Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

307 tävlingar hittades mellan 2021-01-01 och 2021-12-31 med följande urval: Västergötland, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 71 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
tor 10/12 - sön 10/1Jul 2020Lidköpings VSKVästergötland-
klubbMVisa rutter i Livelox
mån 21/12 - fre 8/1Jullovs-OLRyda SKVästergötland-
närLVisa rutter i Livelox
tis 29/12 - sön 10/1Veckans bana v.53-v.01Falköpings AIK OKVästergötland-
närLVisa rutter i Livelox
fre 1/1 - sön 10/1Nyårstrippeln - Korten Veckans banor V1Vänersborgs SKVästergötland-
närMKVisa rutter i Livelox
fre 1/1 - sön 10/1Nyårstrippeln - Lången Veckans banor V1Vänersborgs SKVästergötland-
närLVisa rutter i Livelox
fre 1/1 - sön 10/1Nyårstrippeln - Sprinten Veckans banor V1Vänersborgs SKVästergötland-
närSKVisa rutter i Livelox
mån 4/1Veckans bana, vecka 1OK SkogshjortarnaVästergötland-
klubbMNVisa rutter i Livelox
tis 5/1Istället för POL 8Hjobygdens OKVästergötland-
klubbLVisa rutter i Livelox
tis 5/1Orintos Veckans bana v53 + v1OK OrintoVästergötland-
närL
tor 7/1Orintos Veckans bana v53 + v1OK OrintoVästergötland-
närL
lör 9/1 - sön 10/1Gröt-OL 2021OK FlundrehofVästergötland31
klubbMKVisa rutter i LiveloxResultat
sön 10/1 - sön 17/1Veckans bana - vecka 2 (10-17 jan)OK SkogshjortarnaVästergötland-
klubbLVisa rutter i Livelox
mån 11/1 - sön 31/1Sako v 2-4 veckans bana OKSOK SkogsvargarnaVästergötland-
närLVisa rutter i Livelox
tis 12/1 - sön 24/1Veckans bana v.02-v.03Falköpings AIK OKVästergötland-
närLKVisa rutter i Livelox
sön 17/1 - tor 28/1Veckans bana - vecka 3 (17-28 jan)OK SkogshjortarnaVästergötland-
klubbMVisa rutter i Livelox
lör 23/1 - sön 31/1Vinterrace etapp 4Trollhättans SOKVästergötland-
närLVisa rutter i Livelox
mån 25/1 - sön 31/1Veckans bana - vecka 4 (25-31 jan)OK SkogshjortarnaVästergötland-
klubbMVisa rutter i Livelox
tor 28/1 - tis 9/2RSK Veckansbana v4-5Rydboholms SKVästergötland-
klubbMKVisa rutter i Livelox
tor 28/1 - sön 31/1Natt Race Torsdag, Klubbtäning Söndag Gudhems IFVästergötland0
klubbLNVisa rutter i Livelox
sön 31/1 - sön 7/2Vinterrace etapp 5OK FlundrehofVästergötland-
närMKVisa rutter i Livelox
mån 1/2 - lör 13/2Veckans bana - vecka 5-6 (2-13/2)OK SkogshjortarnaVästergötland-
klubbM
tis 2/2 - sön 28/2Kartåsen februariLidköpings VSKVästergötland-
klubbL
tor 4/2Natt Race Torsdag Gudhems IFVästergötland0
klubbLVisa rutter i Livelox
fre 5/2Vinterträning (Klubbaktivitet)OK FlundrehofVästergötland-
S
klubbMVisa rutter i Livelox
mån 8/2 - tor 18/2Veckans banor - vecka 6-7 (8/2-18/2)OK SkogshjortarnaVästergötland-
klubbMVisa rutter i Livelox
mån 8/2 - sön 14/2Nattcup 2 (Som veckans bana)Vänersborgs SKVästergötland-
närLKVisa rutter i Livelox
sön 14/2 - lör 27/2Veckans bana v.07-v.08Falköpings AIK OKVästergötland-
vbLKVisa rutter i Livelox
sön 14/2 - sön 28/2Vinterrace etapp 7 (som veckans bana)Vänersborgs SKVästergötland-
närLVisa rutter i Livelox
mån 15/2 - sön 21/2Veteran-O - Veckans banaOK OrintoVästergötland41
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 23/2 - mån 1/3Veckans bana, Nattcup #4 Trollhättan, 23/2-1/3Trollhättans SOKVästergötland-
vbLK
fre 26/2 - sön 28/2GilleshultracetOK KullingshofVästergötland-
klubbLVisa rutter i Livelox
fre 26/2 - sön 7/3Veckans bana, Stadsskogen Alingsås, 26/2-7/3OK SkogshjortarnaVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
mån 1/3 - lör 13/3Veckans bana, Ekehagen, 1/3-13/3Falköpings AIK OKVästergötland-
