Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

51 tävlingar hittades mellan 2021-03-01 och 2021-03-31 med följande urval: klubbtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 11 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
v 9mån 1/370Plusligan / Veckans bana v 8 och 9Bromma-Vällingby SOKStockholm-
klubbLVisa rutter i Livelox
Veckans bana 26 febr-7 marsOK SkogshjortarnaVästergötland-
klubbMVisa rutter i Livelox
Veckans helgbana V09Stenungsunds OKBohuslän-Dal-
klubbLVisa rutter i Livelox
Veckans bana 1-7 mars - SkidklubbenGöteborgs SKGöteborg-
klubbL
Nattcup #6Nyköpings OKSödermanland33
klubbMN
1/3*
Engbergs-snirklingenLjusdals OKHälsingland-
klubbLNVisa rutter i Livelox
tis 2/370Plusligan / Veckans bana v 8 och 9Bromma-Vällingby SOKStockholm-
klubbLVisa rutter i Livelox
Veckans bana 26 febr-7 marsOK SkogshjortarnaVästergötland-
klubbMVisa rutter i Livelox
Veckans helgbana V09Stenungsunds OKBohuslän-Dal-
klubbLVisa rutter i Livelox
Nattcup #6Nyköpings OKSödermanland33
klubbMN
1/3*
Skidorienteringsträning HemusIFK Mora OKDalarna5
LS
klubbS
1/3*
OL-NV Nattbana v9FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund38
klubbLN
2/3*
StockacupOK LöftanHalland16
klubbLN
1/3
Ramonsbana 2021:8Motala AIF OLÖstergötland41
klubbL
28/2
NattserienÄrla IFSödermanland28
klubbMN
1/3*
ons 3/370Plusligan / Veckans bana v 8 och 9Bromma-Vällingby SOKStockholm-
klubbLVisa rutter i Livelox
Veckans bana 26 febr-7 marsOK SkogshjortarnaVästergötland-
klubbMVisa rutter i Livelox
Veckans helgbana V09Stenungsunds OKBohuslän-Dal-
klubbLVisa rutter i Livelox
Nattcup #6Nyköpings OKSödermanland33
klubbMN
1/3*
OL-NV Nattbana v9FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund38
klubbLN
2/3*
Östra Blekinges natt-cup 8Karlskrona SOKBlekinge-
klubbLN
NattstrapatsHalmstad OKHalland26
klubbSN
1/3
USB-utmaningenLjusdals OKHälsingland-
klubbLN
tor 4/370Plusligan / Veckans bana v 8 och 9Bromma-Vällingby SOKStockholm-
klubbLVisa rutter i Livelox
Veckans bana 26 febr-7 marsOK SkogshjortarnaVästergötland-
klubbMVisa rutter i Livelox
Veckans helgbana V09Stenungsunds OKBohuslän-Dal-
klubbLVisa rutter i Livelox
Nattcup #6Nyköpings OKSödermanland33
klubbMN
1/3*
OL-NV Nattbana v9FK Boken
Helsingborgs SOK
Hjärnarps OL
OK Kompassen
Örkelljunga FK
Skånes Orienteringsförbund38
klubbLN
2/3*
Östra Blekinges natt-cup 8Karlskrona SOKBlekinge-
klubbLN
Nattcup del 4Strängnäs-Malmby OLSödermanland1
klubbL
3/3
Visa rutter i Livelox
CFL-nattSöderhamns OKHälsingland-
klubbMN
fre 5/370Plusligan / Veckans bana v 8 och 9Bromma-Vällingby SOKStockholm-
klubbLVisa rutter i Livelox
Veckans bana 26 febr-7 marsOK SkogshjortarnaVästergötland-
klubbMVisa rutter i Livelox
Veckans helgbana V09Stenungsunds OKBohuslän-Dal-
klubbLVisa rutter i Livelox
Nattcup #6Nyköpings OKSödermanland33
klubbMN
1/3*
lör 6/370Plusligan / Veckans bana v 8 och 9Bromma-Vällingby SOKStockholm-
klubbLVisa rutter i Livelox
Veckans bana 26 febr-7 marsOK SkogshjortarnaVästergötland-
klubbMVisa rutter i Livelox
Veckans helgbana V09Stenungsunds OKBohuslän-Dal-
klubbLVisa rutter i Livelox
Nattcup #6Nyköpings OKSödermanland33
klubbMN
1/3*
Veckans bana ÄnggårdsbergenGöteborg-Majorna OKGöteborg-
klubbL
Vintercupen Etapp 7OK EnenUppland20
klubbM
4/3
Elitmiljöträning Stockholm-Södertälje - "MD Qualification"IFK Lidingö SOK
Stockholms OF
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholm
Södermanland
12
klubbM
4/3
Visa rutter i Livelox
Helsingborgspremiären - Svedberga KulleHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund58
klubbM
4/3
O-träning SkummeslövHalmstad OKHalland1
klubbL
5/3*
Teknikträning OK LandehofOK LandehofGöteborg3
klubbL
5/3*
Helgens bana V.9OK ÄlmeSmåland-
klubbM
Elitmiljöträning Stockholm-Södertälje - "MD Final"IFK Lidingö SOK
Stockholms OF
Södertälje-Nykvarn OF
Stockholm
Södermanland
10
klubbM
4/3
Visa rutter i Livelox
sön 7/370Plusligan / Veckans bana v 8 och 9Bromma-Vällingby SOKStockholm-
klubbLVisa rutter i Livelox
Veckans bana 26 febr-7 marsOK SkogshjortarnaVästergötland-
klubbMVisa rutter i Livelox
Veckans helgbana V09Stenungsunds OKBohuslän-Dal-
klubbLVisa rutter i Livelox
Nattcup #6Nyköpings OKSödermanland33
klubbMN
1/3*
Veckans bana ÄnggårdsbergenGöteborg-Majorna OKGöteborg-
klubbL
Helgens bana V.9OK ÄlmeSmåland-
klubbM
VinterCup Etapp9Frölunda OLGöteborg48
klubbL
4/3
Visa rutter i Livelox
Orienteringsträning SibbabodaOK OrionBlekinge4
klubbL
5/3
Zon-träning NOK-Hällen-Måsen-TbOKTrosabygdens OKSödermanland1
klubbL
6/3*
Helsingborgspremiären - JordbodalenHelsingborgs SOKSkånes Orienteringsförbund48
klubbS
4/3
v 10mån 8/3
tis 9/3Nattcup #7Nyköpings OKSödermanland0
klubbLN
8/3
Skolgårdscupen 2021 Etapp 4Katrineholms OKSödermanland4
klubbSN
6/3
GOK Nattsprintcup #4Gustavsbergs OKStockholm2
klubbSN
7/3
Järla O-tour #1Järla OrienteringStockholm4
klubbLN
7/3
ons 10/3Nattcup #7Nyköpings OKSödermanland0
klubbLN
8/3
MTBO-träningTjällmo-Godegårds OKÖstergötland0
LM
klubbL
9/3*
tor 11/3Nattcup #7Nyköpings OKSödermanland0
klubbLN
8/3
KM löpning reflexslingaGustavsbergs OKStockholm5
klubbLN
10/3
Natt- och dagträning, sydMölndal Outdoor IFGöteborg-
klubbMK
10/3*
fre 12/3Natt- och dagträning, sydMölndal Outdoor IFGöteborg-
klubbMK
10/3*
Viking Memorial - The NightmareVästerås SOKVästmanland20
klubbMN
9/3
lör 13/3Natt- och dagträning, sydMölndal Outdoor IFGöteborg-
klubbMK
10/3*
Viking Memorial - The HellVästerås SOKVästmanland25
klubbM
9/3
Viking Memorial - The TimechaseVästerås SOKVästmanland21
klubbM
9/3
Vintercupen Etapp 8 (avslutning)OK EnenUppland9
klubbM
11/3
Hallandspremiären Träningspaket ToftasjönHalmstad OKHalland0
klubbLK
12/3
Helgens bana V.10OK ÄlmeSmåland-
klubbM
sön 14/3Natt- och dagträning, sydMölndal Outdoor IFGöteborg-
klubbMK
10/3*
Helgens bana V.10OK ÄlmeSmåland-
klubbM
Viking Memorial - The HuntVästerås SOKVästmanland26
klubbU
9/3
v 11mån 15/3
tis 16/3GOK Natt KMGustavsbergs OKStockholm4
klubbMN
14/3
ons 17/3Natt KM Väsby OKVäsby OKStockholm-
klubbLN
14/3
tor 18/3Natt KM Väsby OKVäsby OKStockholm-
klubbLN
14/3
fre 19/3
lör 20/3Träningsdag för Upplands ungdomar 13-16 årSigtuna OKUppland0
klubbM
13/3
Tränings-OL MotalakretsenMotala AIF OLÖstergötland4
klubbL
17/3
Helgens bana V.11OK ÄlmeSmåland-
klubbM
sön 21/3Helgens bana V.11OK ÄlmeSmåland-
klubbM
v 12mån 22/3
tis 23/3Natt-KMJärla OrienteringStockholm3
klubbLN
21/3
ons 24/3
tor 25/3Natt-KM för Waxholms OK, Vallentuna/Össeby OL och OK ÖsteråkerOK ÖsteråkerStockholm9
klubbLN
23/3*
Göteborg Syd OrienteringsträningFK HerkulesGöteborg-
klubbM
24/3
Natt-KM 2021Halmstad OKHalland2
klubbLN
23/3*
fre 26/3
lör 27/3
sön 28/3
v 13mån 29/3
tis 30/3
ons 31/3

Annonser

Hallands 3 dagars
Orienteringsmagasinet 1 kr
World Maze Race