*** Instance-specific ***

Tävlingskalender

38 tävlingar hittades mellan 2021-01-01 och 2021-12-31 med följande urval: Östergötland, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
tor 7/1Ramonsbana 2021:3Motala AIF OLÖstergötland36
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 9/1TGOK Sprintcup 20-21, #2Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland34
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 12/1Ramonsbana 2021:4Motala AIF OLÖstergötland40
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
lör 16/1TGOK Sprintcup 20-21, #3Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland32
klubbSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 19/1FSOK natt-cupFinspångs SOKÖstergötland14
klubbLNVisa rutter i LiveloxResultat
ons 20/1Ramonsbana 2021:5Motala AIF OLÖstergötland36
klubbL
17/1
Visa rutter i Livelox
lör 30/1TGOK Sprintcup 20-21, #4Tjällmo-Godegårds OKÖstergötland1
klubbS
29/1*
tis 2/2Ramonsbana 2021:6Motala AIF OLÖstergötland4
klubbL
31/1
tis 16/2Ramonsbana 2021:7Motala AIF OLÖstergötland2
klubbL
14/2
tis 2/3Ramonsbana 2021:8Motala AIF OLÖstergötland2
klubbL
28/2
lör 6/3Kretsträning OKM OK MotalaÖstergötland0
närM
4/3
Visa rutter i Livelox
sön 4/4Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötland-
natM
28/3
mån 5/4Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland-
natSL
28/3
mån 5/4Kolmårdsdubbeln, Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötland-
natL
28/3
lör 10/4Ulrikadubbeln, medelIFK Linköpings OSÖstergötland-
natM
sön 11/4Ulrikadubbeln, långIFK Linköpings OSÖstergötland-
natL
lör 17/4MotalaträffenMotala AIF OLÖstergötland-
natL
sön 18/4UH-kampenOK MotalaÖstergötland-
natL
sön 25/4FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötland-
natM
tor 29/4Veteran OLOK MotalaÖstergötland-
närM
fre 30/4 - lör 1/5Tiomila i Valdemarsvik, individuella öppna klasserBjörkfors GOIF
Gamleby OK
Hammarkinds OK
NAIS Orienteringsklubb
Skogspojkarnas OK
Västerviks OK
Östergötland
Småland
-
distLK
lör 1/5 - sön 2/5Tiomila i ValdemarsvikBjörkfors GOIF
Gamleby OK
Hammarkinds OK
NAIS Orienteringsklubb
Skogspojkarnas OK
Västerviks OK
Östergötland
Småland
10
natSLK
1/3
ons 5/5LjungsbrosprintenOK SkogsströvarnaÖstergötland-
natS
tis 18/5Staffans minneBoxholms OKÖstergötland-
natS
sön 23/5DM, sprint, ÖstergötlandOK MotalaÖstergötland-
mästS
sön 30/5PekingduonMatteus SIÖstergötland-
natSM
tor 5/8StjärnorpsmedelnOK Denseln
Stjärnorps SK
Östergötland-
natM
sön 8/8TjällmoträffenTjällmo-Godegårds OKÖstergötland-
natM
lör 21/8Kolmårdsträffen, medelTjalve IF NorrköpingÖstergötland-
natM
sön 22/8Kolmårdsträffen, långTjalve IF NorrköpingÖstergötland-
natL
lör 4/9DM, medel, ÖstergötlandMjölby OKÖstergötland-
mästM
sön 5/9DM, stafett, ÖstergötlandBjörkfors GOIFÖstergötland-
mästSL
sön 5/9DM, stafett, Östergötland, individuella öppna klasserBjörkfors GOIFÖstergötland-
distL
fre 10/9DM, natt, ÖstergötlandLinköpings OKÖstergötland-
mästLN
sön 12/9DM, lång, ÖstergötlandNAIS OrienteringsklubbÖstergötland-
mästL
lör 25/9LjungsbrokampenOK SkogsströvarnaÖstergötland-
natM
sön 26/9Ekorren CupLinköpings OKÖstergötland-
distSL
lör 30/10HöstmedelnOK KolmårdenÖstergötland-
natM
24/10

Annonser