Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

35 tävlingar hittades mellan 2021-05-01 och 2021-05-31 med följande urval: närtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 10 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
lör 1/5NAIS-Träffen MedelNAIS OrienteringsklubbÖstergötland-
närM
lör 1/5MåsenorienteringenOK MåsenSödermanland-
närM
sön 2/5NAIS-Träffen LångNAIS OrienteringsklubbÖstergötland-
närL
sön 2/5NyköpingsorienteringenNyköpings OKSödermanland-
närL
sön 2/5Ungdomsserie 1, Västra BlekingeOK Vilse 87Blekinge-
närS
mån 3/5Motionsorientering TuveTolereds Allmänna IKGöteborg-
närM
ons 5/5Göteborg Sprint Cup Etapp 2Tolereds Allmänna IKGöteborg-
närS
tor 6/5FOK:s Sprintcup Etapp 3Falkenbergs OKHalland0
närS
4/5
tor 6/5Ungdomsserien #1, krets Norr 2Bromma-Vällingby SOKStockholm-
närL
tor 6/5Ungdomsserien Norr 3 - OK ÖsteråkerOK ÖsteråkerStockholm-
närL
tor 6/5Veterantouren v18Kristinehamns OK
Örebro OF
Värmland
Örebro
-
närL
4/5
tor 6/5 - ons 12/5MOL 3Gotlands Bro OKGotland-
närM
tor 6/5 Motionsorientering BodafjälletOK HierneVärmland-
närL
tor 6/5Fyrklöver #2 2021Lindebygdens OK
Örebro OF
Örebro-
närL
3/5
tis 11/5DalaVeteranDalaportens OLDalarna-
närM
ons 12/5Göteborg Sprint Cup Etapp 3Sävedalens AIKGöteborg-
närS
tor 13/5FOK:s Sprintcup Etapp 4Falkenbergs OKHalland0
närS
11/5*
tor 13/5Motionsorientering eller veckans banaOK HierneVärmland-
närL
tis 18/5Dala-VeteranAvesta OKDalarna-
närM
ons 19/5Falukretsens UngdomsserieSvärdsjö SOKDalarna-
närM
ons 19/5Fjällfemman MörsilÅre OKJämtland-Härjedalen-
närM
ons 19/5Göteborg Sprint Cup Etapp 4Kungälvs OKGöteborg-
närS
tor 20/5FOK:s Sprintcup Etapp 5Falkenbergs OKHalland0
närS
18/5*
tor 20/5Veterantouren v20OK Tylöskog
Örebro OF
Örebro-
närL
tor 20/5Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm-
närL
tor 20/5Motionsorientering BodaOK HierneVärmland-
närL
tor 20/5Fyrklöver #3 2021Askersunds OK
Örebro OF
Örebro-
närM
17/5
lör 22/5Ungdomsserie 4, Västra BlekingeOK Vilse 87Blekinge-
närL
ons 26/5Falukretsens UngdomsserieGrycksbo IF OKDalarna-
närM
ons 26/5Fjällfemman JärpenÅre OKJämtland-Härjedalen-
närM
ons 26/5Göteborg Sprint Cup Etapp 5Göteborg-Majorna OKGöteborg-
närS
tor 27/5FOK:s Sprintcup Etapp 6Falkenbergs OKHalland0
närS
25/5*
tor 27/5Veterantouren v21Lindebygdens OK
Örebro OF
Örebro-
närL
25/5
tor 27/5Motionsorientering UrsvikSolna OKStockholm-
närL
sön 30/5JVM-test långdistansOK Orion
Svenska Orienteringsförbundet
Blekinge-
närL
23/5

Annonser

World Maze Race
Orienteringsmagasinet 1 kr
Hallands 3 dagars