO, DM, lång, Norrbotten, OK RenenOK RenenNorrbotten-
S
mästL
v 8mån 22/2
tis 23/2
ons 24/2
tor 25/2
fre 26/2
lör 27/2
sön 28/2
v 9mån 1/3
tis 2/3
ons 3/3
tor 4/3
fre 5/3
lör 6/3
sön 7/3
v 10mån 8/3
tis 9/3
ons 10/3
tor 11/3
fre 12/3
lör 13/3
sön 14/3
v 11mån 15/3
tis 16/3
ons 17/3
tor 18/3
fre 19/3
lör 20/3
sön 21/3
v 12mån 22/3
tis 23/3
ons 24/3
tor 25/3
fre 26/3
lör 27/3
sön 28/3
v 13mån 29/3
tis 30/3
ons 31/3
tor 1/4
fre 2/4
lör 3/4
sön 4/4
v 14mån 5/4
tis 6/4
ons 7/4
tor 8/4
fre 9/4
lör 10/4
sön 11/4
v 15mån 12/4
tis 13/4
ons 14/4
tor 15/4
fre 16/4
lör 17/4
sön 18/4
v 16mån 19/4
tis 20/4
ons 21/4
tor 22/4
fre 23/4
lör 24/4
sön 25/4
v 17mån 26/4
tis 27/4
ons 28/4
tor 29/4
fre 30/4
lör 1/5
sön 2/5
v 18mån 3/5
tis 4/5
ons 5/5
tor 6/5
fre 7/5
lör 8/5
sön 9/5
v 19mån 10/5
tis 11/5
ons 12/5
tor 13/5
fre 14/5
lör 15/5Renlunken OK RenenNorrbotten-
distM
sön 16/5KalvdansenOK RenenNorrbotten-
distSM
v 20mån 17/5
tis 18/5
ons 19/5
tor 20/5
fre 21/5
lör 22/5Bergnäsets AIK:s vårtävling, dag 1, långBergnäsets AIKNorrbotten-
natL
sön 23/5Bergnäsets AIK:s vårtävling, dag 2, medelBergnäsets AIKNorrbotten-
natM
v 21mån 24/5
tis 25/5
ons 26/5
tor 27/5
fre 28/5
lör 29/5Älvsby IF OK:s vårtävling, medelÄlvsby IF OKNorrbotten-
natM
sön 30/5Älvsby IF OK:s vårtävling, långÄlvsby IF OKNorrbotten-
natL
v 22mån 31/5
tis 1/6
ons 2/6
tor 3/6
fre 4/6
lör 5/6
sön 6/6
v 23mån 7/6
tis 8/6
ons 9/6
tor 10/6
fre 11/6
lör 12/6
sön 13/6
v 24mån 14/6
tis 15/6
ons 16/6
tor 17/6
fre 18/6
lör 19/6
sön 20/6
v 25mån 21/6
tis 22/6
ons 23/6
tor 24/6
fre 25/6
lör 26/6
sön 27/6
v 26mån 28/6
tis 29/6Midnattsolgaloppen, etapp 1, medelIFK KirunaNorrbotten-
natM
ons 30/6Midnattsolgaloppen, etapp 2, långIFK KirunaNorrbotten-
natL
tor 1/7
fre 2/7Midnattsolgaloppen, etapp 3, långIFK KirunaNorrbotten-
natL
lör 3/7Midnattsolgaloppen, etapp 4, medelIFK KirunaNorrbotten-
natM
sön 4/7
v 27mån 5/7
tis 6/7
ons 7/7
tor 8/7
fre 9/7
lör 10/7Vittjärvs 2-dagars, etapp 1, långVittjärvs IKNorrbotten-
natL
sön 11/7Vittjärvs 2-dagars, etapp 2, medelVittjärvs IKNorrbotten-
natM
v 28mån 12/7
tis 13/7
ons 14/7
tor 15/7
fre 16/7
lör 17/7
sön 18/7
v 29mån 19/7
tis 20/7
ons 21/7
tor 22/7
fre 23/7
lör 24/7
sön 25/7
v 30mån 26/7
tis 27/7
ons 28/7
tor 29/7
fre 30/7
lör 31/7
sön 1/8
v 31mån 2/8
tis 3/8
ons 4/8
tor 5/8
fre 6/8
lör 7/8
