Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

62 tävlingar hittades mellan 2021-01-01 och 2021-12-31 med följande urval: Västergötland, orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 17 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
lör 13/3Rävdagen, medelOK RävenVästergötland0
natM
fre 19/3HjortnattaOK SkogshjortarnaVästergötland0
natLN
sön 28/3Ulricehamns OK:s vårmedelUlricehamns OKVästergötland0
natM
tor 1/4Häxjakten, Five-O, #1IK GandvikVästergötland0
natLN
fre 2/4Kortfredan, Five-O, #2Lidköpings VSKVästergötland0
natS
lör 3/4Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland0
natL
mån 5/4Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland0
natM
sön 11/4VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötland0
natM
lör 17/4Skaraborgs stafettHjobygdens OKVästergötland0
distSL
sön 18/4Gudhems vårtävling + Öppet Skaraborgsmästerskap, medelGudhems IFVästergötland0
natM
lör 24/4MariestadsmedelnMariestads FKVästergötland0
distM
sön 25/4Gällstads medelGällstadbygdens SOKVästergötland0
natM
lör 1/5RSK-träffen Rydboholms SKVästergötland0
natM
sön 2/5Omega KortIK OmegaVästergötland0
natM
lör 8/5RävdagenOK RävenVästergötland3
natM
sön 9/5Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland0
natM
tor 13/5DM, sprint, VästergötlandFrämmestads IKVästergötland0
mästS
tor 13/5DM, sprintstafett, VästergötlandFrämmestads IKVästergötland0
mästS
sön 30/5Öppet Skaraborgsmästerskap, sprintIF HagenVästergötland0
distS
lör 5/6KinnekullesprintenOK KlyftamoVästergötland0
natS
sön 6/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland0
natS
ons 30/6Skene SoIS sommarorienteringSkene Sim o ISVästergötland399
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 9/7Tivedsmedeln GranvikOK TivedenVästergötland602
distMVisa rutter i LiveloxResultat
sön 11/7Tivedsmedeln ÖsjönäsOK TivedenVästergötland608
distMVisa rutter i LiveloxResultat
fre 6/8Tibrptrippeln, FredagsmedelnTibro OKVästergötland335
natM
1/8
fre 6/8 - lör 7/8Ungdomens 10-milaIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland154
natSLK
25/7
lör 7/8Tibrotrippeln, LördagsmedelnTibro OKVästergötland735
natM
1/8
sön 8/8Tibrotrippeln, SöndagslångenTibro OKVästergötland656
natL
1/8
lör 14/8Hjo 2-dagars, dag 1 + Öppet skaraborgsmästerskap, sprintHjobygdens OKVästergötland48
natS
8/8
lör 14/8Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland94
natM
8/8
sön 15/8Hjo 2-dagars, dag 2 + Öppet skaraborgsmästerskap, medelHjobygdens OKVästergötland57
natM
8/8
sön 15/8Pickesjö-medeln Hestra IFVästergötland46
natM
8/8
lör 28/8Stråkendubbeln, medelMullsjö SOKVästergötland16
natM
22/8
sön 29/8Stråkendubbeln, långMullsjö SOKVästergötland17
natL
22/8
ons 1/9SkaraborgsstafettenHjobygdens OKVästergötland0
distSL
23/8
lör 4/9DM, medel, VästergötlandOK Flundrehof
OK Skogsvargarna
Västergötland20
mästM
29/8
sön 5/9DM, stafett, VästergötlandVänersborgs SKVästergötland-
mästSL
sön 5/9DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserVänersborgs SKVästergötland-
distM
fre 10/9DM, natt, VästergötlandRyda SKVästergötland-
mästLN
lör 11/9DM, sprint, VästergötlandFrämmestads IKVästergötland-
mästS
lör 11/9DM, sprintstafett, VästergötlandFrämmestads IKVästergötland-
mästSS
sön 12/9DM, lång, VästergötlandUlricehamns OKVästergötland-
mästL
fre 17/9Ungdoms-SM, sprintFalköpings AIK OKVästergötland91
mästS
5/9
lör 18/9Ostlöpet, lång + Skaraborgsmästerskap, långFalköpings AIK OKVästergötland-
natL
lör 18/9Ungdoms-SM, långFalköpings AIK OKVästergötland95
mästL
5/9
sön 19/9Ostlöpet, medelFalköpings AIK OKVästergötland-
natL
sön 19/9Ungdoms-SM, distriktsstafettFalköpings AIK OKVästergötland0
natSL
5/9
tor 23/9Natträffen + Skaraborgsmästerskap, nattSOK TräffVästergötland-
distLN
lör 25/9Bahco cup, långLidköpings VSKVästergötland-
distL
lör 25/9Bredareds medelBredareds IFVästergötland1
natM
18/9
sön 26/9Bahco cup, stafettLidköpings VSKVästergötland-
distSL
sön 26/9Hjortsöndan, långOK SkogshjortarnaVästergötland-
natL
lör 2/10Traneträffen, dag 1, långOK TrananVästergötland-
natL
lör 2/10MariestadsmedelnMariestads FKVästergötland-
distM
sön 3/10Traneträffen, dag 2, medelOK TrananVästergötland-
natM
lör 16/10SkeneorienteringenSkene Sim o ISVästergötland-
natM
sön 17/10Gällstads medeldistansGällstadbygdens SOKVästergötland-
distM
fre 22/10AxevallanattaIstrums SKVästergötland-
distLN
fre 12/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland-
natSN
lör 13/11 O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötland-
natS
sön 14/11O-event, dag 3, ZoorienteringenIK YmerVästergötland-
natS
mån 27/12Mellandagsruschen, UlricehamnUlricehamns OKVästergötland-
distS

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr