Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

55 tävlingar hittades mellan 2021-01-01 och 2021-12-31 med följande urval: Västergötland, orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 22 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
v 53fre 1/1
lör 2/1
sön 3/1
v 1mån 4/1
tis 5/1
ons 6/1
tor 7/1
fre 8/1
lör 9/1
sön 10/1
v 2mån 11/1
tis 12/1
ons 13/1
tor 14/1
fre 15/1
lör 16/1
sön 17/1
v 3mån 18/1
tis 19/1
ons 20/1
tor 21/1
fre 22/1
lör 23/1
sön 24/1
v 4mån 25/1
tis 26/1
ons 27/1
tor 28/1
fre 29/1
lör 30/1
sön 31/1
v 5mån 1/2
tis 2/2
ons 3/2
tor 4/2
fre 5/2
lör 6/2
sön 7/2
v 6mån 8/2
tis 9/2
ons 10/2
tor 11/2
fre 12/2
lör 13/2
sön 14/2
v 7mån 15/2
tis 16/2
ons 17/2
tor 18/2
fre 19/2
lör 20/2
sön 21/2
v 8mån 22/2
tis 23/2
ons 24/2
tor 25/2
fre 26/2
lör 27/2
sön 28/2
v 9mån 1/3
tis 2/3
ons 3/3
tor 4/3
fre 5/3
lör 6/3
sön 7/3
v 10mån 8/3
tis 9/3
ons 10/3
tor 11/3
fre 12/3
lör 13/3Rävdagen, medelOK RävenVästergötland-
natM
sön 14/3
v 11mån 15/3
tis 16/3
ons 17/3
tor 18/3
fre 19/3HjortnattaOK SkogshjortarnaVästergötland-
natLN
lör 20/3
sön 21/3
v 12mån 22/3
tis 23/3
ons 24/3
tor 25/3
fre 26/3
lör 27/3
sön 28/3Ulricehamns OK:s vårmedelUlricehamns OKVästergötland-
natM
v 13mån 29/3
tis 30/3
ons 31/3
tor 1/4Häxjakten, Five-O, #1IK GandvikVästergötland-
natLN
fre 2/4Kortfredan, Five-O, #2Lidköpings VSKVästergötland-
natS
lör 3/4Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland-
natL
sön 4/4
v 14mån 5/4Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland-
natM
tis 6/4
ons 7/4
tor 8/4
fre 9/4
lör 10/4
sön 11/4VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötland-
natM
v 15mån 12/4
tis 13/4
ons 14/4
tor 15/4
fre 16/4
lör 17/4Skaraborgs stafettHjobygdens OKVästergötland-
distSL
sön 18/4Gudhems vårtävling + Öppet Skaraborgsmästerskap, medelGudhems IFVästergötland-
natM
v 16mån 19/4
tis 20/4
ons 21/4
tor 22/4
fre 23/4
lör 24/4MariestadsmedelnMariestads FKVästergötland-
distM
sön 25/4Gällstads medelGällstadbygdens SOKVästergötland-
natM
v 17mån 26/4
tis 27/4
ons 28/4
tor 29/4
fre 30/4
lör 1/5RSK-träffen Rydboholms SKVästergötland-
natM
sön 2/5Omega KortIK OmegaVästergötland-
natM
v 18mån 3/5
tis 4/5
ons 5/5
tor 6/5
fre 7/5
lör 8/5
sön 9/5Orintos vårtävlingOK OrintoVästergötland-
natM
v 19mån 10/5
tis 11/5
ons 12/5
tor 13/5DM, sprint, VästergötlandFrämmestads IKVästergötland-
mästS
DM, sprintstafett, VästergötlandFrämmestads IKVästergötland-
mästS
fre 14/5
lör 15/5
sön 16/5
v 20mån 17/5
tis 18/5
ons 19/5
tor 20/5
fre 21/5
lör 22/5
sön 23/5
v 21mån 24/5
tis 25/5
ons 26/5
tor 27/5
fre 28/5
lör 29/5
sön 30/5Öppet Skaraborgsmästerskap, sprintIF HagenVästergötland-
distS
v 22mån 31/5
tis 1/6
ons 2/6
tor 3/6
fre 4/6
lör 5/6Kinnekullesprinten, etapp 1OK KlyftamoVästergötland-
natS
sön 6/6SommarlandssprintenIK GandvikVästergötland-
natS
v 23mån 7/6
tis 8/6
ons 9/6
tor 10/6
fre 11/6
lör 12/6Kinnekullesprinten, etapp 2OK KlyftamoVästergötland-
natS
sön 13/6
v 24mån 14/6
tis 15/6
ons 16/6
tor 17/6
fre 18/6
lör 19/6
sön 20/6
v 25mån 21/6
tis 22/6
ons 23/6
tor 24/6
fre 25/6
lör 26/6
sön 27/6
v 26mån 28/6
tis 29/6
ons 30/6Skene SoIS sommarorienteringSkene Sim o ISVästergötland-
distM
tor 1/7
fre 2/7
lör 3/7
sön 4/7
v 27mån 5/7
tis 6/7
ons 7/7
tor 8/7
fre 9/7Tivedsmedeln GranvikOK TivedenVästergötland-
distM
lör 10/7
sön 11/7Tivedsmedeln ÖsjönäsOK TivedenVästergötland-
distM
v 28mån 12/7
tis 13/7
ons 14/7
tor 15/7
fre 16/7
lör 17/7
sön 18/7
v 29mån 19/7
tis 20/7
ons 21/7
tor 22/7
fre 23/7
lör 24/7
sön 25/7
v 30mån 26/7
