Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

85 tävlingar hittades mellan 2021-04-01 och 2021-04-30 med följande urval: internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
tor 1/4Häxjakten, Five-O, #1IK GandvikVästergötland-
natLN
tor 1/4SvartnattaÄrla IFSödermanland-
natLN
tor 1/4Nacka by NightOK RavinenStockholm-
distLN
fre 2/4FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland-
natM
fre 2/4Kortfredan, Five-O, #2Lidköpings VSKVästergötland-
natS
fre 2/4PåskorienteringenKjula IFSödermanland-
natL
fre 2/4VildmarksfejdenFK GöingarnaSkåne-
natM
fre 2/4Vårdubbeln, Eksjö, långEksjö SOKSmåland-
natL
lör 3/4GöingefejdenFK GöingarnaSkåne-
natL
lör 3/4NackheträffenOK NackheHalland-
natL
lör 3/4Vårdubbeln, Eksjö, medelEksjö SOKSmåland-
natM
lör 3/4Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland-
natL
lör 3/4 - sön 4/4Påskträffen på GotlandGarda OKGotland-
natM
sön 4/4Bohuslunken, Five-O, #4, långUddevalla OKBohuslän-Dal-
natL
sön 4/4Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötland-
natM
29/3
sön 4/4Romeleträffen, medelLunds OKSkåne-
natM
sön 4/4Tranåsdubbeln, medelSol TranåsSmåland-
natM
sön 4/4PåsksmällenGustavsbergs OKStockholm-
natL
28/3
mån 5/4Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland-
natSL
29/3
mån 5/4Kolmårdsdubbeln, Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötland-
natL
29/3
mån 5/4Romeleträffen, långLunds OKSkåne-
natL
mån 5/4SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland-
natL
mån 5/4Tranåsdubbeln, långSol TranåsSmåland-
natL
mån 5/4Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland-
natM
fre 9/4GrymnattaVäsby OKStockholm-
natLN
lör 10/4Klövadubbeln, medelOK KompassenSkåne-
natM
lör 10/4Strängnäsdubbeln, långSträngnäs-Malmby OLSödermanland-
natL
lör 10/4Swedish League, #1, medelVästerviks OKSmåland-
natM
lör 10/4Swedish League, publiktävling, medelVästerviks OKSmåland-
natL
lör 10/4Ulrikadubbeln, medelIFK Linköpings OSÖstergötland-
natM
sön 11/4EnenracetOK EnenUppland-
natM
sön 11/4Klövadubbeln, långOK KompassenSkåne-
natL
sön 11/4SM, ultralång, Swedish League, #2Västerviks OKSmåland-
mästU
sön 11/4Strängnäsdubbeln, medelSträngnäs-Malmby OLSödermanland-
natM
sön 11/4Swedish League, publiktävling, öppna klasserVästerviks OKSmåland-
natM
sön 11/4Ulrikadubbeln, långIFK Linköpings OSÖstergötland-
natL
sön 11/4VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötland-
natM
ons 14/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm-
natSLK
ons 14/4Tiomilarepet, individuella öppna klasserOK Älvsjö-ÖrbyStockholm-
distLK
fre 16/4SM, natt, Swedish League, #3OK Österåker
Waxholms OK
Stockholm-
mästLN
lör 17/4BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland-
natL
lör 17/4DM, ultralång, BlekingeKarlskrona SOKBlekinge-
mästU
lör 17/4FrostalunkenFrosta OKSkåne-
natM
lör 17/4Göteborgsdubbeln, långSjövalla FKGöteborg-
natL
lör 17/4LännamedelnLänna IFUppland-
natM
lör 17/4MotalaträffenMotala AIF OLÖstergötland-
natL
lör 17/4Skaraborgs stafettHjobygdens OKVästergötland-
distSL
lör 17/4Sydsvenska mästerskapen, individuell, långHalmstad OKHalland-
mästL
lör 17/4Ålems OK:s medelÅlems OKSmåland-
natM
lör 17/4 - sön 18/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland-
natSLK
sön 18/4Gudhems vårtävling + Öppet Skaraborgsmästerskap, medelGudhems IFVästergötland-
natM
sön 18/4Göteborgsdubbeln, medelLerums SOKGöteborg-
natM
sön 18/4LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland-
natM
sön 18/4OK Bäverns medeldistansOK BävernSmåland-
natM
sön 18/4RånässtafettenRånäs OKUppland-
natSL
sön 18/4Stigtomtakaveln, individuella öppna klasserOK HällenSödermanland-
natL
sön 18/4Sydsvenska mästerskapen, publiktävling, medelHalmstad OKHalland-
natL
sön 18/4Sydsvenska mästerskapen, stafettHalmstad OKHalland-
mästSL
sön 18/4TormestorpsträffenTormestorps IFSkåne-
natL
sön 18/4UH-kampenOK MotalaÖstergötland-
natL
fre 23/4Uppsala möte, nattRasbo IKUppland-
natLN
lör 24/4AlvestaträffenAlvesta SOKSmåland-
distM
lör 24/4Fäbodloppet, dag 1, långDomnarvets GOIFDalarna-
natL
lör 24/4Herkules skogsdådFK HerkulesGöteborg-
natL
lör 24/4MariestadsmedelnMariestads FKVästergötland-
distM
lör 24/4PreO, SOK Viljan, DM, SmålandSOK ViljanSmåland-
P
mästP
19/4
lör 24/4SM, sprint + Swedish League, #4OK RoslagenUppland-
mästS
lör 24/4Torfejden, förlängd medelOK TorSödermanland0
natL
17/4
lör 24/4Tumba-Mälarhöjden-dubbeln, långIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
Stockholm-
natL
lör 24/4Uppsala möte, medelIF ThorUppland-
natM
lör 24/4VåryranFK BokenSkåne-
natL
sön 25/4FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötland-
natM
sön 25/4Fäbodloppet, dag 2, medelDomnarvets GOIFDalarna-
natM
sön 25/4Gällstads medelGällstadbygdens SOKVästergötland-
natM
sön 25/4Hästveda OKHästveda OKSkåne-
natM
sön 25/4Kils OK Kils OKVärmland-
natM
sön 25/4Pilaboträffen, AnnebergAnnebergs GIFSmåland-
natM
sön 25/4PreO, SOK ViljanSOK ViljanSmåland-
LP
natP
19/4
sön 25/4SM, knockout-sprint + Swedish League, #5OK RoslagenUppland-
mästS
sön 25/4Torfejden, medelOK TorSödermanland0
natM
17/4
sön 25/4Torsås OKTorsås OKSmåland-
natL
sön 25/4Tumba-Mälarhöjden-dubbeln, medelIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
Stockholm-
natM
sön 25/4Uppsala möte, långOK LinnéUppland-
natL
sön 25/4Västkustmedeln i GunnilseIFK Göteborg OrienteringGöteborg-
natM
fre 30/4 - lör 1/5Tiomila i Valdemarsvik, individuella öppna klasserBjörkfors GOIF
Gamleby OK
Hammarkinds OK
NAIS Orienteringsklubb
Skogspojkarnas OK
Västerviks OK
Östergötland
Småland
-
distLK

Annonser