vbLKVisa rutter i Livelox
sön 7/3Kretsträning KindGällstadbygdens SOK
OK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötland40
närL
mån 8/3 - sön 21/3Veckans bana, Nattcup #5, Grågåsen, södra Hunneberg, 8/3-21/3OK SkogsvargarnaVästergötland-
vbLKVisa rutter i Livelox
tis 9/3i väntan på polHjobygdens OKVästergötland-
klubbLVisa rutter i Livelox
tis 9/3 - ons 31/3Veckans bana, Hjortgården Alingsås, 9/3-31/3OK SkogshjortarnaVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
tis 9/3Klyftamo V21-10OK KlyftamoVästergötland19
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/3Rävdagen, medelOK RävenVästergötland0
natM
lör 13/3 - sön 14/3Träning med SportidentOK OrintoVästergötland41
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 13/3 - fre 9/4Veckans bana, Långa natten, Alingsås syd mfl, 13/3-9/4OK SkogshjortarnaVästergötland-
vbLKVisa rutter i Livelox
mån 15/3 - ons 31/3SjömadenOK KullingshofVästergötland0
klubbLVisa rutter i Livelox
tis 16/3I väntan på POL2Hjobygdens OKVästergötland-
klubbLVisa rutter i Livelox
tis 16/3Klyftamo V21-11OK KlyftamoVästergötland22
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 16/3GaltåsenUlricehamns OKVästergötland13
klubbS
ons 17/3 - sön 28/3Veckans bana, Hellidsberget v.11-12Tidaholm SOK SisuVästergötland-
vbLKVisa rutter i Livelox
tor 18/3 - sön 28/3Natt-träningSOK TräffVästergötland-
vbMK
fre 19/3HjortnattaOK SkogshjortarnaVästergötland0
natLN
lör 20/3Träningsdag AlingsåsVästergötlands OFVästergötland-
närL
lör 20/3 - sön 21/3Helgträning med SportIdentOK OrintoVästergötland70
närMVisa rutter i LiveloxResultat
mån 22/3I väntan på POL3Hjobygdens OKVästergötland-
klubbLVisa rutter i Livelox
mån 22/3 - sön 28/3Veckans bana, Motions-OL #1, Slätthult, 22-28/3Trollhättans SOKVästergötland-
vbL
tis 23/3Klyftamo V21-12OK KlyftamoVästergötland30
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 24/3 - ons 7/4Veckans bana, OK Mark, 24/3-7/4OK MarkVästergötland-
vbL
lör 27/3 - sön 28/3Helgträning med SportidentOK OrintoVästergötland65
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 27/3Kretsträning Norra/Östra RankåsIF HagenVästergötland2
närLVisa rutter i Livelox
sön 28/3Ulricehamns OK:s vårmedelUlricehamns OKVästergötland0
natM
mån 29/3I väntan på POL4Hjobygdens OKVästergötland-
klubbLVisa rutter i Livelox
mån 29/3 - mån 5/4Veckans bana, Five-O-alternativet, kortfredagen, 29/3-5/4Lidköpings VSKVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
mån 29/3 - sön 11/4Veckans bana 13-14 norra skogenSOK TräffVästergötland-
vbLVisa rutter i Livelox
mån 29/3 - sön 11/4Veckans bana, Hellidsberget v.13-14Tidaholm SOK SisuVästergötland-
vbLKVisa rutter i Livelox
tis 30/3Klyftamo V21-13OK KlyftamoVästergötland25
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 31/3 - tor 1/4Kretsträning västra skaraborgIstrums SKVästergötland3
vbLVisa rutter i Livelox
tor 1/4Häxjakten, Five-O, #1IK GandvikVästergötland0
natLN
tor 1/4 - mån 5/4FIVE-O alternativ #3 Främmestad Råglannaparken 1/4-5/4Främmestads IKVästergötland-
vbLVisa rutter i Livelox
tor 1/4 - ons 28/4Månadens bana SätilaOK RävenVästergötland-
vbLVisa rutter i Livelox
tor 1/4 - mån 5/4Veckans bana, FIVE-O alternativet 1, Häxjakten Light & Night,1/4-5/4 IK GandvikVästergötland-
vbLKVisa rutter i Livelox
tor 1/4 - mån 5/4Påskträning med SportidentOK OrintoVästergötland113
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 1/4 - sön 11/4Veckans bana Five-O alternativet #5, Skogsbo 1/4 - 11/4Trollhättans SOKVästergötland0
