Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

40 tävlingar hittades mellan 2021-01-01 och 2021-12-31 med följande urval: Skåne, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
fre 1/1NyårsorienteringenTormestorps IFSkåne0
distL
29/12*
fre 5/3Sverigepremiären, nattOK Pan-KristianstadSkåne-
natLN
lör 6/3Sverigepremiären, medelOK Pan-KristianstadSkåne-
natM
sön 7/3Sverigepremiären, långOK Pan-KristianstadSkåne-
natL
fre 19/3DM, natt, SkåneAndrarums IFSkåne-
mästLN
14/3
fre 2/4VildmarksfejdenFK GöingarnaSkåne-
natM
lör 3/4GöingefejdenFK GöingarnaSkåne-
natL
sön 4/4Romeleträffen, medelLunds OKSkåne-
natM
mån 5/4Romeleträffen, långLunds OKSkåne-
natL
lör 10/4Klövadubbeln, medelOK KompassenSkåne-
natM
sön 11/4Klövadubbeln, långOK KompassenSkåne-
natL
lör 17/4FrostalunkenFrosta OKSkåne-
natM
sön 18/4TormestorpsträffenTormestorps IFSkåne-
natL
lör 24/4VåryranFK BokenSkåne-
natL
sön 25/4Hästveda OKHästveda OKSkåne-
natM
lör 1/5MarkarydssprintenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
-
natS
sön 2/5Gränsfejden/VättefejdenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
-
natM
sön 9/5PalmsprintenOK KontinentSkåne-
natS
sön 23/5LundasprintenLunds OKSkåne-
natS
lör 12/6DM, sprint, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skåne-
mästS
lör 12/6DM, sprintstafett, SkåneOK Silva
Rävetofta OK
Skåne-
mästSS
lör 12/6DM, sprintstafett, Skåne, individuella öppna klasserOK Silva
Rävetofta OK
Skåne-
distS
fre 18/6 - sön 20/6Tre skåningar och en danskHelsingborgs SOKSkåne-
natS
mån 19/7 - ons 21/7Österlens 3-kvällarsAndrarums IFSkåne-
natM
sön 8/8DM, ultralång, Skåne och Ringsjöträffen, långRingsjö OKSkåne-
mästU
sön 29/8TyringerundanOK TyringeSkåne-
natM
lör 4/9DM, medel, SkåneMalmö OKSkåne-
mästM
sön 5/9DM, stafett, SkåneMalmö OKSkåne-
mästSL
sön 5/9DM, stafett, Skåne, individuella öppna klasserMalmö OKSkåne-
distL
sön 12/9DM, lång, SkåneHelsingborgs SOKSkåne-
mästL
sön 19/9FyrklubbsFK ÅsenSkåne-
distLL
lör 25/9Älgot cup, finalFK BokenSkåne-
natL
sön 26/9HöstyranFK BokenSkåne-
natL
sön 26/9UngdomsstafettenFK BokenSkåne-
natSL
sön 3/10Göingeträffen, medelHässleholms OKSkåne-
natM
sön 10/10SnällerödsmedelnEslövs FKSkåne-
distM
fre 15/10Revinge by nightLunds OK
Malmö OK
Skåne-
natSLN
sön 17/10Hedjakten, partävlingLunds OKSkåne-
natPL
sön 24/10StrandskogsmedelnHjärnarps OLSkåne-
natM
sön 21/11Höstrusket i ÖrkelljungaÖrkelljunga FKSkåne-
natM

Annonser