Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

85 tävlingar hittades mellan 2021-04-01 och 2021-04-30 med följande urval: orienteringslöpning, nationell tävling, mästerskapstävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 12 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
tor 1/4Häxjakten, Five-O, #1IK GandvikVästergötland0
natLN
tor 1/4SvartnattaÄrla IFSödermanland0
natLN
fre 2/4Kortfredan, Five-O, #2Lidköpings VSKVästergötland0
natS
fre 2/4PåskorienteringenKjula IFSödermanland0
natL
fre 2/4VildmarksfejdenFK GöingarnaSkåne0
natM
fre 2/4Vårdubbeln, Eksjö, långEksjö SOKSmåland0
natL
fre 2/4FriskusträffenFK Friskus-VarbergHalland0
natM
lör 3/4GöingefejdenFK GöingarnaSkåne2
natL
lör 3/4NackheträffenOK NackheHalland0
natL
lör 3/4Vårdubbeln, Eksjö, medelEksjö SOKSmåland0
natM
lör 3/4Öjetrampen, Five-O, #3Främmestads IK
OK Kullingshof
Västergötland0
natL
lör 3/4 - sön 4/4Påskträffen på GotlandGarda OKGotland0
natM
sön 4/4Bohuslunken, Five-O, #4, långUddevalla OKBohuslän-Dal0
natL
sön 4/4Kolmårdsdubbeln, medelOK KolmårdenÖstergötland0
natM
sön 4/4Romeleträffen, medelLunds OKSkåne0
natM
sön 4/4Tranåsdubbeln, medelSol TranåsSmåland0
natM
sön 4/4PåsksmällenGustavsbergs OKStockholm0
natL
mån 5/4Kolmårdsdubbeln, KolmårdskavlenOK KolmårdenÖstergötland0
natSL
mån 5/4Kolmårdsdubbeln, Kolmårdskavlen, individuella öppna klasserOK KolmårdenÖstergötland0
natL
mån 5/4Romeleträffen, långLunds OKSkåne0
natL
mån 5/4SnötrampenFjärås AIK
OK Löftan
Halland0
natL
mån 5/4Tranåsdubbeln, långSol TranåsSmåland0
natL
mån 5/4Vikingaträffen, Five-O, #5Trollhättans SOKVästergötland0
natM
fre 9/4GrymnattaVäsby OKStockholm0
natLN
lör 10/4Klövadubbeln, medelOK KompassenSkåne0
natM
lör 10/4Strängnäsdubbeln, medelSträngnäs-Malmby OLSödermanland0
natM
lör 10/4Swedish League, publiktävling, medelVästerviks OKSmåland0
natL
lör 10/4Ulrikadubbeln, medelIFK Linköpings OSÖstergötland0
natM
sön 11/4EnenracetOK EnenUppland0
natM
sön 11/4Klövadubbeln, långOK KompassenSkåne0
natL
sön 11/4SM, ultralång + Swedish League, #2Västerviks OKSmåland126
mästUVisa rutter i LiveloxResultat Livebevakning
sön 11/4Strängnäsdubbeln, långSträngnäs-Malmby OLSödermanland0
natL
sön 11/4Swedish League, publiktävling, öppna klasserVästerviks OKSmåland0
natM
sön 11/4Ulrikadubbeln, långIFK Linköpings OSÖstergötland0
natL
sön 11/4VänersborgsmedelnVänersborgs SKVästergötland0
natM
ons 14/4TiomilarepetOK Älvsjö-ÖrbyStockholm0
natSLK
fre 16/4SM, natt, Swedish League, #3OK Österåker
Waxholms OK
Stockholm59
mästLN
lör 17/4BoforsloppetDegerfors OK
OK Djerf
Värmland0
natL
lör 17/4DM, ultralång, BlekingeKarlskrona SOKBlekinge0
mästU
lör 17/4FrostalunkenFrosta OKSkåne0
natM
lör 17/4Göteborgsdubbeln, långSjövalla FKGöteborg0
natL