tis 27/7
ons 28/7
tor 29/7
fre 30/7
lör 31/7
sön 1/8
v 31mån 2/8
tis 3/8
ons 4/8
tor 5/8
fre 6/8Tibrptrippeln, FredagsmedelnTibro OKVästergötland-
natM
Ungdomens 10-milaIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland-
natSLK
lör 7/8Ungdomens 10-milaIF Hagen
Tibro OK
Tidaholm SOK Sisu
Västergötland-
natSLK
Tibrotrippeln, LördagsmedelnTibro OKVästergötland-
natM
sön 8/8Tibrotrippeln, SöndagslångenTibro OKVästergötland-
natL
v 32mån 9/8
tis 10/8
ons 11/8
tor 12/8
fre 13/8
lör 14/8Hjo 2-dagars, dag 1, sprintHjobygdens OKVästergötland-
natS
sön 15/8Hestra IfHestra IFVästergötland-
natM
Hjo 2-dagars, dag 2, medelHjobygdens OKVästergötland-
natM
v 33mån 16/8
tis 17/8
ons 18/8
tor 19/8
fre 20/8
lör 21/8
sön 22/8
v 34mån 23/8
tis 24/8
ons 25/8
tor 26/8
fre 27/8
lör 28/8Stråkendubbeln, medelMullsjö SOKVästergötland-
natM
sön 29/8Stråkendubbeln, långMullsjö SOKVästergötland-
natL
v 35mån 30/8
tis 31/8
ons 1/9
tor 2/9
fre 3/9
lör 4/9DM, medel, VästergötlandOK Flundrehof
OK Skogsvargarna
Västergötland-
mästM
sön 5/9DM, stafett, VästergötlandVänersborgs SKVästergötland-
mästSL
DM, stafett, Västergötland, individuella öppna klasserVänersborgs SKVästergötland-
distM
v 36mån 6/9
tis 7/9
ons 8/9
tor 9/9
fre 10/9DM, natt, VästergötlandRyda SKVästergötland-
mästLN
lör 11/9
sön 12/9DM, lång, VästergötlandUlricehamns OKVästergötland-
mästL
v 37mån 13/9
tis 14/9
ons 15/9
tor 16/9
fre 17/9Ungdoms-SM, sprintFalköpings AIK OKVästergötland-
mästS
lör 18/9Ostlöpet, lång + Skaraborgsmästerskap, långFalköpings AIK OKVästergötland-
natL
Ungdoms-SM, långFalköpings AIK OKVästergötland-
mästL
sön 19/9Ostlöpet, medelFalköpings AIK OKVästergötland-
natL
Ungdoms-SM, distriktsstafettFalköpings AIK OKVästergötland-
natSL
v 38mån 20/9
tis 21/9
ons 22/9
tor 23/9Natträffen + Skaraborgsmästerskap, nattSOK TräffVästergötland-
distLN
fre 24/9
lör 25/9Bahco cup, långLidköpings VSKVästergötland-
distL
Bredareds medelBredareds IFVästergötland-
natM
sön 26/9Bahco cup, stafettLidköpings VSKVästergötland-
distSL
Hjortsöndan, långOK SkogshjortarnaVästergötland-
natL
v 39mån 27/9
tis 28/9
ons 29/9
tor 30/9
fre 1/10
lör 2/10Traneträffen, dag 1, långOK TrananVästergötland-
natL
sön 3/10Traneträffen, dag 2, medelOK TrananVästergötland-
natM
v 40mån 4/10
tis 5/10
ons 6/10
tor 7/10
fre 8/10
lör 9/10
sön 10/10
v 41mån 11/10
tis 12/10
ons 13/10
tor 14/10
fre 15/10
lör 16/10SkeneorienteringenSkene Sim o ISVästergötland-
natM
sön 17/10
v 42mån 18/10
tis 19/10
ons 20/10
tor 21/10
fre 22/10AxevallanattaIstrums SKVästergötland-
distLN
lör 23/10
sön 24/10
v 43mån 25/10
tis 26/10
ons 27/10
tor 28/10
fre 29/10
lör 30/10
sön 31/10
v 44mån 1/11
tis 2/11
ons 3/11
tor 4/11
fre 5/11
lör 6/11
sön 7/11
v 45mån 8/11
tis 9/11
ons 10/11
tor 11/11
fre 12/11O-event, dag 1, Sprint by NightBorås GIFVästergötland-
natSN
lör 13/11 O-event, dag 2, Downhill SprintHestra IFVästergötland-
natS
sön 14/11O-event, dag 3, ZoorienteringenIK YmerVästergötland-
natS
v 46mån 15/11
tis 16/11
ons 17/11
tor 18/11
fre 19/11
lör 20/11
sön 21/11
v 47mån 22/11
tis 23/11
ons 24/11
tor 25/11
fre 26/11
lör 27/11
sön 28/11
v 48mån 29/11
tis 30/11
ons 1/12
tor 2/12
fre 3/12
lör 4/12
sön 5/12
v 49mån 6/12
tis 7/12
ons 8/12
tor 9/12
fre 10/12
lör 11/12
sön 12/12
v 50mån 13/12
tis 14/12
ons 15/12
tor 16/12
fre 17/12
lör 18/12
sön 19/12
v 51mån 20/12
tis 21/12
ons 22/12
tor 23/12
fre 24/12
lör 25/12
sön 26/12
v 52mån 27/12Mellandagsruschen, UlricehamnUlricehamns OKVästergötland-
distS
tis 28/12
ons 29/12
tor 30/12
fre 31/12

Annonser