Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

53 tävlingar hittades mellan 2021-01-01 och 2021-12-31 med följande urval: Småland, orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
fre 26/3DM, natt, SmålandKalmar OKSmåland0
mästLN
lör 27/3Nybro OKNybro OKSmåland0
natM
fre 2/4Vårdubbeln, Eksjö, långEksjö SOKSmåland0
natL
lör 3/4Vårdubbeln, Eksjö, medelEksjö SOKSmåland0
natM
sön 4/4Tranåsdubbeln, medelSol TranåsSmåland0
natM
mån 5/4Tranåsdubbeln, långSol TranåsSmåland0
natL
lör 10/4Swedish League, #1, medel (WRE)Västerviks OKSmåland155
intMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/4Swedish League, publiktävling, medelVästerviks OKSmåland0
natL
sön 11/4SM, ultralång + Swedish League, #2Västerviks OKSmåland126
mästUVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/4Swedish League, publiktävling, öppna klasserVästerviks OKSmåland0
natM
sön 11/4Anderstorps OK, långAnderstorps OKSmåland0
distL
lör 17/4Ålems OK:s medelÅlems OKSmåland0
natM
sön 18/4OK Bäverns medeldistansOK BävernSmåland0
natM
lör 24/4AlvestaträffenAlvesta SOKSmåland0
distM
sön 25/4Pilaboträffen, AnnebergAnnebergs GIFSmåland0
natM
sön 25/4PreO, SOK ViljanSOK ViljanSmåland0
LP
natP
sön 25/4Torsås OKTorsås OKSmåland0
natL
fre 30/4 - lör 1/5Tiomila i Valdemarsvik, individuella öppna klasserBjörkfors GOIF
Gamleby OK
Hammarkinds OK
NAIS Orienteringsklubb
Skogspojkarnas OK
Västerviks OK
Östergötland
Småland
0
distLK
lör 1/5MarkarydssprintenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
0
natS
lör 1/5 - sön 2/5Tiomila i ValdemarsvikBjörkfors GOIF
Gamleby OK
Hammarkinds OK
NAIS Orienteringsklubb
Skogspojkarnas OK
Västerviks OK
Östergötland
Småland
12
natSLK
sön 2/5Gränsfejden/VättefejdenMarkaryds FK
Tockarps IK
Småland
Skåne
0
natM
sön 2/5AnebyorienteringenSOK AnebySmåland0
distM
lör 8/5LagadalskampenFK FinnSmåland0
natM
lör 8/5TenhultsmedelnTenhults SOKSmåland0
natL
sön 9/5OK Älmes vårtävlingOK ÄlmeSmåland0
natM
sön 9/5TenhultslångenTenhults SOKSmåland0
natL
sön 30/5LämmeltågetNässjö OKSmåland0
natSS
lör 12/6Slättö sand-medelnBredaryds SOKSmåland501
natMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/6Bredaryds-sprinten Bredaryds SOKSmåland330
natSVisa rutter i LiveloxResultat
lör 3/7 - sön 4/7TjogetEmmaboda Verda OK
Lessebo OK
Småland0
natSLK
tis 6/7Tjust 2-dagars, dag 1, medelAnkarsrums OKSmåland757
natMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 7/7Tjust 2-dagars, dag 2, långAnkarsrums OKSmåland711
natLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 1/8Torsås OKTorsås OKSmåland360
natL
25/7
lör 14/8Målilla OKMålilla OKSmåland40
natM
8/8
sön 15/8HokträffenSkillingaryds FK
Vaggeryds SOK
Småland62
natM
8/8
lör 21/8Jönköpings OK, dag 1, medelJönköpings OKSmåland35
distM
15/8
sön 22/8Jönköpings OK, dag 2, långJönköpings OKSmåland26
distL
15/8
sön 29/8Ok Bäverns medeldistans OK BävernSmåland-
natM
lör 4/9DM, sprint, SmålandKalmar OKSmåland-
mästS
lör 4/9DM, sprintstafett, SmålandKalmar OKSmåland-
mästSS
sön 5/9DM, lång, SmålandVäxjö OKSmåland-
mästL
lör 11/9DM, medel, SmålandOK GränsenSmåland-
mästM
sön 12/9DM, stafett, SmålandOK GränsenSmåland-
mästSL
lör 18/9OK RefteleOK RefteleSmåland-
distM
lör 18/9Smålandscupen MTBOMarkaryds FKSmåland-
LM
distM
sön 19/9Hultsfreds OK / Vimmerby OKHultsfreds OK
Vimmerby OK
Småland-
distM
sön 19/9VästboträffenOK VivillSmåland0
natM
12/9
fre 24/9Nässjö OK, medelNässjö OKSmåland-
distMN
lör 25/9Nässjö OK, medelNässjö OKSmåland-
distM
sön 26/9OK Norrvirdarnas hösttävlingOK NorrvirdarnaSmåland-
distM
lör 30/10 - sön 31/10Smålandskavlen Gränna-Bygdens OK
IKHP Huskvarna
Småland-
natSLK
sön 31/10Smålandskavlen, individuella öppna klasserGränna-Bygdens OK
IKHP Huskvarna
Småland-
distL
lör 20/11ÄlmesprintenOK ÄlmeSmåland-
distS

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr