Svenska Orienteringsförbundet

Tävlingskalender

67 tävlingar hittades mellan 2021-05-01 och 2021-05-31 med följande urval: orienteringslöpning, klubbtävling.

Här visas alla tävlingar på karta ihop med tävlingsområden (gul färg) och avlysningar (röd färg). Tänk på att du som tävlande inte får skaffa dig kännedom om tävlingsområdet genom avsiktlig rekognosering, om det inte tydligt har tillåtits av arrangören. För nivå 1-tävlingar är tävlingsområden avlysta för all tränings- och tävlingsverksamhet till dess tävlingen är avgjord. Det inkluderar även klubbanslutna medlemmar som inte själva kommer att delta i tävlingen. För detaljer, se regelverket.

Laddar sida...

Laddar karta...

Arena och tävlingsområde saknas för 15 tävlingar.

Datum Tävling Arrangör Distrikt
Anm
G
Typ
F
D
T
AS
lör 3/4 - sön 2/5Veckans bana IFK Norrköping DuvhultSkogspojkarnas OKÖstergötland-
vbLVisa rutter i Livelox
mån 19/4 - sön 2/5Veckans bana 17/4 - 25/4, SnapenMariestads FKVästergötland-
vbL
mån 19/4 - sön 2/5Veckans bana V16-17Rånäs OKUppland-
vbLVisa rutter i Livelox
mån 19/4 - sön 2/5Veckans bana, SAIS v16-17, 19/4-2/5Stångenäs AISBohuslän-Dal0
vbMVisa rutter i Livelox
lör 24/4 - sön 2/5Veckans Bana TägtStora Tuna OKDalarna-
vbL
mån 26/4 - sön 2/5Veckans Bana V.17 KorridororienteringLindebygdens OKÖrebro-
vbL
mån 26/4 - sön 2/5Veckans bana V17Lindebygdens OKÖrebro-
vbL
mån 26/4 - sön 2/5Veckans träningsorientering - V17OK MilanÖrebro-
vbMVisa rutter i Livelox
mån 26/4 - sön 2/5Veckans bana Snarpsätra 26/4-2/5Sala OKVästmanland-
vbL
tis 27/4 - sön 2/5Veckans bana, Allemansluffen, Trekanten, 27/4-2/5Österfärnebo IFGästrikland-
vbM
ons 28/4 - mån 3/5Veckans bana LuleåBergnäsets AIK
Gammelstads IF
OK Renen
Norrbotten-
vbM
tor 29/4 - sön 2/5Torsdagsträning 29/4 och veckans bana v.17Halmstad OKHalland3
vbL
27/4*
Visa rutter i Livelox
tor 29/4 - ons 5/5Veckans bana v 17Åmåls OKBohuslän-Dal-
vbL
lör 1/5 - sön 9/5Veckans banaSundsvalls OKMedelpads Orienteringsförbund-
vbL
lör 1/5KM/ träning med SILeksands OKDalarna12
klubbM
27/4
lör 1/5 - sön 2/5HallandsträningHalmstad OKHalland6
klubbL
28/4
lör 1/510miluautmaningenTolereds Allmänna IKGöteborg24
klubbSL
29/4
lör 1/5Tränings-KM lång SöderklubbarOK SödertörnStockholm-
klubbL
mån 3/5 - sön 9/5Veckans bana V18Lindebygdens OKÖrebro-
vbL
mån 3/5 - sön 9/5Veckans träningsorientering - V18OK MilanÖrebro-
vbMVisa rutter i Livelox
tis 4/5Veckans bana v18 JössestuganOK JösseVärmland-
vbL
tis 4/5Medel KM EkolsundOK EnenUppland-
klubbM
1/5
tis 4/5 - sön 9/5Veckans bana, Allemansluffen, Åstebohällarna, 4-9/5Österfärnebo IFGästrikland-
vbM
tor 6/5 - ons 19/5Luffarligan 70+ KlubbholmenOK EnenUppland0
vbM
5/5
Visa rutter i Livelox
tor 6/5 - ons 12/5Veckans bana MOL 3Gotlands Bro OKGotland-
vbM
tor 6/5VOF Ungdom, VOT 3Arboga OKVästmanland9
klubbL
5/5
tor 6/5Vårcupen deltävling 3 Skedala västHalmstad OKHalland3
klubbM
4/5*
tor 6/5 - ons 12/5Veckans bana v 18Åmåls OKBohuslän-Dal-
vbM
lör 8/5KM Sprint LOKLunds OKSkåne-
klubbS