lör 17/4LännamedelnLänna IFUppland0
natM
lör 17/4MotalaträffenMotala AIF OLÖstergötland0
natL
lör 17/4Stigtomtadubbeln, dag 1, långOK HällenSödermanland0
natL
lör 17/4Stigtomtadubbeln, dag 1, medelOK HällenSödermanland0
natM
lör 17/4Ålems OK:s medelÅlems OKSmåland0
natM
lör 17/4 - sön 18/4StigtomtakavlenOK HällenSödermanland0
natSLK
lör 17/4Sydsvenska mästerskapen, lång + publiktävlingHalmstad OKHalland0
mästL
lör 17/4DM, ultralång, VästmanlandKöping-Kolsva OKVästmanland0
mästU
sön 18/4Gudhems vårtävling + Öppet Skaraborgsmästerskap, medelGudhems IFVästergötland0
natM
sön 18/4Göteborgsdubbeln, medelLerums SOKGöteborg0
natM
sön 18/4LetälvsträffenDegerfors OK
OK Djerf
Värmland0
natM
sön 18/4OK Bäverns medeldistansOK BävernSmåland0
natM
sön 18/4RånässtafettenRånäs OKUppland0
natSL
sön 18/4Stigtomtadubbeln, dag 2, långOK HällenSödermanland0
natL
sön 18/4Stigtomtadubbeln, dag 2, medelOK HällenSödermanland0
natM
sön 18/4Stigtomtakaveln, individuella öppna klasserOK HällenSödermanland0
natL
sön 18/4Sydsvenska mästerskapen, medel + publiktävlingHalmstad OKHalland0
mästM
sön 18/4TormestorpsträffenTormestorps IFSkåne0
natL
sön 18/4UH-kampenOK MotalaÖstergötland0
natL
fre 23/4SM, knockout-sprintOK RoslagenUppland0
mästS
fre 23/4Uppsala möte, nattRasbo IKUppland0
natLN
lör 24/4EM-test + kval SM, knockout-sprintOK RoslagenUppland115
mästS
14/4
Starttider Livebevakning
lör 24/4Fäbodloppet, dag 1, långDomnarvets GOIFDalarna0
natL
18/4
lör 24/4Herkules skogsdådFK HerkulesGöteborg0
natL
21/4
lör 24/4SM, sprint + Swedish League, #4OK RoslagenUppland0
mästS
21/4
lör 24/4Torfejden, förlängd medelOK TorSödermanland7
natL
22/4
lör 24/4Uppsala möte, medelIF ThorUppland0
natM
lör 24/4Viad-dubbeln, medelIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
Stockholm0
natM
lör 24/4VåryranFK BokenSkåne0
natL
sön 25/4FinspångsorienteringenFinspångs SOKÖstergötland0
natM
sön 25/4Fäbodloppet, dag 2, medelDomnarvets GOIFDalarna0
natM
18/4
sön 25/4Gällstads medelGällstadbygdens SOKVästergötland0
natM
sön 25/4Hästveda OKHästveda OKSkåne0
natM
sön 25/4Kils OK Kils OKVärmland0
natM
sön 25/4Pilaboträffen, AnnebergAnnebergs GIFSmåland0
natM
sön 25/4PreO, SOK ViljanSOK ViljanSmåland0
LP
natP
19/4
sön 25/4SM, knockout-sprintOK RoslagenUppland-
mästS
14/4
Livebevakning
sön 25/4SM, sprintstafettOK RoslagenUppland0
mästSS
18/4*
sön 25/4Torfejden, medelOK TorSödermanland7
natM
22/4
sön 25/4Torsås OKTorsås OKSmåland0
natL
18/4
sön 25/4Uppsala möte, långOK LinnéUppland0
natL
sön 25/4Viad-dubbeln, långIFK Tumba SOK
Mälarhöjdens IK OK
Stockholm0
natL
sön 25/4Västkustmedeln i GunnilseIFK Göteborg OrienteringGöteborg0
natM
tor 29/4NyköpingsnattenNyköpings OKSödermanland0
natLN

Annonser

Hallands 3 dagars
Orienteringsmagasinet 1 kr
Hallands 3 dagars