Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

38 tävlingar hittades mellan 2021-01-01 och 2021-12-31 med följande urval: Dalarna.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
ons 6/1VOF-cup no1IFK Umeå
SK Smalspåret
Västerbotten
Dalarna
-
S
närM
lör 16/1SkidO, Svenska Cupen, lång, Svenska SkidO-träffenIFK Mora OKDalarna-
S
natL
sön 17/1SkidO, Svenska Cupen, medel, Svenska SkidO-träffenIFK Mora OKDalarna-
S
natM
lör 13/2SkidO, Svenska Cupen, sprintSK SmalspåretDalarna-
S
natS
sön 14/2SkidO, Svenska Cupen, medelSK SmalspåretDalarna-
S
natM
lör 24/4Fäbodloppet, dag 1, långDomnarvets GOIFDalarna-
natL
sön 25/4Fäbodloppet, dag 2, medelDomnarvets GOIFDalarna-
natM
lör 1/5Barkenträffen, dag 1, medelSmedjebackens OKDalarna-
natM
sön 2/5Barkenträffen, dag 2, medelSmedjebackens OKDalarna-
natM
lör 8/5DOL-kampen, dag 1, medelDalaportens OLDalarna-
natM
sön 9/5DOL-kampen, dag 2, långDalaportens OLDalarna-
natL
tor 13/5Bjursåsluffen med SM-känslaBjursås OKDalarna-
natL
fre 14/5IFK Hedemora, medelIFK Hedemora OKDalarna-
natM
lör 15/5För-SM Orsa Grönklitt, medelIFK Mora OKDalarna-
natM
sön 16/5För-SM Orsa Grönklitt, stafettIFK Mora OKDalarna-
natSL
sön 27/6 - tor 1/7Idrefjällveckan + World Cup-testerIdrefjällens OKDalarna-
natM
fre 2/7 - sön 4/73+3 i SälenMalungs OK SkogsmårdarnaDalarna-
natM
lör 7/8Tuna TingStora Tuna OKDalarna-
natL
lör 7/8 - ons 11/8GrövelsjöorienteringenGrövelsjöfjällens OKDalarna-
natM
19/7
sön 8/8Tuna TingStora Tuna OKDalarna-
natM
fre 13/8Världscupen, publiktävling, dag 1, medelIdrefjällens OKDalarna-
natM
lör 14/8Världscupen, publiktävling, dag 2, långIdrefjällens OKDalarna-
natL
sön 15/8Världscupen, publiktävling, dag 3, medelIdrefjällens OKDalarna-
natM
lör 21/8Avestapropagandan, dag 1Avesta OKDalarna-
natL
sön 22/8Avestapropagandan, dag 2Avesta OKDalarna-
natM
lör 28/8Öppna FalumästerskapOK KåreDalarna-
distL
lör 4/9DM, sprint, DalarnaLeksands OKDalarna-
mästL
sön 5/9DM, lång, DalarnaLeksands OKDalarna-
mästL
lör 11/9DM, medel, DalarnaHJS-Vansbro OKDalarna-
mästM
sön 12/9DM, stafett, DalarnaHJS-Vansbro OKDalarna-
mästSL
lör 18/9Malmiafejden, dag 1OK MalmiaDalarna-
natM
sön 19/9Malmiafejden, dag 2OK MalmiaDalarna-
natM
lör 25/9Trampen, dag 1, långLudvika OKDalarna-
natL
sön 26/9Trampen, dag 2, medelLudvika OKDalarna-
natM
fre 15/10Lugnetsprinten Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna-
natSN
lör 16/10Daladubbeln, stafett Karlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna-
natSM
lör 16/10 - sön 17/10Dala-Dubbeln, patrull klubbKorsnäs IF OKDalarna-
klubbL
sön 17/10Daladubbeln, patrullKarlsbyhedens OK
Korsnäs IF OK
OK Kåre
Dalarna-
natU

Annonser