vbMVisa rutter i Livelox
fre 2/4Kortfredan, Five-O, #2Lidköpings VSKVästergötland0
natS
lör 3/4Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland0
natL
mån 5/4I väntan på POL5Hjobygdens OKVästergötland-
klubbLVisa rutter i Livelox
mån 5/4Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland0
natM
mån 5/4 - sön 11/4Kretsträning GötaälvdalskretsenVänersborgs SKVästergötland-
närLVisa rutter i Livelox
mån 5/4 - sön 18/4Mariestads FK, veckans bana 5/4-18/4Mariestads FKVästergötland-
vbL
mån 5/4 - lör 17/4Kretsträning Norra/Östra RånnaIF HagenVästergötland0
närMVisa rutter i Livelox
mån 5/4 - lör 10/4Veckans bana, Kretsträning V. Skaraborg, 5/4-10/4IK GandvikVästergötland-
vbL
tis 6/4Klyftamo V21-14OK KlyftamoVästergötland-
klubbLVisa rutter i Livelox
tor 8/4Kretsträning KindGällstadbygdens SOK
OK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötland39
klubbL
tor 8/4Klubbträning - Micro-OLOK KullingshofVästergötland-
klubbM
tor 8/4Kretsträning MarkOK RävenVästergötland19
närLVisa rutter i Livelox
lör 10/4 - sön 11/4Helgträning med SportidentOK OrintoVästergötland84
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 10/4 - sön 18/4Veckans banor 10/4 - 18/4Vänersborgs SKVästergötland75
vbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/4VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötland0
natM
mån 12/4 - fre 16/4Kretsträning Västra skaraborgRyda SKVästergötland-
vbLVisa rutter i Livelox
mån 12/4 - sön 18/4Veckans Bana - Vecka 15Tibro OKVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
mån 12/4 - sön 18/4Veckans bana 15SOK TräffVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
tis 13/4 - sön 25/4Veckans Bana Mostugan 13/4-25/4OK SkogsstjärnanVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
tis 13/4Klyftamo V21-15OK KlyftamoVästergötland36
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 13/4 - lör 17/4Tisdags-OL/Veckans bana 13-17/4OK SkogshjortarnaVästergötland30
vbMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 13/4 - sön 18/4Kretsträning Södra SkaraborgskretsenTidaholm SOK SisuVästergötland12
vbLVisa rutter i Livelox
ons 14/4 - ons 28/4Veckans Bana 14/4-28/4OK MarkVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
tor 15/4 - tor 22/4Klubbträning, Nårunga OK KullingshofVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
tor 15/4Kretsträning MarkOK RävenVästergötland13
närL
fre 16/4 - sön 18/4Helgträning med SportidentOK OrintoVästergötland65
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 17/4Skaraborgs stafettHjobygdens OKVästergötland0
distSL
lör 17/4 - sön 25/4Veckans bana 17/4 - 25/4, Lekevi IPMariestads FKVästergötland-
vbL
sön 18/4Gudhems vårtävling + Öppet Skaraborgsmästerskap, medelGudhems IFVästergötland0
natM
mån 19/4 - sön 25/4Kretsträning GötaälvdalskretsenOK Flundrehof
Vänersborgs SK
Västergötland-
närLVisa rutter i Livelox
mån 19/4 - sön 25/4Veckans banor 19/4 - 25/4 i Sjuntorp OK FlundrehofVästergötland-
vbM
mån 19/4 - sön 25/4Veckans bana V16SOK TräffVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
mån 19/4 - sön 2/5Veckans bana 17/4 - 2/5, SnapenMariestads FKVästergötland-
vbL
mån 19/4 - tis 20/4Kretsträning Norra/Östra TorsöIF HagenVästergötland-
närL
tis 20/4 - sön 2/5Veckans Bana Slätte 20/4-2/5OK SkogsstjärnanVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
tis 20/4Klyftamo V21-16OK KlyftamoVästergötland-
klubbLVisa rutter i Livelox
tis 20/4Tisdags-OL 20/4 och Veckans bana 21-24/4OK SkogshjortarnaVästergötland40
vbMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 22/4POL Ryda SKRyda SKVästergötland58
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 22/4Kretsträning KindGällstadbygdens SOK
OK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötland46
närL
tor 22/4Kretsträning MarkOK RävenVästergötland14
närL
lör 24/4MariestadsmedelnMariestads FKVästergötland0
distM
lör 24/4 - sön 25/4Helgträning med SportidentOK OrintoVästergötland163
närMVisa rutter i LiveloxResultat
lör 24/4Tre Lördagar E3OK SkogshjortarnaVästergötland35
klubbMResultat
sön 25/4Gällstads medelGällstadbygdens SOKVästergötland0
natM
sön 25/4Träningsdag FrämmestadFrämmestads IKVästergötland-
klubbLVisa rutter i Livelox
mån 26/4 - sön 2/5Veckans Bana - Vecka 17Tibro OKVästergötland-
vbLVisa rutter i Livelox
mån 26/4 - sön 2/5Veckans bana V17 SOK TräffSOK TräffVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
mån 26/4 - ons 5/5Veckans bana v17Hjobygdens OKVästergötland-
vbLVisa rutter i Livelox
tis 27/4 - tor 29/4Kretsträning Västra SkaraorgLidköpings VSKVästergötland-
vbL
tis 27/4 - sön 9/5Veckans Bana Mostugan 27/4-9/5OK SkogsstjärnanVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
tis 27/4Klyftamo V21-17OK KlyftamoVästergötland16
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tis 27/4Ungdomsmatch 27 april 2021OK SkogshjortarnaVästergötland54
klubbLResultat
tis 27/4 - fre 30/4Ungdomsserien 2021OK SkogsvargarnaVästergötland56
vbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 28/4 - sön 2/5Kretsträning Södra Skaraborgskretsen nr 2IK Wilske
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland13
närLVisa rutter i Livelox
ons 28/4 - lör 8/5Veckans bana 28/4 - 8/5OK SkogshjortarnaVästergötland-
vbM
ons 28/4 - fre 30/4Veteran-OL 3-StadTrollhättans SKVästergötland61
vbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 29/4POL-träning i AxvallIstrums SK
Ryda SK
Västergötland167
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 29/4Kretsträning MarkOK RävenVästergötland3
närL
lör 1/5RSK-träffen Rydboholms SKVästergötland0
natM
lör 1/5 - sön 30/5Månadens bana SätilaOK RävenVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
lör 1/5 - sön 2/5Helgträning med SportidentOK OrintoVästergötland119
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 2/5Omega KortIK OmegaVästergötland0
natM
mån 3/5 - sön 9/5Kretsträning GötaälvdalskretsenOK Skogsvargarna
Vänersborgs SK
Västergötland-
vbLVisa rutter i Livelox
mån 3/5 - sön 9/5Veckans bana 3/5 - 9/5Trollhättans SOKVästergötland-
vbLVisa rutter i Livelox
mån 3/5 - sön 9/5Veckans bana v18Hjobygdens OKVästergötland-
vbLVisa rutter i Livelox
mån 3/5 - mån 10/5Veckans bana v18Herrljunga SK Skid o OLVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
mån 3/5 - fre 14/5Veckans bana V18 SOK TräffSOK TräffVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
mån 3/5 - sön 16/5Veckans bana, Snapen 3/5-16/5Mariestads FKVästergötland-
vbL
mån 3/5 - sön 9/5Kretsträning Norra/Östra MölltorpIF HagenVästergötland0
närM
tis 4/5 - sön 16/5Veckans Bana Slätte 4/5-16/5OK SkogsstjärnanVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
tis 4/5Klyftamo V21-18OK KlyftamoVästergötland-
klubbLVisa rutter i Livelox
tis 4/5Sprintcupen Etapp 1OK Räven
Skene Sim o IS
Västergötland63
närLResultat
tis 4/5Sprintcupen Etapp 2Skene Sim o ISVästergötland62
närSResultat
ons 5/5 - ons 19/5Veckans Bana 5/5 - 19/5OK MarkVästergötland-
vbL
tor 6/5POL-träning Petersburg SkaraIK GandvikVästergötland89
