Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

73 tävlingar hittades mellan 2021-04-01 och 2021-04-30 med följande urval: orienteringslöpning, internationell tävling, mästerskapstävling, nationell tävling, distriktstävling, närtävling, klubbtävling.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
G
Typ
F
D
T
AS
tor 1/4HäxjaktenIK GandvikVästergötland
natLN
tor 1/4SvartnattaÄrla IFSödermanland
natLN
tor 1/4EventorstestetOK LinnéUppland
klubbL
fre 2/4FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland
natM
fre 2/4KortfredanLidköpings VSKVästergötland
natS
fre 2/4PåskorienteringenKjula IFSödermanland
natL
fre 2/4VildmarksfejdenFK GöingarnaSkåne
natM
fre 2/4Vårdubbeln, EksjöEksjö SOKSmåland
natL
lör 3/4GöingefejdenFK GöingarnaSkåne
natL
lör 3/4NackheträffenOK NackheHalland
natL
lör 3/4Vårdubbeln, EksjöEksjö SOKSmåland
natM
lör 3/4Öjetrampen, Five-O #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland
natL
sön 4/4Bohuslunken five-o 4Uddevalla OKBohuslän-Dal
natL
sön 4/4Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötland
natM
sön 4/4Romeleträffen, medelLunds OKSkåne
natM
sön 4/4Tranåsdubbeln, medelSol TranåsSmåland
natM
mån 5/4Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland
natSL
mån 5/4Kolmårdsdubbeln, Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötland
natL
mån 5/4Romeleträffen, långLunds OKSkåne
natL
mån 5/4SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland
natL
mån 5/4Tranåsdubbeln, långSol TranåsSmåland
natL
mån 5/4Vikingaträffen Five-O #5Trollhättans SOKVästergötland
natM
lör 10/4Klövadubbeln, medelOK KompassenSkåne
natM
lör 10/4Strängnäsdubbeln, långSträngnäs-Malmby OLSödermanland
natL
lör 10/4Swedish League, #1Västerviks OKSmåland
natM
lör 10/4TjustvårenVästerviks OKSmåland
natL
lör 10/4Ulrikadubbeln, medelIFK Linköpings OSÖstergötland
natM
sön 11/4EnenracetOK EnenUppland
natM
sön 11/4Klövadubbeln, långOK KompassenSkåne
natL
sön 11/4SM, ultralång, Swedish League, #2Västerviks OKSmåland
natU
sön 11/4Strängnäsdubbeln, medelSträngnäs-Malmby OLSödermanland
natM
sön 11/4TjustvårenVästerviks OKSmåland
natM
sön 11/4Ulrikadubbeln, långIFK Linköpings OSÖstergötland
natL
sön 11/4VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötland
natM
fre 16/4SM, natt, Swedish League, #3OK Österåker
Waxholms OK
Stockholm
mästLN
lör 17/4BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natL
lör 17/4DM, ultralång, BlekingeKarlskrona SOKBlekinge
mästU
lör 17/4FrostalunkenFrosta OKSkåne
natM
lör 17/4Göteborgsdubbeln, långSjövalla FKGöteborg
natL
lör 17/4LännamedelnLänna IFUppland
natM
lör 17/4MotalaträffenMotala AIF OLÖstergötland
natL
lör 17/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland
natSLK
lör 17/4Sydsvenska mästerskapen, individuell, långHalmstad OKHalland
mästL
lör 17/4Ålems OK MedelÅlems OKSmåland
natM
sön 18/4 Gudhems Vårtävling Öppet SKBMGudhems IFVästergötland
natM
sön 18/4Göteborgsdubbeln, medelLerums SOKGöteborg
natM
sön 18/4LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland
natM
sön 18/4OK Bäverns medeldistansOK BävernSmåland
natM
sön 18/4RånässtafettenRånäs OKUppland
natSL
sön 18/4Stigtomtakaveln individuella öppna klasserOK HällenSödermanland
natL
sön 18/4Sydsvenska mästerskapen, publiktävling, medelHalmstad OKHalland
natL
sön 18/4Sydsvenska mästerskapen, stafettHalmstad OKHalland
mästSL
sön 18/4TormestorpsträffenTormestorps IFSkåne
natL
sön 18/4Torsås OKTorsås OKSmåland
natL
sön 18/4UH KampenOK MotalaÖstergötland
natL
fre 23/4Uppsala möte, nattRasbo IKUppland
natLN
lör 24/4AlvestaträffenAlvesta SOKSmåland
distM
lör 24/4Herkules SkogsdådFK HerkulesGöteborg
natL
lör 24/4MariestadsmedelnMariestads FKVästergötland
distM
lör 24/4SM, sprint, Swedish League, #4OK RoslagenUppland
mästS
lör 24/4Torfejden, förlängd medelOK TorSödermanland
natL
lör 24/4Uppsala möte, medeldistansIF ThorUppland
natM
lör 24/4VåryranFK BokenSkåne
natL
sön 25/4FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötland
natM
sön 25/4Gällstads MedelGällstadbygdens SOKVästergötland
natM
sön 25/4Hästveda OKHästveda OKSkåne
natM
sön 25/4Kils OK Kils OKVärmland
natM
sön 25/4Pilaboträffen, Annebergs GIFAnnebergs GIFSmåland
natM
sön 25/4PreO, SOK ViljanSOK ViljanSmåland
LP
natP
sön 25/4SM, knockout-sprint, Swedish League, #5OK RoslagenUppland
mästS
sön 25/4Torfejden, medelOK TorSödermanland
natM
sön 25/4Uppsala möte, långdistansOK LinnéUppland
natL
sön 25/4Västkustmedeln i GunnilseIFK Göteborg OrienteringGöteborg
natM

Annonser

Mila