Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

30 tävlingar hittades mellan 2021-01-01 och 2021-12-31 med följande urval: Örebro, klubbtävling, närtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 9 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
v 53fre 1/1
lör 2/1
sön 3/1
v 1mån 4/1
tis 5/1
ons 6/1
tor 7/1
fre 8/1
lör 9/1
sön 10/1Ullmax Vinterserie 2021, delomgång 1Örebro OFÖrebro112
närLResultat
v 2mån 11/1
tis 12/1
ons 13/1 Ullmax Vinterserie 2021, delomgång 2Hagaby GoIF ÖrebroÖrebro31
närLN
tor 14/1
fre 15/1
lör 16/1
sön 17/1
v 3mån 18/1
tis 19/1
ons 20/1Ullmax Vinterserie 2021, delomgång 3Almby IKÖrebro109
närLNVisa rutter i Livelox
tor 21/1
fre 22/1
lör 23/1
sön 24/1
v 4mån 25/1
tis 26/1
ons 27/1Ullmax Vinterserie 2021, delomgång 4OK TisarenÖrebro6
närLN
25/1
tor 28/1
fre 29/1
lör 30/1
sön 31/1
v 5mån 1/2
tis 2/2
ons 3/2
tor 4/2
fre 5/2
lör 6/2
sön 7/2Ullmax Vinterserie 2021, delomgång 5Lindebygdens OKÖrebro-
närL
6/2
v 6mån 8/2
tis 9/2
ons 10/2
tor 11/2
fre 12/2
lör 13/2
sön 14/2
v 7mån 15/2
tis 16/2
ons 17/2Ullmax Vinterserie 2021, delomgång 6Laxå OKÖrebro-
närLN
16/2
tor 18/2
fre 19/2
lör 20/2
sön 21/2
v 8mån 22/2
tis 23/2
ons 24/2
tor 25/2
fre 26/2
lör 27/2
sön 28/2
v 9mån 1/3
tis 2/3
ons 3/3Ullmax Vinterserie 2021, delomgång 7OK TisarenÖrebro-
närLN
2/3
tor 4/3
fre 5/3
lör 6/3
sön 7/3
v 10mån 8/3
tis 9/3
ons 10/3
tor 11/3
fre 12/3
lör 13/3
sön 14/3Ullmax Vinterserie 2021, delomgång 8 (final)KFUM Örebro OKÖrebro-
närL
13/3
v 11mån 15/3
tis 16/3
ons 17/3
tor 18/3Veterantouren v11Almby IK
Örebro OF
Örebro-
närL
16/3
fre 19/3
lör 20/3
sön 21/3
v 12mån 22/3
tis 23/3
ons 24/3
tor 25/3Veterantouren v12KFUM Örebro OK
Örebro OF
Örebro-
närL
23/3
fre 26/3
lör 27/3
sön 28/3
v 13mån 29/3
tis 30/3
ons 31/3
tor 1/4
fre 2/4
lör 3/4
sön 4/4
v 14mån 5/4
tis 6/4
ons 7/4
tor 8/4Veterantouren v14OK Milan
Örebro OF
Örebro-
närL
6/4
fre 9/4
lör 10/4
sön 11/4
v 15mån 12/4
tis 13/4
ons 14/4
tor 15/4Veterantouren v15Degerfors OK
Örebro OF
Värmland
Örebro
-
närM
14/4*
Visa rutter i Livelox
fre 16/4
lör 17/4
sön 18/4
v 16mån 19/4
tis 20/4
ons 21/4
tor 22/4Veterantouren v16OK Tisaren
Örebro OF
Örebro-
närL
20/4
fre 23/4
lör 24/4
sön 25/4
v 17mån 26/4
tis 27/4
ons 28/4
tor 29/4Veterantouren v17Laxå OK
Örebro OF
Örebro-
närL
27/4
fre 30/4
lör 1/5
sön 2/5
v 18mån 3/5
tis 4/5
ons 5/5
tor 6/5Veterantouren v18Kristinehamns OK
Örebro OF
Värmland
Örebro
-
närL
4/5
fre 7/5
lör 8/5
sön 9/5
v 19mån 10/5
tis 11/5
ons 12/5
tor 13/5
fre 14/5
lör 15/5
sön 16/5
v 20mån 17/5
tis 18/5
ons 19/5
tor 20/5Veterantouren v20OK Tylöskog
Örebro OF
Örebro-
närL
fre 21/5
lör 22/5
sön 23/5
v 21mån 24/5
tis 25/5
ons 26/5
tor 27/5Veterantouren v21Lindebygdens OK
Örebro OF
Örebro-
närL
25/5
fre 28/5
lör 29/5
sön 30/5
v 22mån 31/5
tis 1/6
ons 2/6
tor 3/6FyrklövertävlingAlmby IKÖrebro-