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/5 - lör 15/5Veteran-OL Göteborgsserien / Veckans banaOK SkogshjortarnaVästergötland49
vbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 6/5Kretsträning KindGällstadbygdens SOK
OK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötland29
närL
tor 6/5Kretsträning MarkOK RävenVästergötland7
närL
tor 6/5Klubbträning - KorridorOK KullingshofVästergötland-
klubbL
lör 8/5RävdagenOK RävenVästergötland3
natM
lör 8/5 - sön 9/5Helgträning med SportIdentOK OrintoVästergötland141
närLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 9/5Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland0
natM
sön 9/5 - sön 16/5IF Hagen Veckans bana 19IF HagenVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
mån 10/5 - sön 16/5Veckans Bana - Vecka 19Tibro OKVästergötland-
vbLVisa rutter i Livelox
mån 10/5 - sön 16/5Veckans bana v19Hjobygdens OKVästergötland-
vbLVisa rutter i Livelox
mån 10/5 - sön 23/5Veckans bana V 19-20SOK TräffVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
tis 11/5 - tor 13/5Veteran-OLOK SkogsvargarnaVästergötland-
vbLVisa rutter i Livelox
tis 11/5 - sön 23/5Veckans Bana Mostugan 11/5-23/5OK SkogsstjärnanVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
tis 11/5POL-träning Mostugan TörebodaOK SkogsstjärnanVästergötland139
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 11/5Klyftamo V21-19OK KlyftamoVästergötland-
klubbL
tis 11/5Ungdomsserie 2021 Etapp 2OK FlundrehofVästergötland72
vbMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 12/5Motions-OL - Borås 1 av 4 VT [Bredared]Bredareds IFVästergötland-
närMVisa rutter i Livelox
tor 13/5DM, sprint, VästergötlandFrämmestads IKVästergötland0
mästS
tor 13/5DM, sprintstafett, VästergötlandFrämmestads IKVästergötland0
mästS
lör 15/5 - sön 16/5HelgträningOK OrintoVästergötland0
närLVisa rutter i Livelox
sön 16/5Träningsdag GMOK UOK HagatorpetOK TrananVästergötland51
närLVisa rutter i Livelox
sön 16/5Träningsdag GMOK UOK Sällerås, LänghemOK TrananVästergötland46
närM
mån 17/5 - sön 23/5Kretsträning GötaälvdalskretsenTrollhättans SOK
Vänersborgs SK
Västergötland-
vbLVisa rutter i Livelox
mån 17/5 - sön 23/5Veckans bana v20Hjobygdens OKVästergötland-
vbLVisa rutter i Livelox
mån 17/5 - sön 30/5Veckans bana 17/5 - 30/5, SnapenMariestads FKVästergötland-
vbL
mån 17/5Kretsträning Norra/Östra UlveksbackarnaIF HagenVästergötland-
vbM
tis 18/5Knas-OL 2021 (Ungdomar)OK OrintoVästergötland16
klubbM
tis 18/5 - sön 30/5Veckans Bana Slätte 18/5-30/5OK SkogsstjärnanVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
tis 18/5Sprintcup SätilaOK RävenVästergötland46
närS
ons 19/5Motions-OL - Borås 2 av 4 VT [Ryda, Borås GIF]Borås GIFVästergötland65
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 20/5Klubbträning - KurvbildOK KullingshofVästergötland-
klubbM
tor 20/5POL-träning Frambo,Främmestad Främmestads IKVästergötland162
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 20/5Kretsträning KindUlricehamns OKVästergötland44
klubbMVisa rutter i Livelox
tor 20/5Teknikträning UbbhultOK RävenVästergötland15
närL
lör 22/5 - sön 23/5Helgträning - sprintOK OrintoVästergötland-
närSVisa rutter i Livelox
lör 22/5 - sön 23/5Knas-OL 2021 (Vuxna)OK OrintoVästergötland16
klubbM
sön 23/5 - sön 30/5IF Hagen veckans bana 21IF HagenVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
mån 24/5 - sön 30/5 Veckans Bana - Vecka 21Tibro OKVästergötland-
vbLVisa rutter i Livelox
mån 24/5 - sön 30/5Veckans bana v21Hjobygdens OKVästergötland-