lör 8/5VOF Ungdom TräningsdagVästerås SOKVästmanland4
klubbM
5/5
lör 8/5 - sön 9/5OK Alehof Lång KMOK AlehofGöteborg7
klubbL
6/5
lör 8/5 - sön 9/5OK Alehof Medel KMOK AlehofGöteborg7
klubbM
6/5
mån 10/5 - sön 16/5Veckans bana V19Lindebygdens OKÖrebro-
vbL
mån 10/5 - sön 16/5Veckans träningsorientering - V19OK MilanÖrebro-
vbM
tis 11/5 - sön 16/5Veckans bana, Allemansluffen, Bastfallet, 11-16/5Österfärnebo IFGästrikland-
vbM
ons 12/5Stage 1, Stockholm University - Norrsken Stockholm Urban-O Series 2020-2021Norrsken OrienteeringStockholm27
klubbM
9/5
tor 13/5 - ons 19/5Veckans bana Mol 4IF Hansa-HoburgGotland-
vbL
tor 13/5 - sön 16/5Närkekvartetten Light - Område 1 - AxsjöbodaGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro89
klubbM
12/5*
tor 13/5 - sön 16/5Närkekvartetten Light - Område 2 – SuttarbodaGarphyttans IF
Hagaby GoIF Örebro
Örebro93
klubbL
12/5*
tor 13/5 - sön 16/5Närkekvartetten Light - Område 3 – GårdsjötorpAlmby IKÖrebro101
klubbM
12/5
tor 13/5 - sön 16/5Närkekvartetten Light - Område 4 – SkrikarbodaKFUM Örebro OKÖrebro86
klubbL
12/5
tor 13/5OL-träning BlåbärskärretOK EnenUppland0
vbM
11/5
tor 13/5 - ons 19/5Veckans bana v 19Åmåls OKBohuslän-Dal-
vbM
mån 17/5 - sön 23/5Veckans bana V20Lindebygdens OKÖrebro-
vbL
mån 17/5 - sön 23/5Veckans träningsorientering - V20OK MilanÖrebro-
vbMVisa rutter i Livelox
tis 18/5KM långdistansIdrottsföreningen OLGY UppsalaUppland1
klubbL
10/5
tis 18/5Veckans bana v20 PrästängenOK JösseVärmland-
vbL
tis 18/5 - fre 21/5Veckans bana, veteranOL, IK UvenIK UvenGöteborg-
vbL
tis 18/5 - sön 23/5Veckans bana, Allemansluffen, Trösken/Österbo, 18-23/5Österfärnebo IFGästrikland-
vbM
tor 20/5Klubbmästerskap Sprint för Karlskrona SOK och OK OrionOK OrionBlekinge0
klubbS
16/5
tor 20/5OL-träning FagerskogenOK EnenUppland-
vbM
18/5*
tor 20/5 - ons 26/5Veckans bana v 20Åmåls OKBohuslän-Dal-
vbM
fre 21/5VOF Ungdom, USM-lägerArboga OK
Västerås SOK
Västmanlands OF
Västmanland6
klubbM
9/5
fre 21/5KM SMOLSträngnäs-Malmby OLSödermanland0
klubbM
19/5
Visa rutter i Livelox
sön 23/5Snättringe, träning med Livelox 2021Snättringe SKStockholm-
klubbM
sön 23/5GOF Junior majGöteborgs OF
IFK Göteborg Orientering
Göteborg3
klubbL
21/5
mån 24/5 - sön 30/5Veckans bana V21Lindebygdens OKÖrebro-
vbL
mån 24/5 - sön 30/5Veckans träningsorientering - V21OK MilanÖrebro-
vbM
tis 25/5Bulken, GånstaOK EnenUppland-
klubbM
22/5
tis 25/5 - sön 30/5Veckans bana, Allemansluffen, Bygdegården, 25-30/5Österfärnebo IFGästrikland-
vbM
ons 26/5SpettaloppetSnättringe SKStockholm-
klubbM
tor 27/5Göteborg Syd OrienteringsträningFK HerkulesGöteborg-
klubbL
26/5
tor 27/5Sprintcupen #2OK ÖsteråkerStockholm1
klubbS
26/5
tor 27/5 - ons 2/6Veckans bana v 21Åmåls OKBohuslän-Dal-
LM
vbM
lör 29/5 - sön 30/5World Maze Race in StockholmNorrsken OrienteeringStockholm4
klubbS
17/5
sön 30/5testOK GyngeSkåne-
klubbL
mån 31/5 - sön 6/6Veckans träningsorientering - V22OK MilanÖrebro-
vbM

Annonser

Hallands 3 dagars
Hallands 3 dagars
Orienteringsmagasinet 1 kr