närS
Veterantouren v22Hagaby GoIF Örebro
Örebro OF
Örebro-
närL
1/6
fre 4/6
lör 5/6
sön 6/6
v 23mån 7/6
tis 8/6
ons 9/6
tor 10/6
fre 11/6
lör 12/6
sön 13/6
v 24mån 14/6
tis 15/6
ons 16/6
tor 17/6
fre 18/6
lör 19/6
sön 20/6
v 25mån 21/6
tis 22/6
ons 23/6
tor 24/6
fre 25/6
lör 26/6
sön 27/6
v 26mån 28/6
tis 29/6
ons 30/6
tor 1/7
fre 2/7
lör 3/7
sön 4/7
v 27mån 5/7
tis 6/7
ons 7/7
tor 8/7
fre 9/7
lör 10/7
sön 11/7
v 28mån 12/7
tis 13/7
ons 14/7
tor 15/7
fre 16/7
lör 17/7
sön 18/7
v 29mån 19/7
tis 20/7
ons 21/7
tor 22/7
fre 23/7
lör 24/7
sön 25/7
v 30mån 26/7
tis 27/7
ons 28/7
tor 29/7
fre 30/7
lör 31/7
sön 1/8
v 31mån 2/8
tis 3/8
ons 4/8
tor 5/8Veterantouren v31OK Järnbärarna
Örebro OF
Örebro-
närL
3/8
fre 6/8
lör 7/8
sön 8/8
v 32mån 9/8
tis 10/8
ons 11/8
tor 12/8Veterantouren v32Hällefors OK
Örebro OF
Örebro-
närL
10/8
fre 13/8
lör 14/8
sön 15/8
v 33mån 16/8
tis 17/8
ons 18/8
tor 19/8Vet,erantouren v33OK Djerf
Örebro OF
Värmland
Örebro
-
närL
fre 20/8
lör 21/8
sön 22/8
v 34mån 23/8
tis 24/8
ons 25/8
tor 26/8Veterantouren v34Hagaby GoIF Örebro
Örebro OF
Örebro-
närL
24/8
fre 27/8
lör 28/8
sön 29/8
v 35mån 30/8
tis 31/8
ons 1/9
tor 2/9Veterantouren v35Fellingsbro GOIF
Örebro OF
Örebro-
närL
31/8
fre 3/9
lör 4/9
sön 5/9
v 36mån 6/9
tis 7/9
ons 8/9
tor 9/9Veterantouren v36Askersunds OK
Örebro OF
Örebro-
närL
7/9
fre 10/9
lör 11/9
sön 12/9
v 37mån 13/9
tis 14/9
ons 15/9
tor 16/9Veterantouren v37OK Tisaren
Örebro OF
Örebro-
närL
14/9
fre 17/9
lör 18/9
sön 19/9
v 38mån 20/9
tis 21/9
ons 22/9
tor 23/9Veterantouren v38KFUM Örebro OK
Örebro OF
Örebro-
närL
21/9
fre 24/9
lör 25/9
sön 26/9
v 39mån 27/9
tis 28/9
ons 29/9
tor 30/9Veterantouren v39OK Milan
Örebro OF
Örebro-
närL
28/9
fre 1/10
lör 2/10
sön 3/10Dubbelfajten, patrulltävling + Öppna ind. klasserKFUM Örebro OK
Örebro OF
Örebro-
närPL
v 40mån 4/10
tis 5/10
ons 6/10
tor 7/10Veterantouren v40Almby IK
Örebro OF
Örebro-
närL
5/10
fre 8/10
lör 9/10
sön 10/10
v 41mån 11/10
tis 12/10
ons 13/10
tor 14/10
fre 15/10
lör 16/10
sön 17/10
v 42mån 18/10
tis 19/10
ons 20/10
tor 21/10
fre 22/10
lör 23/10
sön 24/10
v 43mån 25/10
tis 26/10
ons 27/10
tor 28/10
fre 29/10
lör 30/10
sön 31/10
v 44mån 1/11
tis 2/11
ons 3/11
tor 4/11
fre 5/11
lör 6/11
sön 7/11
v 45mån 8/11
tis 9/11
ons 10/11
tor 11/11
fre 12/11
lör 13/11
sön 14/11
v 46mån 15/11
tis 16/11
ons 17/11
tor 18/11
fre 19/11
lör 20/11
sön 21/11
v 47mån 22/11
tis 23/11
ons 24/11
tor 25/11
fre 26/11
lör 27/11
sön 28/11
v 48mån 29/11
tis 30/11
ons 1/12
tor 2/12
fre 3/12
lör 4/12
sön 5/12
v 49mån 6/12
tis 7/12
ons 8/12
tor 9/12
fre 10/12
lör 11/12
sön 12/12
v 50mån 13/12
tis 14/12
ons 15/12
tor 16/12
fre 17/12
lör 18/12
sön 19/12
v 51mån 20/12
tis 21/12
ons 22/12
tor 23/12
fre 24/12
lör 25/12
sön 26/12
v 52mån 27/12
tis 28/12
ons 29/12
tor 30/12
fre 31/12

Annonser