vbLVisa rutter i Livelox
mån 24/5 - sön 30/5Veckans veteranbana v21 Ulricehamn OK Tranan
Ulricehamns OK
Västergötland-
vbLVisa rutter i Livelox
mån 24/5 - mån 31/5Veckans bana V21 SOK TräffSOK TräffVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
tis 25/5 - tor 27/5Kretsträning Södra Skaraborgskretsen nr 3Mullsjö SOK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland-
vbLVisa rutter i Livelox
tis 25/5 - sön 6/6Veckans Bana Mostugan 25/5-6/6OK SkogsstjärnanVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
tis 25/5 - ons 26/5TSOK UngdomsserieTrollhättans SOKVästergötland43
vbLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/5 - ons 9/6Veckans Bana 26/5 - 9/6OK MarkVästergötland-
vbL
ons 26/5Veteran-OL TrestadOK FlundrehofVästergötland53
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 26/5Motions-OL - Borås 3 av 4 VT [Ramnaslätt, Hestra IF]Hestra IFVästergötland74
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 27/5POL-träning Bergstugan IK WilskeIK WilskeVästergötland115
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 27/5Teknikträning ApelhultOK RävenVästergötland9
närL
lör 29/5MTBO, Svenska Cupen, #3, medelOK TrananVästergötland0
M
natM
lör 29/5testFalköpings AIK OKVästergötland1
klubbSResultat
lör 29/5 - sön 30/5Helgträning - sprintOK OrintoVästergötland-
närLVisa rutter i Livelox
sön 30/5MTBO, Svenska Cupen, #4, långOK TrananVästergötland0
M
natL
sön 30/5Öppet Skaraborgsmästerskap, sprintIF HagenVästergötland0
distS
sön 30/5 - sön 6/6IF Hagen veckans bana 22IF HagenVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
mån 31/5 - lör 5/6Veckans bana v22Hjobygdens OKVästergötland-
vbLVisa rutter i Livelox
mån 31/5 - sön 6/6Kretsträning GötaälvdalskretsenVänersborgs SKVästergötland-
vbLVisa rutter i Livelox
mån 31/5 - mån 7/6Veckans bana V22 KolmilanSOK TräffVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
tis 1/6 - sön 6/6Kretsträning Södra Skaraborgskretsen nr 4Falköpings AIK OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland-
vbLVisa rutter i Livelox
tis 1/6 - ons 30/6Månadens bana FotskälOK RävenVästergötland-
vbLVisa rutter i Livelox
tis 1/6 - sön 13/6Veckans Bana Slätte 1/6-13/6OK SkogsstjärnanVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
tis 1/6Kretsträning GrannfejdenOK TrananVästergötland56
närLVisa rutter i LiveloxResultat
ons 2/6Motions-OL - Borås 4 av 4 VT [Bodavallen, IK Ymer]IK YmerVästergötland45
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tor 3/6POL OK Klyftamo OK KlyftamoVästergötland154
närLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 3/6 - sön 6/6Kretsträning Västra SkaraborgOK KlyftamoVästergötland-
vbLVisa rutter i Livelox
lör 5/6KinnekullesprintenOK KlyftamoVästergötland0
natS
lör 5/6Skogspass GMOK, OK Tranan, UOKUlricehamns OKVästergötland63
klubbLVisa rutter i Livelox
lör 5/6Sprintträning GMOK, OK Tranan, UOKUlricehamns OKVästergötland75
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland0
natS
sön 6/6FAIK 5-Dagars Etapp 1 Falköpings AIK OKVästergötland36
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 6/6 - sön 13/6IF Hagen veckans bana 23IF HagenVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
mån 7/6 - sön 13/6Veckans Bana - Vecka 23Tibro OKVästergötland-
vbL
mån 7/6 - sön 13/6Veckans bana v23Hjobygdens OKVästergötland-
vbLVisa rutter i Livelox
mån 7/6 - mån 14/6Veckans bana V23 GällsjönSOK TräffVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
