Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

55 tävlingar hittades mellan 2021-01-01 och 2021-12-31 med följande urval: Västergötland, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
lör 13/3Rävdagen, medelOK RävenVästergötland-
natM
fre 19/3HjortnattaOK SkogshjortarnaVästergötland-
natLN
sön 28/3Ulricehamns OK:s vårmedelUlricehamns OKVästergötland-
natM
tor 1/4Häxjakten, Five-O, #1IK GandvikVästergötland-
natLN
fre 2/4Kortfredan, Five-O, #2Lidköpings VSKVästergötland-
natS
lör 3/4Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland-
natL
mån 5/4Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland-
natM
sön 11/4VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötland-
natM
lör 17/4Skaraborgs stafettHjobygdens OKVästergötland-
distSL
sön 18/4Gudhems vårtävling + Öppet Skaraborgsmästerskap, medelGudhems IFVästergötland-
natM
lör 24/4MariestadsmedelnMariestads FKVästergötland-
distM
sön 25/4Gällstads medelGällstadbygdens SOKVästergötland-
natM
lör 1/5RSK-träffen Rydboholms SKVästergötland-
natM
sön 2/5Omega KortIK OmegaVästergötland-
natM
sön 9/5Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland-
natM
tor 13/5DM, sprint, VästergötlandFrämmestads IKVästergötland-
mästS
tor 13/5DM, sprintstafett, VästergötlandFrämmestads IKVästergötland-
mästS
sön 30/5Öppet Skaraborgsmästerskap, sprintIF HagenVästergötland-
distS
lör 5/6KinnekullesprintenOK KlyftamoVästergötland-
natS
sön 6/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland-
natS
ons 30/6Skene SoIS sommarorienteringSkene Sim o ISVästergötland-
distM
fre 9/7Tivedsmedeln GranvikOK TivedenVästergötland-
distM
sön 11/7Tivedsmedeln ÖsjönäsOK TivedenVästergötland-
distM
fre 6/8Tibrptrippeln, FredagsmedelnTibro OKVästergötland-
natM
fre 6/8 - lör 7/8Ungdomens 10-milaIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland-
natSLK
lör 7/8Tibrotrippeln, LördagsmedelnTibro OKVästergötland-
natM
sön 8/8Tibrotrippeln, SöndagslångenTibro OKVästergötland-
natL
lör 14/8Hjo 2-dagars, dag 1, sprintHjobygdens OKVästergötland-
natS
sön 15/8Hestra IfHestra IFVästergötland-
natM
sön 15/8Hjo 2-dagars, dag 2, medelHjobygdens OKVästergötland-
natM
lör 28/8Stråkendubbeln, medelMullsjö SOKVästergötland-
natM
sön 29/8Stråkendubbeln, långMullsjö SOKVästergötland-
natL
lör 4/9DM, medel, VästergötlandOK Flundrehof
OK Skogsvargarna
Västergötland-
mästM
sön 5/9DM, stafett, VästergötlandVänersborgs SKVästergötland-
mästSL
sön 5/9DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserVänersborgs SKVästergötland-
distM
fre 10/9DM, natt, VästergötlandRyda SKVästergötland-
mästLN
sön 12/9DM, lång, VästergötlandUlricehamns OKVästergötland-
mästL
fre 17/9Ungdoms-SM, sprintFalköpings AIK OKVästergötland-
mästS
lör 18/9Ostlöpet, lång + Skaraborgsmästerskap, långFalköpings AIK OKVästergötland-
natL
lör 18/9Ungdoms-SM, långFalköpings AIK OKVästergötland-
mästL
sön 19/9Ostlöpet, medelFalköpings AIK OKVästergötland-
natL
sön 19/9Ungdoms-SM, distriktsstafettFalköpings AIK OKVästergötland-
natSL
tor 23/9Natträffen + Skaraborgsmästerskap, nattSOK TräffVästergötland-
distLN
lör 25/9Bahco cup, långLidköpings VSKVästergötland-
distL
lör 25/9Bredareds medelBredareds IFVästergötland-
natM
sön 26/9Bahco cup, stafettLidköpings VSKVästergötland-
distSL
sön 26/9Hjortsöndan, långOK SkogshjortarnaVästergötland-
natL
lör 2/10Traneträffen, dag 1, långOK TrananVästergötland-
natL
sön 3/10Traneträffen, dag 2, medelOK TrananVästergötland-
natM
lör 16/10SkeneorienteringenSkene Sim o ISVästergötland-
natM
fre 22/10AxevallanattaIstrums SKVästergötland-
distLN
fre 12/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland-
natSN
lör 13/11 O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötland-
natS
sön 14/11O-event, dag 3, ZoorienteringenIK YmerVästergötland-
natS
mån 27/12Mellandagsruschen, UlricehamnUlricehamns OKVästergötland-
distS

Annonser