sön 8/8
v 32mån 9/8
tis 10/8
ons 11/8
tor 12/8
fre 13/8
lör 14/8
sön 15/8Dubbelskubbet, etapp 1Piteå IF OrienteringsklubbNorrbotten-
närS
Dubbelskubbet, etapp 2Piteå IF OrienteringsklubbNorrbotten-
närS
v 33mån 16/8
tis 17/8
ons 18/8
tor 19/8
fre 20/8
lör 21/8DM, lång, NorrbottenHaparanda OKNorrbotten-
mästL
sön 22/8DM, stafett, NorrbottenHaparanda OKNorrbotten-
mästSM
DM, stafett, Norrbotten, individuella öppna klasserHaparanda OKNorrbotten-
distM
v 34mån 23/8
tis 24/8
ons 25/8
tor 26/8
fre 27/8SM, medel, Swedish League, #6, kvalBodens Bandyklubb OS
I 19 IF
Norrbottens OF
Vittjärvs IK
Älvsby IF OK
Norrbotten-
mästM
lör 28/8SM, medel, Swedish League, #6, finalBodens Bandyklubb OS
I 19 IF
Norrbottens OF
Vittjärvs IK
Älvsby IF OK
Norrbotten-
mästM
sön 29/8SM, stafettBergnäsets AIK
Gammelstads IF
Norrbottens OF
OK Renen
Norrbotten-
mästSL
v 35mån 30/8
tis 31/8
ons 1/9
tor 2/9
fre 3/9
lör 4/9
sön 5/9
v 36mån 6/9
tis 7/9
ons 8/9
tor 9/9
fre 10/9
lör 11/9DM, medel, NorrbottenOK RenenNorrbotten-
mästM
sön 12/9DM, ultralång, NorrbottenOK RenenNorrbotten-
mästU
v 37mån 13/9
tis 14/9
ons 15/9
tor 16/9
fre 17/9
lör 18/9
sön 19/9
v 38mån 20/9
tis 21/9
ons 22/9
tor 23/9
fre 24/9
lör 25/9DM, natt, NorrbottenNorrbottens OFNorrbotten-
mästLN
DM, sprint, NorrbottenNorrbottens OFNorrbotten-
mästS
sön 26/9
v 39mån 27/9
tis 28/9
ons 29/9
tor 30/9
fre 1/10
lör 2/10
sön 3/10
v 40mån 4/10
tis 5/10
ons 6/10
tor 7/10
fre 8/10
lör 9/10
sön 10/10
v 41mån 11/10
tis 12/10
ons 13/10
tor 14/10
fre 15/10
lör 16/10
sön 17/10
v 42mån 18/10
tis 19/10
ons 20/10
tor 21/10
fre 22/10
lör 23/10
sön 24/10
v 43mån 25/10
tis 26/10
ons 27/10
tor 28/10
fre 29/10
lör 30/10
sön 31/10
v 44mån 1/11
tis 2/11
ons 3/11
tor 4/11
fre 5/11
lör 6/11
sön 7/11
v 45mån 8/11
tis 9/11
ons 10/11
tor 11/11
fre 12/11
lör 13/11
sön 14/11
v 46mån 15/11
tis 16/11
ons 17/11
tor 18/11
fre 19/11
lör 20/11
sön 21/11
v 47mån 22/11
tis 23/11
ons 24/11
tor 25/11
fre 26/11
lör 27/11
sön 28/11
v 48mån 29/11
tis 30/11
ons 1/12
tor 2/12
fre 3/12
lör 4/12
sön 5/12
v 49mån 6/12
tis 7/12
ons 8/12
tor 9/12
fre 10/12
lör 11/12
sön 12/12
v 50mån 13/12
tis 14/12
ons 15/12
tor 16/12
fre 17/12
lör 18/12
sön 19/12
v 51mån 20/12
tis 21/12
ons 22/12
tor 23/12
fre 24/12
lör 25/12
sön 26/12
v 52mån 27/12
tis 28/12
ons 29/12
tor 30/12
fre 31/12

Annonser