tis 8/6 - sön 20/6Veckans Bana Mostugan 8/6-20/6OK SkogsstjärnanVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
tis 8/6Sommarsprint 1Vänersborgs SKVästergötland48
klubbLVisa rutter i LiveloxResultat
tor 10/6Pol N FlugebynSOK TräffVästergötland0
närL
tor 10/6Pol N FlugebynSOK TräffVästergötland135
närMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/6FAIK 5-dagars Etapp 2Falköpings AIK OKVästergötland39
närSVisa rutter i LiveloxResultat
sön 13/6 - sön 20/6IF Hagen veckans bana 24IF HagenVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
mån 14/6 - sön 20/6Veckans bana v24Hjobygdens OKVästergötland-
vbLVisa rutter i Livelox
tis 15/6Sommarsprint TSOKTrollhättans SOKVästergötland68
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 15/6 - sön 27/6Veckans Bana Slätte 15/6-27/6OK SkogsstjärnanVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
tis 15/6Dammatch, västra kretsenLidköpings VSKVästergötland31
närLResultat
ons 16/6KöttkullasjösprintenGällstadbygdens SOKVästergötland27
klubbSResultat
ons 16/6 - sön 20/6Veteran-3-stad + Veckans banor V24Vänersborgs SKVästergötland77
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 17/6Dag-KM, AlingsåskretsenOK KullingshofVästergötland138
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tor 17/6POL Tibro. HULTET, 4km öster Tibro. Vägen Tibro - BrevikTibro OKVästergötland159
närLVisa rutter i LiveloxResultat
lör 19/6O-campdag lör (ersätter lägret)Västergötlands OFVästergötland88
närL
sön 20/6O-campdag sön (ersätter lägret)Västergötlands OFVästergötland68
närL
sön 20/6 - tor 24/6O-camp 2021Västergötlands OFVästergötland199
närL
sön 20/6PreO i Väst, PreOGöteborg-Majorna OK
Göteborgs OF
OK Orinto
Göteborg
Västergötland
74
P
natLResultat
sön 20/6FAIK 5-dagars Etapp 3Falköpings AIK OKVästergötland27
klubbMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 20/6 - sön 27/6IF Hagen veckans bana 25IF HagenVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
mån 21/6 - sön 27/6Veckans bana v25Hjobygdens OKVästergötland-
vbLVisa rutter i Livelox
mån 21/6 - mån 5/7Veckans bana V25-26SOK TräffVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
tis 22/6Sommarsprint OKSOK SkogsvargarnaVästergötland64
närSVisa rutter i LiveloxResultat
tis 22/6 - sön 4/7Veckans Bana Mostugan 22/6-4/7OK SkogsstjärnanVästergötland-
vbMVisa rutter i Livelox
tis 22/6POL-träning Råda LidköpingLidköpings VSK
Ryda SK
Västergötland150
närMVisa rutter i LiveloxResultat
tis 22/6Vårcup Mullsjö SOKVästergötland78
närMVisa rutter i LiveloxResultat
ons 23/6Ultralång KMOK TrananVästergötland24
klubbU
21/6
Starttider
tis 29/6 - sön 4/7Motions-OL (SAKO träning)OK FlundrehofVästergötland-
vbM
26/6
tis 29/6FAIK 5-Dagars Etapp 4Falköpings AIK OKVästergötland19
klubbL
28/6
Visa rutter i Livelox
ons 30/6Skene SoIS sommarorienteringSkene Sim o ISVästergötland397
distM
23/6
ons 30/6SommarträningstävlingSkene Sim o ISVästergötland8
klubbM
23/6
tor 1/7POL Havsjön Tidaholm Tidaholm SOK SisuVästergötland-
närM
sön 4/7Klubbmästerskap Främmestads IKFrämmestads IKVästergötland10
klubbM
2/7
mån 5/7 - sön 11/75-Kvällar Lidköpings VSKLidköpings VSKVästergötland-
vbL
mån 5/7 - sön 11/7Femkvällars Ok KlyftamoOK KlyftamoVästergötland-
vbL
ons 7/7Sommarträning HökensåsTidaholm SOK SisuVästergötland-
närL
4/7
tor 8/7axvallastressenIK Gandvik
Mullsjö SOK
Västergötland1
närL
4/7
fre 9/7Tivedsmedeln GranvikOK TivedenVästergötland602
distM
4/7
sön 11/7Tivedsmedeln ÖsjönäsOK TivedenVästergötland600
distM
4/7
mån 12/7 - sön 18/7Femkvällars IK GandvikIK GandvikVästergötland-
vbL
sön 25/7Hemdagars etapp 1OK KlyftamoVästergötland-
närL
mån 26/7Hemdagars etapp 2Istrums SKVästergötland-
närM
tis 27/7Hemdagars etapp 3 RådaetappenLidköpings VSKVästergötland-
närL
tor 29/7Hemdagars etapp 4IK GandvikVästergötland-
närM
24/7
fre 30/7Hemdagars etapp 5 FrämmestadFrämmestads IKVästergötland-
närL
fre 6/8Tibrptrippeln, FredagsmedelnTibro OKVästergötland-
natM
fre 6/8 - lör 7/8Ungdomens 10-milaIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland20
natSLK
27/6
lör 7/8Tibrotrippeln, LördagsmedelnTibro OKVästergötland-
natM
sön 8/8Tibrotrippeln, SöndagslångenTibro OKVästergötland-
natL
tor 12/8POL-träning SandhemFalköpings AIK OKVästergötland-
närL
12/8*
lör 14/8Hjo 2-dagars, dag 1 + Öppet skaraborgsmästerskap, sprintHjobygdens OKVästergötland-
natS
lör 14/8Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland-
natM
8/8
sön 15/8Hjo 2-dagars, dag 2 + Öppet skaraborgsmästerskap, medelHjobygdens OKVästergötland-
natM
sön 15/8Pickesjö-medeln Hestra IFVästergötland-
natM
8/8
ons 18/8Motions-OL - Borås 1 av 5 HT [Bredared]Bredareds IFVästergötland-
närM
ons 25/8Motions-OL - Borås 2 av 5 HT [Hestra]Hestra IFVästergötland-
närM
lör 28/8Stråkendubbeln, medelMullsjö SOKVästergötland-
natM
sön 29/8Stråkendubbeln, långMullsjö SOKVästergötland-
natL
ons 1/9Motions-OL - Borås 3 av 5 HT [Rävlanda]OK OrintoVästergötland-
närM
ons 1/9SkaraborgsstafettenHjobygdens OKVästergötland-
distSL
lör 4/9DM, medel, VästergötlandOK Flundrehof
OK Skogsvargarna
Västergötland-
mästM
sön 5/9DM, stafett, VästergötlandVänersborgs SKVästergötland-
mästSL
sön 5/9DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserVänersborgs SKVästergötland-
distM
ons 8/9Motions-OL - Borås 4 av 5 HT [Rydboholm]Rydboholms SKVästergötland-
närM
fre 10/9DM, natt, VästergötlandRyda SKVästergötland-
mästLN
lör 11/9DM, sprint, VästergötlandFrämmestads IKVästergötland-
mästS
lör 11/9DM, sprintstafett, VästergötlandFrämmestads IKVästergötland-
mästSS
sön 12/9DM, lång, VästergötlandUlricehamns OKVästergötland-
mästL
ons 15/9Motions-OL - Borås 5 av 5 HT [Ymer]IK YmerVästergötland-
närM
fre 17/9Ungdoms-SM, sprintFalköpings AIK OKVästergötland17
mästS
5/9
lör 18/9Ostlöpet, lång + Skaraborgsmästerskap, långFalköpings AIK OKVästergötland-
natL
lör 18/9Ungdoms-SM, långFalköpings AIK OKVästergötland20
mästL
5/9
sön 19/9Ostlöpet, medelFalköpings AIK OKVästergötland-
natL
sön 19/9Ungdoms-SM, distriktsstafettFalköpings AIK OKVästergötland0
natSL
5/9
tor 23/9Natträffen + Skaraborgsmästerskap, nattSOK TräffVästergötland-
distLN
lör 25/9Bahco cup, långLidköpings VSKVästergötland-
distL
lör 25/9Bredareds medelBredareds IFVästergötland-
natM
sön 26/9Bahco cup, stafettLidköpings VSKVästergötland-
distSL
sön 26/9Hjortsöndan, långOK SkogshjortarnaVästergötland-
natL
lör 2/10Traneträffen, dag 1, långOK TrananVästergötland-
natL
lör 2/10MariestadsmedelnMariestads FKVästergötland-
distM
sön 3/10Traneträffen, dag 2, medelOK TrananVästergötland-
natM
lör 16/10SkeneorienteringenSkene Sim o ISVästergötland-
natM
sön 17/10Gällstads medeldistansGällstadbygdens SOKVästergötland-
distM
fre 22/10AxevallanattaIstrums SKVästergötland-
distLN
fre 12/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland-
natSN
lör 13/11 O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötland-
natS
sön 14/11O-event, dag 3, ZoorienteringenIK YmerVästergötland-
natS
mån 27/12Mellandagsruschen, UlricehamnUlricehamns OKVästergötland-
distS

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr